Decyzją Starosty Wodzisławskiego, od 31 stycznia do odwołania, prawnicy i doradcy dyżurujący w punktach bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w naszym powiecie przechodzą na zdalne świadczenie usług. Poradę będzie można uzyskać telefonicznie lub online.
Biorąc pod uwagę ogólną sytuację epidemiczną, zdecydowano o tymczasowej zmianie sposobu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu.
Do odwołania porady będą odbywać się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. telefonicznie). Klienci zainteresowani poradą zdalną mogą zapisać się pod numerem telefonu 32 412 09 51 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Dodatkowo rezerwacji porady „na odległość” można dokonać samodzielnie o dowolnej porze za pomocą elektronicznego kalendarza wizyt Ministerstwa Sprawiedliwości: https://np.ms.gov.pl/śląskie/wodzisławski
O terminie wznowienia stacjonarnych usług nieodpłatnych porad będziemy informowali na bieżąco na stronie internetowej powiatu.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa