W dniu 16.06 odbędzie się bezpłatne spotkanie z prawnikiem w ramach realizacji zadania publicznego dofinansowanego przez Powiat Wodzisławski.
Temat spotkania: „Alimenty- uzyskanie alimentów w tym podwyższenie, obniżenie, wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego". Sankcje za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.
Termin: 16.06.2023r. piątek 9:00 – 10:00. Spotkanie poprowadzi Pani Aleksandra Wacławczyk-Karkut
Miejsce: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. - PCPR (Oaza Aktywności), ul. Wałowa 30, 44-300 Wodzisław Śląski

""

Od poniedziałku 12 czerwca można zapisać dzieci na półkolonie, które rozpoczynają się w każdy wtorek lipca. I turnus od 4 lipca. Turnusy będą trzydniowe (wtorek, środa, czwartek od godz. 9.00 do 16.00). Koszt udziału za jeden turnus wynosi 100 zł. Uczestnik wypełnia kartę półkolonijną, którą może pobrać ze strony internetowej i dostarcza do Urzędu Gminy, pokój 307. W jednym turnusie półkolonii będzie brało udział 40 dzieci.
Program:
Basen Kryty, Kino, Wyjazdy i wiele innych atrakcji.

Karta na półkolonie do pobrania

Blue Orange Professional Playful Kids Fun Fest Event Information Flyer2

Zapraszamy na Powitanie Lata w dniu 18.06.2023 tj. w niedzielę na Słoneczną Wyspę.
W programie:
godz. 15:30  - Występ PRZEDSZKOLAKÓW z AKADEMII WYOBRAŹNI w Marklowicach
godz. 16:15  - Występ zespołu "RETRO"
godz. 16:30  - Program dla dzieci "SUPER MARIO"
godz. 17:45  - Koncert "SONG OF UNIVERSE"
godz. 19:00 - Pokaz ILUZJI
godz. 20:00 - Koncert MARIUSZA KALAGI z zespołem
Ogródek Wakacyjny a w nim:Ubezpieczenia, Dietetyka, Ratownik WOPR, OSP, Porady Medyczne, Bezpieczeństwo , Uzależnienia, Atrakcje dla dzieci,

Natomiast w sobotę 17.06.2023 Zarząd KS „Polonia” Marklowice zaprasza na Turniej Dzielnicowy o „Puchar Wójta Gminy Marklowice”. Początek o godz. 14:00 stadion KS "Polonia" Marklowice.

Colorful Blue and Brown Summer Beach Party Poster3

W maju odbyło się spotkanie naszej medalowej drużyny z Panem Wójtem Gminy Marklowice.

Spotkanie było okazją do opowiedzenia Panu Wójtowi o emocjach jakie towarzyszyły w czasie trwania Mistrzostw jak również o innych osiągnięciach i uzyskanych sukcesach.
Pan Wójt pytał o najbliższe cele i plany związane z szachami jak również o inne zainteresowania naszych młodych medalistów.
Wszyscy otrzymali drobne podarunki, a na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie.
Przypomnijmy, że nasza drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza w Marklowicach w składzie: Marlena Bisek, Wojciech Kirkiewicz, Błażej Strączek i Antoni Wołyński zdobyła brązowy medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół kl. I-III w szachach rozgrywanych w Kudowie-Zdroju.

Dodatkowo szachiści indywidualnie uzyskali medale za punkty zdobyte na szachownicach: Błażej Strączek - złoty medal na 3 szachownicy, Antoni Wołyński - srebrny medal na 2 szachownicy oraz uzyskał również II kategorię szachową.

Więcej zdjęć ze spotkania znajduje się na naszym profilu facebookowym.

""