Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
sobota 25 marzec 2017

Aktualności OPS

Stypendia stowarzyszenia SPES

stypendia SPES 2017

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.

Nabór wniosków trwa do 9 kwietnia br. Wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl

Wnioski przyjmujemy wyłącznie w postaci elektronicznej, do dostępnej przez stronę www.spes.org.pl/stypendium-wniosek bazy danych.

Czytaj więcej: Stypendia stowarzyszenia SPES

Zajęcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

wsparcie

Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim oferuje:

  • Zajęcia Szkoły dla Rodziców jako stały element oddziaływań prowadzonych przez PSOW
  • Wznowienie spotkań Grupy Wsparcia dla Kobiet – spotkania odbywać się będą w każdy pierwszy czwartek miesiąca, w godzinach 15.00 – 16.30
  • Oddziaływania w ramach Programu korekcyjno – edukacyjnego
  • NOWOŚĆ – Grupa Rozwoju Osobistego

GRUPA ROZWOJU OSOBISTEGO to grupa dla osób, które doświadczały przemocy ze strony bliskich i nauczyły się już, jak ją zatrzymać.

Podczas zajęć uczestniczki zajmą się:

  • odzyskaniem poczucia tożsamości i satysfakcji z tego, kim są
  • nauczą się stawiać swoje cele i dowiedzą się jak je realizować
  • nauczą się korzystać ze swoich praw
  • odbudują poczucie własnej wartości
  • będą poszukiwać efektywnych strategii życiowych


ZAPRASZAMY
Wszystkich zainteresowanych udziałem w powyższych zajęciach do kontaktu osobistego lub telefonicznego z Powiatowym Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie: tel.: 32 455 60 32; ul. Wałowa 30; 44-300 Wodzisław Śląski.

Ustawa "Za życiem". Można już składać wnioski o świadczenie.

Zgodnie z przepisami rodzinom, w których urodzi się żywe dziecko z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniu albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł. Nie jest ono uzależnione od dochodów.

Wniosek o wypłatę świadczenia należy złożyć w terminie 12 miesięcy od narodzin dziecka.

Z dniem 1 stycznia 2017 roku wchodzi w życie ustawa o wspieraniu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”

noworodekUstawa zapewnia jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenia dziecka, u którego zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.

Z tytułu urodzenia się żywego dziecka, posiadającego zaświadczenie potwierdzające ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, przyznaje się na to dziecko, jednorazowe świadczenie w wysokości 4.000,00 zł.

Jednorazowe świadczenie przysługuje matce lub ojcu dziecka, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka bez względu na dochód.

Wniosek o wypłatę jednorazowego świadczenia składa się w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka. Wnioski o wypłatę w/w świadczenia można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Marklowicach przy ulicy Wyzwolenia 71 ( pokój 07). Wniosek złożony po terminie pozostawia się bez rozpatrzenia.

Jednorazowe świadczenie przysługuje, jeżeli kobieta pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu.

Strona 1 z 7

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00