Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
środa 23 styczeń 2019

Śląska fundacja BŁĘKITNY KRZYŻ

help

Śląska Fundacja Błękitny Krzyż od wielu lat udziela profesjonalnej pomocy osobom uzależnionym, chorym, znajdującym się w trudnym położeniu czy też pokrzywdzonym w skutek rozmaitych przyczyn. Fundacja jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji International Federation of Blue Cross z siedzibą w Bernie, w Szwajcarii, skupiającym 41 oddziałów rozproszonych na całym świecie.

W Polsce Fundacja prowadzi ośrodki terapeutyczne w:

 • Bielsku-Białej,
 • Żywcu,
 • Czechowicach-Dziedzicach
 • Pszczynie

Prowadzona jest tam terapia grupowa oraz indywidualna osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz od czynności (np. uzależnionych od hazardu, komputera, Internetu, telefonu, zakupów, pracy, seksu czy pornografii).

Czytaj więcej...

Konsultacje w sprawie uchwał podwyżek kryterium dochodowego w zakresie dożywiania oraz określenie zasad zwrotu wydatków w zakresie dożywiania

Konsultacje społeczne projektu uchwał dotyczących:

1) podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania nieodpłatnie pomocy w zakresie dożywiania w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności dla osób objętych wieloletnim rządowym prpgramem "Posiłek w szkole i wdomu" na lata 2019-2023

2) określenia zasad zwrotu wydatków w zakresie dożywiania w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloetnim rządowym programem "posiłek w szkole i w domu" na lata 2019-2023.

zarządzenie

projekt uchwały

Mikołaj przybył dzień wcześniej!

mikolaj 2018

Mikołaj szczególnie musi lubić marklowickie dzieci, skoro nie mógł się doczekać i odwiedził je, już dzień wcześniej, czyli 5 grudnia.

Odwiedziny rozpoczęły się rano i jako pierwsze możliwość przywitania Świętego miały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 na Chałupkach. Dzieci zapewniły, że cały rok pilnie się uczyły, a na dowód tego zaprezentowały piosenki i wierszyki, by Mikołajowi było milej. Dzieci chcąc wyrazić sympatię, przygotowały również prezent dla Mikołaja, był to piernikowy medal i cukrowa laurka. Niezwykłą inwencją twórczą wykazała się grupa chłopców, która z tej okazji wystąpiła, śpiewając piosenkę z ułożonym przez siebie tekstem, oczywiście o tematyce świąteczno-mikołajkowej. Prezenty zostały rozdane zarówno uczniom SP2 jak również kilku maluszkom, z którymi rodzice postanowili odebrać paczki właśnie w tej placówce zamiast na Sali Sportowej.

Czytaj więcej...

Nabór kandydatów do pracy w Gminnym Zespole Obsługi Placówek Oświatowych

Wójt Gminy Marklowice ogłasza nabór kandydatów do pracy w Gminnym Zespole Obsługi Placówek Oświatowych w Marklowicach, ul. Wyzwolenia 71, 44-321 Marklowice na stanowisko:

DYREKTORA GMINNEGO ZESPOŁU OBSŁUGI PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W MARKLOWICACH
w niepełnym wymiarze czasu pracy - 1/2 etatu

Wymagania niezbędne:

 • obywatelstwo polskie,
 • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
 • wykształcenie wyższe oraz posiadanie kwalifikacji zawodowych do wykonywania pracy na określonym stanowisku,
 • co najmniej 5 letni staż pracy, w tym co najmniej 3 letni staż pracy lub wykonywanie przez do najmniej 3 lata działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku,
 • brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
 • posiadanie nieposzlakowanej opinii.

Szczegóły, zakres zadań, wymagane dokumenty - pobierz (.pdf 320KB)

Ostatnia okazja wydzierżawienia kotła w 2018 r.

Wójt Gminy Marklowice ogłasza nabór wniosków na dzierżawę jednego kotła na ekogroszek w ramach wymiany wysokoemisyjnych kotłów węglowych zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Marklowice nr 0050.4.2018 z dnia 10 stycznia 2018r.

PARAMETRY KOTŁA:

 • producent: DEFRO
 • model: Komfort Eko LUX 25
 • paliwo: ekogroszek
 • moc: 25 kW
 • usytuowanie zbiornika paliwa: lewy
 • odprowadzenie spalin: do góry

Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Marklowice pok. 315 w dniach od 5 do 19 grudnia 2018r.  w godzinach pracy urzędu. O rozstrzygnięciu i wyborze dzierżawcy zdecyduje losowanie. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 506 025 190.

Do pobrania:

Radni oraz Wójt złożyli Ślubowanie

radni 2018

 

Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej w dniu 22 listopada 2018 r. odbyła się pierwsza Sesja Rady Gminy Marklowice, podczas której kandydaci na Radnych oraz Wójt złożyli Ślubowanie.

Po otwarciu sesji, Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej - Magdalena Bartosik odczytała wyniki wyborów samorządowych. Nowi kandydaci na Radnych oraz Wójt odebrali stosowne zaświadczenia, po czym Radni złożyli Ślubowanie. Po stwierdzeniu prawomocności obrad sesji,  powołano Komisję Skrutacyjną dla przeprowadzenia wyboru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady. Na Przewodniczącą Rady wybrano Radną - Krystynę Klocek, a na Wiceprzewodniczącego Rady - Radnego Piotra Zająca.

Wybrano również przewodniczących komisji.  Przewodniczącym Komisji Infrastruktury Technicznej i Rozwoju został Radny - Piotr Pękała, Komisji Spraw Społecznych -  Radna Ewa Skupień, Komisji Rewizyjnej - Radna Jarosława Mańka, a Przewodniczącym Komisji Skarg, Wniosków i Petycji - Radny Wojciech Komorek. Ponadto Przewodniczącej Rady zgłoszono utworzenie dwóch Klubów Radnych: "Samorządne Marklowice" liczącego 9 członków i "Wspólnie dla Mieszkańców" liczącego 4 członków.

W pierwszej sesji Rady Gminy wzięli również udział byli Radni, kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Marklowice oraz proboszczowie obu parafii.

Skład Rady Gminy VII kadencji 2018 - 2023

I sesja rady Gminy - GALERIA

Więcej artykułów…

 1. PZDR w Wodzisławiu Śl. zaprasza rolników na szkolenie
 2. Utrudnienia na ul. Krakusa
 3. Mikołaj 2018
 4. Wyrosną Hiacynty
 5. Pomoc dla rolników, którzy ucierpieli w ubiegłorocznych anomaliach pogodowych
dzierzawa copy

BADZ EKO

harmonogram

kurier marklowicki

gospodarka odpadami
Deklaracje - 32 4592817
Informacje techniczne 32 4592835

sip

ochrona zwierzati

pogoda
stacja

Miasta Partnerskie

Miasta partnerskie

Czechy - Stonava Francja -Barlin

 

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00