Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
środa 23 styczeń 2019

PZDR w Wodzisławiu Śl. zaprasza rolników na szkolenie

ŚLĄSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO PZDR w Wodzisławiu zaprasza Rolników do udziału w szkoleniu, które odbędzie się we wtorek 27 listopada 2018 r. o godzinie 1000 w Ośrodku Kultury w Połomi (mała sala na piętrze). Tematyka szkolenia obejmuje między innymi problematykę; Bioasekuracji fitosanitarnej i zmian w dyrektywie azotanowej (nawożenie). 

ŚLĄSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO  PZDR w Wodzisławiu zaprasza  Rolników  do udziału           w szkoleniu, które   odbędzie się  we wtorek 27 listopada   2018 r. o   godzinie 1000  w   Ośrodku Kultury w Połomi  (mała sala na piętrze). Tematyka szkolenie obejmuje  między innymi problematykę; Bioasekuracji fitosanitarnej  i zmian w dyrektywie azotanowej (nawożenie).

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Wyrosną Hiacynty

100 cebulek 2018"100 cebulek na 100-lecie Niepodległości" - pod takim hasłem młodzież z klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 1 w dniu dzisiejszym zgromadziła się na Słonecznej Wyspie, by zasadzić właśnie 100 cebulek kwiatowych, które na wiosnę będą cieszyły oko, upiększając tym samym naszą "Małą Ojczyznę". Kwiaty, które z nich wyrosną to... Hiacynty. Młodzież zaopatrzona w gumowe rękawiczki z entuzjazmem zabrała się do roboty. Sadzenie odbyło się bardzo sprawnie. Nauczycielka prowadząca grupę wydała także polecenie, że teraz każdy swoją cebulkę będzie musiał chodzić podlewać i "plewić".

Cebulki ufundowane zostały przez Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej.

Dziękujemy pracownikom GZGK za pomoc, jak również Jackowi Pawelcowi dyrektorowi GZGK za inicjatywę. Zaś przede wszystkim, młodzieży za zaangażowanie.

Zobacz GALERIĘ

Pomoc dla rolników, którzy ucierpieli w ubiegłorocznych anomaliach pogodowych

Urząd Gminy Marklowice informuje, że na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zamieszczono informację o możliwości ubiegania się o pomoc finansową przez rolników poszkodowanych w 2017 r. w wyniku takich zjawiska jak: huragan, deszcz nawalny lub grad.

Więcej informacji w załączniku.

Ogłoszenie

Trening systemu alarmowania i ostrzegania w ramach ćwiczeń RENEGATE –SAREX 18/II - między 14 a 16 listopada mogą zawyć syreny alarmowe

Wójt Gminy Marklowice, działając na podstawie art. 20 ust. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 1401) w związku z § 10 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwościach organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96 z późn. zm.) informuje, że w dniach 14-15 listopada (termin zapasowy 16 listopada) Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 18/II.
Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE stanowiący potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.
W trakcie ćwiczenia odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.
W ramach treningu emitowany będzie dźwięk modulowany trwający trzy minuty – oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości

100 lecie niepodleglosci11 listopada 2018 r. uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach niewoli. Marklowiczanie za dar Wolności podziekowali podczas Mszy Św. w intencji Ojczyzny zarówno w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Chałupkach jak również w parafi Św. Stanisława B. i M. W parafii na Dolanku w uroczystości wzięli udział włodarze gminy, poczty sztandarowe i Koło Gospodyń. Mszę Św. uświetnił chór SPÓJNIA. Na zakończenie wierni odśpiewali TE DEUM, zaś po Mszy Św. wszyscy udali się w procesji pod Tablice ku czci poległych w czasie II Wojny Światowaj oraz pod Mogiłę Powstańców Śląskich, żeby złożyć symboliczne wiązanki kwiatów i znicze.

Zobacz GALERIĘ

"To byli nasi dziadkowie i pradziadkowie" - wystawa

Towarzystwo Miłośników Marklowic zaprasza mieszkańców w dniu 12.11.2018 r. do GCI w godz. 11.00 - 13.00 do zwiedzania wystawy "To byli nasi dziadkowie i pradziadkowie". Wystawę przygotowano z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

tmm wystawa dziadkowie 1 tmm wystawa dziadkowie 2 tmm wystawa dziadkowie 3

Więcej artykułów…

  1. Będą sadzić kwiaty.
  2. MZK informuje
  3. TMM zaprasza do udziału w spektaklu.
  4. Zaprezentowali cztery style walki.
  5. Siatkówka dla Szymona
dzierzawa copy

BADZ EKO

harmonogram

kurier marklowicki

gospodarka odpadami
Deklaracje - 32 4592817
Informacje techniczne 32 4592835

sip

ochrona zwierzati

pogoda
stacja

Miasta Partnerskie

Miasta partnerskie

Czechy - Stonava Francja -Barlin

 

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00