Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
wtorek 25 kwiecień 2017

13. Turniej Tenisa Stołowego za nami.

tenis stolowy 2017 1W sobotę 22 kwietnia na sali gimnastycznej marklowickiego Gimnazjum zgromadzili się sympatycy, tenisa stołowego. Rozegrano turniej, który skierowany był wyłącznie do tenisistów-amatorów, nie biorących udziału w rozgrywkach ligowych.

Cały turniej podzielony był na kategorie wiekowe. W sobotni poranek jako pierwsi zmierzyli się najmłodsi. W tej grupie dało się zauważyć spore zainteresowanie. Już gorzej liczebnie wypadła grupa gimnazjalistów. „Za taki stan odpowiada długa przerwa w nauce jaką miały młodsze klasy z racji odbywających się w gimnazjum egzaminów trzecioklasistów. Młodzież z młodszych klas w mury szkoły po świątecznej przerwie wróciła dopiero 24 kwietnia.” - komentuje Pani Aleksandra Pustołka – prowadząca zawody.

tenis stolowy 2017 5 tenis stolowy 2017 2 tenis stolowy 2017 4

W tegorocznym turnieju wzięło udział 73 uczestników, w zdecydowanej większości byli to mężczyźni. Najlepszą frekwencję odnotowała grupa z rocznika 2001-2003. Oprócz uczestników z Marklowic, byli również zawodnicy z pobliskich Świerklan, Wodzisławia, Jastrzębia Zdroju, Gorzyc, Orzesza, Kalet a także rodzina spod Tarnowskich Gór.
tenis stolowy 2017 3
Turniej odbywający się od 13 lat cieszy się coraz większym uznaniem, co potwierdzają uczestnicy, chwaląc organizację i atmosferę zawodów. Dekoracji wygranych i wręczenia ufundowanych przez Gminę upominków, dokonał Zastępca Wójta Gminy Marklowice – Piotr Galus, który również aktywnie włączył się w turniej, sędziując zawodnikom.

Zobacz GALERIĘ

Uchwała antysmogowa - co należy wiedzieć.

7 kwietnia sejmik śląski jednogłośnie przyjął uchwałę antysmogową dla całego województwa śląskiego.
Od 1 września 2017 roku bedzie obowiazywał zakaz używania paliw, których stosowanie powoduje wysoką emisję trujących substancji do atmosfery, czyli węgla brunatnego, mułów i flotokoncentratów oraz wilgotnego drewna.

Złórz deklarację

Kontynuując działania proekologiczne Gmina Marklowice tworzy bazę danych mieszkańców zainteresowanych wymianą starych kotłów na nowe ekologiczne, w celu określenia i zaplanowania skali działań oraz wybrania konkretnego programu odpowiadającego zapotrzebowaniu.

Dlatego też prosi się właścicieli nieruchomości zainteresowanych udziałem w takim programie o składanie deklaracji chęci uczestnictwa. Złożone deklaracje nie będą jeszcze wiążące, gdyż w sejmiku województwa śląskiego tworzona jest uchwała antysmogowa i to ona określi konkretne kierunki możliwych działań oraz wskaże te,  które mogą być dofinansowywane przez gminę oraz ze środków zewnętrznych. Wysokość i zakres dofinansowania zostanie określony dopiero po uruchomieniu danego programu ograniczenia niskiej emisji.

Otwórz wrota swoich możliwości.

Stowarzyszenie LGD Morawskie Wrota nadal prowadzi rekrutację do projektu "Otwórz WROTA swoich możliwości" adresowanego do osób m.in. usamodzielniających się i niepełnosprawnych oraz z rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, które posiadają asystenta rodziny. Oferujemy pomoc w zdobyciu umiejętności społecznych, udział w szkoleniach a ślad za tym staże u pracodawców z możliwością dalszego zatrudnienia.

Deklaracje udziału są do pobrania na stronie www.morawskie-wrota.pl w zakładce "Otwórz WROTA swoich możliwości". Pytania można kierować pod nr tel. 32 451-50-34 lub 32 739-55-12

ZAPRASZAMY!

lgd mw otworz wrota 2017 copy

Utrudnienia w ruchu drogowym

W związku przystąpieniem do robót remontowych związanych z naprawą nawierzchni drogowej od dnia 24 kwietnia br. do 29 kwietnia br. wystąpią utrudnienia w ruchu na odcinku ul. Kilińskiego.

APLAUZ kibicuje siatkarzom z Jastrzębia

We wtorek 18 kwietnia o godzinie 18:00 drużyna "Jastrzębskiego Węgla" podjęła w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej zespół wicemistrza Polski, Asseco Resovię Rzeszów. Było to pierwsze z dwóch spotkań o brązowy medal play off PlusLigi.

Seniorki grupy "Aplauz Marklowice" miały przyjemność kibicować zawodnikom w ich zmaganiach. Cheerleaderki miały kilka wejść prezentując się w układach POM-POM. Przed każdym wejściem dziewczyny były zapowiadane a ponieważ mecz był transmitowany przez Polsat Sport, można powiedzieć, że wykonały kawał dobrej roboty również dla promocji Marklowic.

Siatkarze z Jastrzębia postawili pierwszy krok w walce o brąz, wygrywając 3:1 na własnej hali.
Rewanż w Rzeszowie w niedzielę 23 kwietnia o godz. 17:30.

aplauz siatka 2017 1 aplauz siatka 2017 2 aplauz siatka 2017 3
aplauz siatka 2017 4 aplauz siatka 2017 5 aplauz siatka 2017 6
aplauz siatka 2017 7 aplauz siatka 2017 8 aplauz siatka 2017 9

Jakość wody w I kwartale 2017

jakosc wody 4 2016Zarząd Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji przesłał zbiorcze zestawienie parametrów jakości wody dostarczanej odbiorcom. Zestawienia te potwierdzają zgodność jakości dostarczanej wody z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2017/2018

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2017/2018 są przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2017 roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada.

Wnioski w sprawie świadczenia 500+ na nowy okres

Ośrodek Pomocy Społecznej w Marklowicach informuje, że wnioski na nowy okres dotyczące świadczenia wychowawczego 500+, będą przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2017 roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata tego świadczenia przysługująca za miesiąc październik danego roku następuje do dnia 31 października tego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia przysługującego za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada tego roku.

Więcej artykułów…

  1. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy 2017/2018
  2. Najlepsze życzenia!
  3. Koncert charytatywny dla Oliwki
  4. XI Mistrzostwa Tae Kwon Do
  5. 22 kwietnia Turniej Tenisa Stołowego

Strona 1 z 25

harmonogram

kurier marklowicki

inwestycje

gospodarka odpadami
Deklaracje - 32 4592817
Informacje techniczne 32 4592835

sip

ochrona zwierzati

pogoda

BADZ EKO

stacja
budynek

Miasta Partnerskie

Miasta partnerskie

Czechy - Stonava Francja -Barlin

 

 

morawskie wrota

logo euroregion silesia
mzwik

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00