Trwają wielkie przygotowania do jutrzejszej Śląskiej Wystawy Drobnego Inwentarza. Na Słonecznej Wyspie w dniach 24 – 25 września będzie można podziwiać podziwiać króliki, gołębie, bażanty, kaczki, gęsi, drób rasowy, egzotyka. Wystawa czynna będzie: W sobotę od godz. 9.00 – 17.00 oraz w niedzielę od 9.00 – 14.00

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 tj. projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” Gmina Marklowice wystąpiła z własnym wnioskiem, który należało złożyć w bardzo krótkim czasie i uzyskała grant na zakup 32 sztuk laptopów oraz 4 sztuk komputerów stacjonarnych na kwotę 90.000,00 zł. Wielkim problemem było dotarcie do rodzin spełniających kryteria wniosku. Dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu naszych urzędników zrealizowaliśmy nasz wniosek w całości. W dniu 19.09.2022 r. w Urzędzie Gminy Marklowice Wójt Gminy Tadeusz Chrószcz w obecności pracowników przekazał uroczyście pierwszy sprzęt komputerowy dzieciom z rodzin popegeerowskich. Pozostały sprzęt ze względu na jego ilość przekazywany jest sukcesywnie w Urzędzie Gminy.

Dofinansowa...
Dofinansowanie PPGR 2022 Dofinansowanie PPGR 2022
Dofinansowa...
Dofinansowanie PPGR 2022 Dofinansowanie PPGR 2022
Dofinansowa...
Dofinansowanie PPGR 2022 Dofinansowanie PPGR 2022
Dofinansowa...
Dofinansowanie PPGR 2022 Dofinansowanie PPGR 2022

 

banner na strone ppgr2

Jak powszechnie wiadomo, uczniowie i studenci korzystają z przejazdów ulgowych, natomiast w przypadku Jastrzębia-Zdroju jeżdżą bezpłatnie na podstawie Karty Jastrzębianina. Należy jednak pamiętać o konieczności potwierdzenia kontynuowania nauki i przedłużeniu ulgi, przedstawiając ważną legitymację szkolną (podbitą na kolejny rok nauki). Jest na to czas do końca września. W przypadku studentów do końca października.
Kartę Jastrzębianina można zaktualizować w jastrzębskim Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Przemysłowej 1, natomiast pozostałe bilety dodatkowo w punktach obsługi: przy Alei Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju (Mała Galeria), w punkcie znajdującym się w Galerii Karuzela w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Targowej, a także w punktach mobilnych MZK (wykaz poniżej)


26 września – CZERWIONKA-LESZCZYNY - Urząd Gminy i Miasta
27 września – PAWŁOWICE - Urząd Gminy
28 września – PSZÓW - Urząd Miasta
29 września – RYDUŁTOWY - Rydułtowskie Centrum Kultury
30 września – RADLIN - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Obsługa w godz. 10.00-17.00

Ośrodek Pomocy Społecznej w Marklowicach informuje, że do dnia dzisiejszego nie zostały przekazane środki finansowe na wypłatę dodatku węglowego. Wobec powyższego świadczenia te nie mogą zostać wypłacone w ustawowo przewidzianym terminie. Ponadto obecnie trwają prace legislacyjne nad ustawą z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym. Ustawę już zmieniono w Sejmie, ale Senat wprowadził poprawki, które czekają na rozpatrzenie przez Sejm, a następnie na podpis Prezydenta. Nowelizowana ustawa wejdzie w życie po 17 września br., a więc po terminie wynikającym z aktualnego stanu prawnego.
W ramach nowelizowanej ustawy wprowadzony ma zostać zapis dający możliwość wypłacania dodatku w terminie 60 dni od dnia prawidłowego złożenia wniosku.
Wydanie informacji oraz wypłata dodatków węglowych nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu środków na realizację zadania oraz przyjęciu ich do planu finansowego.

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej
               w Marklowicach
              Gabriela Pośpiech