Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
sobota 27 luty 2021

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Marklowice w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2021 roku

 

Konkurs ofert na realizację zadań publicznych Gminy Marklowice w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu na rok 2021 będzie trwać od

4 stycznia 2021 r.  - 25 stycznia 2021 r. Szczegóły konkursu w zarządzeniu. 

Zarządzenie

 Wzór oferty i sprawozdania

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na zadania publiczne Gminy Marklowice w dziedzinie „kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji ” oraz „upowszechnianie kultury fizycznej i sportu” , "ochrony zdrowia" na 2021 rok

 

Konkurs ofert na realizację zdań publicznych w dziedzinach:

Zadanie 1 kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji
Zadanie nr 2 upowszechnianie kultury fizycznej i sportu
Zadanie nr 3 ochrona zdrowia

będzie trwać od 4 stycznia 2021 r. do 25 stycznia 2021 r. Szczegóły w zarządzeniu.

Zarządzenie

Wzór oferty

Wzór oświadczenia

Wzór sprawozdania

Dofinansowanie inwestycji chroniących przed ASF lub powodzią - informacja ARiMR

logo ARiMR niebieskieOd 31 grudnia 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna nabór wniosków od rolników, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń (ASF). Także od tego dnia Agencja oferuje pomoc spółkom wodnym lub związkom spółek wodnych, które zamierzają zainwestować w sprzęt służący do utrzymania w dobrym stanie urządzeń melioracji wodnych wykorzystywanych do ochrony gospodarstw rolnych przed powodzią. Wnioski będzie można składać do 28 lutego 2021 r.

Czytaj więcej...

Informacja ARiMR - Koniec roku - koniec trzech naborów PROW

logo ARiMR niebieskieWarto się pospieszyć. Z końcem bieżącego roku upływają terminy naborów wniosków o wsparcie w trzech działaniach realizowanych z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.
Chodzi o "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" - koniec naboru 30 grudnia, "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej" - nabór trwa do 31 grudnia i "Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich" - wnioski można składać do 31 grudnia 2020 r.

Czytaj więcej...

Gmina Marklowice złożyła nowy wniosek na rok 2021 dot. nauki pływania dla klas I i II ze wskazaniem basenu "MANTA" (Wodzisław-Wilchwy)

Gmina Marklowice złożyła projekt do Ministerstwa Sportu i Turystyki w zakresie zajęć sportowych dla uczniów organizowanych w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać" z terminem realizacji w roku kalendarzowym 2021. Projekt jest przeznaczony dla obecnych klas I i II (klasy III ukończyły projekt w tym roku). We wniosku wskazaliśmy, że miejscem realizacji projektu będzie basen „MANTA" Wodzisław – Wilchwy.

Odbiór odpadów w 2021 r.

odpady-fotoOd początku 2021 r. odpady komunalne pochodzące z nieruchomości zamieszkałych będzie odbierał i zagospodarowywał nowy podmiot wyłoniony w drodze przetargu tj.: firma EKO M. Golik, J. Konsek, A. Serwotka S. J. z siedzibą w Rybniku przy ul. Kościuszki 45a.
Przed pierwszymi odbiorami odpadów do każdej posesji wykonawca dostarczy harmonogram. Nie zmieni się zakres i sposób odbierania, natomiast teren gminy w harmonogramie został podzielony na trzy główne rejony zamiast czterech jak to było w latach poprzednich. Dodatkowo indywidualny harmonogram został przewidziany dla trudno dostępnych nieruchomości, które będą obsługiwane przez mniejszą śmieciarkę oraz dla budynku wielolokalowego przy ul. Osiedle Kolorowe 13. Przy weryfikacji do którego rejonu przypisana jest nieruchomość należy również sprawdzić czy nie została wymieniona w rejonie posesji o utrudnionym dojeździe (rejon IV).

Czytaj więcej...

Informacja

W czwartek 24 grudnia br. (Wigilia) Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK  zlokalizowany przy ul. Cmentarnej 9 będzie nieczynny.

Więcej artykułów…

  1. Dodatkowe zasady bezpieczeństwa w walce z pandemią
  2. Teleopieka i telemedycyna
  3. Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej
  4. Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną
  5. Wigilia Bożego Narodzenia - Urząd będzie nieczynny

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00