Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
sobota 27 luty 2021

Dodatkowe zasady bezpieczeństwa w walce z pandemią

covid17 grudnia br. Rząd RP ogłosił, że od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 obowiązywały będą dodatkowe zasady bezpieczeństwa tzw. przedłużony etap odpowiedzialności.
Oznacza to:
- ponowne ograniczenie działalności galerii handlowych
- ograniczenie działania hoteli (dostępne będą m.in dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych)
- zamknięcie stoków narciarskich
- ograniczenie dostępności infrastruktury sportowej tylko dla celów sportu zawodowego
- 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.
Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się! Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.
Przedłużone zostaną też wszystkie dotychczasowe obostrzenia.
Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w linku
Rozporządzenie przewiduje również m.in. zniesienie niektórych obostrzeń dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Osoby takie będą mogły bez dodatkowych testów diagnostycznych korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej, być przyjętymi do domu pomocy społecznej, a także nie będą uwzględniane w limitach dotyczących tzw. spotkań towarzyskich.
Więcej informacji oraz cytowane wyżej rozporządzenie znajduje się tutaj

Teleopieka i telemedycyna

w ochronie życiaSą to usługi opiekuńczo-zdrowotne łączące nowoczesne technologie teleinformatyczne z pracą profesjonalistów, które mają za zadanie przedłużyć okres samodzielności i niezależności Seniorów we własnym domu. Te niezwykle precyzyjnie przygotowane usługi pomogą Ci, jeśli już martwisz się o swoich rodziców czy dziadków, a nie możesz z nimi spędzać całego czasu. Pozwoli Ci pracować, wyjeżdżać na delegacje czy wakacje, będąc pewnym, że ktoś czuwa pod twoją nieobecność nad bezpieczeństwem bliskich Ci Seniorów. A oni czują się komfortowo, bo nadal są u siebie.

Czytaj więcej...

Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

baner komputer dla rodziny 1Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się od dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.
Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.

Czytaj więcej...

Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną

dekoracjaGmina Marklowice ogłasza konkurs na najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną domów. Celem konkursu jest eksponowanie estetyki naszej gminy poprzez dekoracje okolicznościowe i iluminacje świetlne domów prywatnych położonych na terenie gminy Marklowice, podkreślając w ten sposób świąteczno-noworoczny nastrój.
Konkurs będzie trwać od 20 grudnia 2020 r. do 6 stycznia 2021 r. Zapisy są przyjmowane pod numerem telefonu 32 459 28 05 lub 06 - Pion Spraw Społecznych.
Ze względu na Pandemię wydłużamy termin do dnia 6 stycznia 2020 r.

Regulamin konkursu

Wigilia Bożego Narodzenia - Urząd będzie nieczynny

Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2020 r. (Wigilia Bożego Narodzenia) Urząd Gminy Marklowice będzie nieczynny.

Od stycznia zmiana cen biletów MZK

Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że w dniu 30.11.20 Zarząd podjął Uchwałę dotyczącą zmian w taryfie przewozowej. Zmiany te dotyczą wzrostu cen biletów w komunikacji organizowanej przez Związek.

w linku treść Uchwały MZK o zmianie cen biletów

Informacja Głównego Urzędu Statystycznego


R-ZW-B R-ZW-SNa terenie województwa śląskiego w dniach od 1 - 23 grudnia 2020 r. przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach, prowadzone są badaniach ankietowe pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej

4 grudnia Barbórka

BarborkaZ okazji Dnia Górnika życzymy całej Braci górniczej aby Wasza praca była bezpieczna, żebyście zawsze wracali cali i zdrowi do domu. Niech w tych trudnych czasach praca zawodowa przynosi Wam jak najwięcej zadowolenia i jak najmniej problemów, a sprawy osobiste układały się zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i marzeniami. Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny swoją opieką.

Szczęść Boże Górnikom!

Informacja w sprawie obsługi linii 2

PST Transgór SA informuje o zmianach w obsłudze linii nr 2 (dodano nowy przystanek Radlin Rogoźna). Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj: Pismo Transgór SA, rozkład jazdy linii 2

Więcej artykułów…

  1. Ogłoszenie
  2. Modernizacja gospodarstw rolnych - informacja ARiMR
  3. Nowy termin składania wniosków o przyznanie pomocy na małe przetwórstwo i RHD - informacja ARiMR
  4. Po pieniądze z PROW jeszcze w tym roku
  5. Powszechny Spis Rolny 2020

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00