Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 26 maj 2017

APLAUZ MISTRZEM i V-CE MISTRZEM POLSKI!!!!

Trzydniowe  XIX Mistrzostwa Polski  Mażoretek, które trwały od 19-21 maja 2017 r. a odbyły się w hali „Azoty” w Kędzierzynie-Koźlu, zgromadziły  1800 zawodniczek ze 128 zespołów. Był tam również nasz APLAUZ!

Imprezę zainicjował barwny przemarsz przez centrum miasta, po czym rozpoczęła się walka o medale. W hali widowiskowo-sportowej „Azoty”, tancerki z 72 miast zaprezentowały 597 choreografii scenicznych, w tym 198 formacji scenicznych, 48 przemarszów oraz 431 małych form tanecznych.

Podczas  XIX Mistrzostw Polskich Mażoretek zespół APLAUZ wystartował z czterema tańcami  w różnych kategoriach tanecznych.
Upragnione złoto czyli tytuł Mistrza Polski dziewczyny zdobyły w kategorii - seniorki baton klasyczny w składzie: Patrycja Skupień, Natalia Rutkowska, Martyna Draga, Adriana Barteczko, Natalia Cuber, Natalia Dolnik, Emilia Nawrat, Georginia Kłapsia, Emilia Witek, Oliwia Hofman, Patrycja Wróbel, Martyna Gonsior, Karolina Niemiec.

Kolejnym sukcesem zespołu jest zdobycie tytułu v-ce Mistrza Polski w kategorii defilada pom-pom seniorki w składzie: Patrycja Skupień, Natalia Rutkowska, Martyna Draga, Adriana Barteczko, Natalia Cuber, Natalia Dolnik, Emilia Nawrat, Georginia Kłapsia, Emilia Witek, Martyna Pękała, Weronika Skupień, Karolina Niemiec, Martyna Gonsior.

Pozostałe dwa tańce również z wysokimi wynikami:

  • 5 miejsce - mini formacja kadetki pom-pom w składzie: Oliwia Barteczko, Martyna Morgała, Kinga Skupień, Dominika Zając, Nikola Irzyk, Emilia Komraus
  • 7 miejsce - solo Karolina Niemiec

Punktowane były: dobór muzyki, estetyka tańca,  choreografia, perfekcyjne i poprawne wykonanie elementów tanecznych ustalonych w regulaminie i strój. Były również punkty karne za złe wykonanie wymaganych elementów, potknięcia,  upuszczenie rekwizytów.

„Był bardzo wysoki poziom i nie było łatwo. Emocje wzrastały cały czas, gdyż była bardzo duża konkurencja. O podium walczyły mażoretki z całej Polski.” - komentuje Pani Monika Rutkowska -  Prezes Stowarzyszenia Artystycznego Zespołu Aplauz. „Szczególnie dziękujemy Naszym Mażoretkom oraz Pani Ilonie Świerczek i Panu Jerzemu Grech za wspólną pracę na rzecz zespołu i przygotowanie do sukcesu.” - dodaje.

Wszystkim, którzy ciężko pracowali na tak wysokie lokaty należą się ogromne gratulacje!!!

Dodać należy, że Mistrzostwa zorganizowało Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich w Opolu. Impreza tej rangi odbyła się w Kędzierzynie-Koźlu już po raz trzeci. Imprezę objęła honorowym patronatem prezydent miasta Sabina Nowosielska.

aplauz mistrz 2017 1 aplauz mistrz 2017 2 aplauz mistrz 2017 4
aplauz mistrz 2017 3 aplauz mistrz 2017 5 aplauz mistrz 2017 6
aplauz mistrz 2017 7 aplauz mistrz 2017 8 aplauz mistrz 2017 9

Nominacja na dyrektora przedszkola wręczona

nominacja dyr przedszkola 2017

W dniu 23 maja 2017 r. Wójt Gminy wręczył Pani Wiolecie Dudziak-Radeckiej dokument powierzenia stanowiska dyrektora Przedszkola „Akademia Wyobraźni” w Marklowicach na okres pięciu lat, to jest do 2022 r.

Przeprowadzony w marcu konkurs na to stanowisko nie został rozstrzygnięty, ponieważ żaden z kandydatów nie otrzymał bezwzględnej większości głosów. Wójt powierzył stanowisko dyrektora Pani Wiolecie Dudziak-Radeckiej – nauczycielce Szkoły Podstawowej nr 1 w Marklowicach, która spełniła wszystkie konieczne wymogi do objęcia stanowiska dyrektora przedszkola. Jej kandydatura uzyskała akceptację Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz pozytywną opinię Rady Pedagogicznej Przedszkola „Akademia Wyobraźni”.

Pani Ewa Winkler, obecna dyrektor przedszkola, przechodzi na emeryturę. Uroczyste pożegnanie Pani dyrektor odbędzie się w czerwcu, na zakończenie zajęć dydaktycznych w przedszkolu.

XLII sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

Szanowni Państwo,

sesja SZGiP 2017 1Uprzejmie informuję, iż w dn. 19 maja 2017 r. (piątek) - na zaproszenie p. Anny Hetman, Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój - odbyła się w Jastrzębiu-Zdroju XLII sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów (regionalnej organizacji samorządu lokalnego województwa śląskiego). W XLII sesji Zgromadzenia Ogólnego wziął udział p. Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski, p. Grzegorz Wolnik - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego oraz p. Tomasz Zjawiony - Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. W XLII sesji Zgromadzenia Ogólnego uczestniczyło 71 delegatów – prezydentów, starostów, burmistrzów, wójtów (lub zastępców), reprezentujących 132 gminy i powiaty członkowskie Związku (liczba członków stowarzyszenia w ostatnich kilkunastu miesiącach stale wzrasta).

W trakcie XLII sesji odbyła się dyskusja nt. koniecznych działań w związku z przeprowadzanymi i planowanymi zmianami w ustroju samorządu terytorialnego z udziałem zaproszonych gości reprezentujących ogólnopolskie i regionalne organizacje samorządowe:

  1. p. Zygmunta Frankiewicza – Prezesa Związku Miast Polskich;

  2. p. Henryka Brzyszcza – Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego, Prezesa Stowarzyszenia Związku Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego, który w pierwszym półroczu br. sprawuje prezydencję w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych (utworzonego przez dziewięć regionalnych organizacji samorządowych).

Czytaj więcej: XLII sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej pod budownictwo mieszkaniowe własność: Skarb Państwa - Gmina Marklowice

WÓJT GMINY MARKLOWICE

ogłasza  przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej pod budownictwo mieszkaniowe własność: Skarb Państwa - Gmina Marklowice

Działka jest niezabudowana, uzbrojona, poza niewykorzystywanymi służebnościami drogowymi wolna od obciążeń, położona w Marklowicach przy ul. Pawła Musioła. Przeznaczenie w planie miejscowym:  52 U – tereny usług komercyjnych:

1. Działki nr 985/22, 1003/22 o pow. ogółem  0,2744 ha, KW Nr GL1W/00013306/0, KW Nr GL1W/00013307/7,
Cena wywoławcza: 196.000,00 zł (zawiera podatek VAT);
    wadium: 19.600,00 zł;

1. Opis nieruchomości:
Nieruchomość przeznaczona jest pod usługi komercyjne. Położona jest przy drodze publicznej ul. Pawła Musioła. Uzbrojenie terenu: kanalizacja sanitarna, woda i energia elektryczna, oświetlenie publiczne. Ulica jest częściowo zgazyfikowana. W sąsiedztwie osiedlowa nowa zabudowa jednorodzinna oraz nowe przedszkole.

przetarg 06 2017 1

Czytaj więcej: Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej pod budownictwo mieszkaniowe...

Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.
 
Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.
 
„Moja Komenda” już dziś dostępna jest na telefony z Androidem i na iOS. Usługa jest bezpłatna. Do pobrania tu: Moja Komenda

moja komenda

Światowy Dzień Bez Tytoniu

Światowy Dzień Bez Tytoniu (ang. World No Tabacco Day) obchodzony jest każdego roku w dniu 31 maja. Tego dnia na całym świecie odbywają się akcje profilaktyczne mające na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na szkodliwość palenia tytoniu.

Tytoń jest najczęstszą przyczyną śmierci, której można by skutecznie uniknąć. Niestety według statystyk WHO, co roku z powodu palenia umiera na świecie ponad 5 milionów osób – to więcej niż łączna liczba umierających z powodu HIV/AIDS, malarii i gruźlicy. Co gorsza, tytoń to jedyny towar konsumpcyjny, który zabija, jeśli stosuje się go zgodnie z przewidzianym przez producenta przeznaczeniem.

Palenie tytoniu należy do najważniejszych czynników zwiększających ryzyko nowotworów oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego. Jeżeli dodamy do tego konsumpcję wyrobów gorszej jakości, niewiadomego pochodzenia, zagrożenie staje się jeszcze większe.

W tym roku obchodom przyświeca hasło: „Tytoń – zagrożenie dla rozwoju”.

dzien bez tytoniu 2017

Więcej artykułów…

  1. Taka Niedziela!
  2. Zapraszamy na Odpust
  3. Spektakl "Szalone lata dwudzieste"
  4. Rozśpiewane Morawskie Wrota
  5. III Marklowicki Dzień Sąsiada

Strona 1 z 27

harmonogram

kurier marklowicki

inwestycje

gospodarka odpadami
Deklaracje - 32 4592817
Informacje techniczne 32 4592835

sip

ochrona zwierzati

pogoda

BADZ EKO

stacja
budynek

Miasta Partnerskie

Miasta partnerskie

Czechy - Stonava Francja -Barlin

 

 

morawskie wrota

logo euroregion silesia
mzwik

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00