Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
środa 23 styczeń 2019

Ogłoszenie

transgor 01.2019PST "Transgór" S.A. z siedzibą w Rybniku przy ul.Jankowickiej 9 informuje, iż z uwagi na ciągłe opady śniegu i w zwiazku z tym, ciężkie warunki drogowe mogą wystąpić opóźnienia w odbiorze odpadów. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby nadrobić zaległości w odbiorze odpadóww jak najszybszym terminie.

Zbiorowe polowanie na dziki!

Zarząd Koła Łowieckiego "Pod Klonem" w Wodzisławiu Śląskim uprzejmie informuje, że w związku z poleceniem Polskiego Związku Łowieckiego dotyczącego zwalczania choroby ASF na terenie województwa Śląskiego odbędą się w dniach 19-20 oraz 26-27 stycznia 2019r. dodatkowe polowania zbiorowe na dziki.

Miejsce polowania: Obwód 161

Czas rozpoczęcia polowania: 8:00

Czas zakończenia polowania: 15:00

Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczno – noworoczną 2018-2019 r.

dekor 2016Gmina Marklowice ogłasza konkurs na najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną domów. Celem konkursu jest podkreślenie i eksponowanie estetyki naszej gminy poprzez dekoracje okolicznościowe domów prywatnych położonych na terenie gminy Marklowice.

Komisja nagradza najładniej i najciekawiej udekorowany iluminacjami świetlnymi budynek mieszkalny.Konkurs będzie trwać od 21 grudnia 2018 r. do 4 stycznia 2019 r. Zapisy są przyjmowane w Urzędzie Gminy, pok. 307 lub pod nr telefonu 32/ 459 28 05 lub 06.

REGULAMIN KONKURSU

Utrudnienia na ul. Krakusa

roboty krakusa 12.2018W związku z przystąpieniem do robót związanych z odtworzeniem nawierzchni asfaltowej po robotach zwiazanych z budową kanalizacji, od dnia 19.12.2018 r. do dnia 20.12.2018 r. wystąpią utrudnienia w ruchu na odcinku ul. Krakusa od posesji nr 7 do posesji nr 37 (przy zachowaniu przejezdności drogi).

Czujka – mała inwestycja w duże bezpieczeństwo

czad 2018 str1Jak co roku, Państwowa Straż Pożarna w okresie jesienno-zimowym prowadzi kampanię edukacyjno-informacyjną dotyczącą zagrożeń związanych z zatruciami tlenkiem węgla, potocznie zwanym „czadem”. Tegoroczna edycja, którą patronatem objęła Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej nosi nazwę „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” i jest ogólnopolską akcją prewencyjną odnoszącą się do zagrożeń pożarowych w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Jednocześnie nawiązuje do tematu zaczadzeń, promując ideę zakupu czujnika tlenku węgla lub dymu przez mieszkańców bloków jak również domów jednorodzinnych.

Na stronach internetowych Komend Powiatowych oraz Miejskich Państwowej Straży Pożarnej pojawiły się szczegóły kampanii wraz z wieloma wskazówkami dla mieszkańców odnośnie najczęstszych przyczyn zaczadzenia oraz profilaktyki zmniejszającej ryzyko zatruć tlenkiem węgla. Ze zgromadzonych przez twórców  materiałów edukacyjnych można wyczytać m.in. o przeprowadzonych na potrzeby akcji badaniach, wskazujących na to, że pomimo wielu kampanii informacyjnych nadal co czwarty Polak uważa, że czad można rozpoznać po zapachu lub dymie. Co więcej, wiele osób kojarzy tlenek węgla jedynie z piecykami gazowymi montowanymi w budynkach wielorodzinnych, bagatelizując pozostałe źródła czadu, takie jak nieszczelny przewód kominowy, zaniedbywanie obowiązku czyszczenia przewodów kominowych czy niezachowanie minimalnej cyrkulacji powietrza w domu podczas wymiany drzwi i okien na nowe, o zwiększonym standardzie szczelności. Często brak podstawowej wiedzy na temat źródeł emisji tlenku węgla, jak również lekceważenie pierwszych objawów zatrucia takich jak osłabienie, zawroty głowy, przyśpieszone tętno, duszność czy senność, mogą doprowadzić do tragedii. Tylko w zeszłym sezonie grzewczym na przełomie roku 2017/2018 doszło na terenie woj. śląskiego do 858 przypadków zatruć tlenkiem węgla, natomiast przez ostatnie 5 lat na terenie powiatu wodzisławskiego odnotowano 91 zdarzeń związanych z czadem, w których poszkodowanych było łącznie 49 osób.

Czytaj więcej...

Nie strzelaj w SYLWESTRA!

Nie strzelaj w SYLWESTRA

Apelujemy do mieszkańców, by z rozsądkiem podejść do kwestii zabawy i świętowania przy użyciu fajerwerków. Dla Was to zabawa, a dla wielu zwierząt paniczny strach i trauma. Gmina Marklowice wzorem lat ubiegłych nie organizuje pokazów fajerwerków.

Apelujemy, by taką zabawę ograniczyć do tych kilku minut o godzinie 24.00, a tym, którym nie jest obojętny los zwierzaków, o całkowite zaniechanie takich praktyk.

Tadeusz Chrószcz - Wójt Gminy Marklowice

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na zadania publiczne Gminy Marklowice w dziedzinie „kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji ” oraz „upowszechnianie kultury fizycznej i sportu” , "ochrony zdrowia" na 2019 rok

Konkurs ofert na realizację zdań publicznych w dziedzinach:

Zadanie 1 kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji
Zadanie nr 2 upowszechnianie kultury fizycznej i sportu
Zadanie nr 3 ochrona zdrowia

będzie trwać od 27 grudnia 2018 r. do 21 stycznia 2019 r. Szczegóły w zarządzeniu.

Zarządzenie

Wzór oferty

Wzór sprawozdania

Więcej artykułów…

  1. Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Marklowice w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2019 roku
  2. E-sesja
  3. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
  4. Kondolencje
  5. Harmonogram wywozu śmieci na 2019 r.
dzierzawa copy

BADZ EKO

harmonogram

kurier marklowicki

gospodarka odpadami
Deklaracje - 32 4592817
Informacje techniczne 32 4592835

sip

ochrona zwierzati

pogoda
stacja

Miasta Partnerskie

Miasta partnerskie

Czechy - Stonava Francja -Barlin

 

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00