Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
sobota 27 luty 2021

Ogłoszenie

Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców w Katowicach zwrócił się z prośbą o zamieszczenie na naszej stronie internetowej krótkiej informacji na temat swojej działalności, co czynimy:
Celem Ośrodka jest bezpłatne wsparcie cudzoziemców w adaptacji w Polsce. Ośrodek zapewnia darmowe doradztwo i pomoc specjalistów w kwestiach legalizacji pobytu, administracyjnych, prawnych, a także praw pracowniczych. Migranci mieszkający w województwie śląskim mogą otrzymać w Ośrodku nieodpłatną pomoc od doradcy integracyjnego, prawnika, psychologa, tłumacza czy doradcy zawodowego. Cudzoziemcy będą mogli podnieść kompetencję z zakresu prawa pracy, podstaw przedsiębiorczości i różnic kulturowych podczas licznych kursów adaptacyjnych, szkoleń i warsztatów.
Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej ośrodka pod adresem:http://owc.org.pl/

Modernizacja gospodarstw rolnych - informacja ARiMR

arimr logoUwaga, 30 listopada rozpoczęły się...
W ostatnim dniu listopada ruszyły dwa z czterech planowanych jeszcze na ten rok naborów wniosków o pomoc finansową z PROW na lata 2014-2020. W ARiMR można już ubiegać się o wsparcie na realizację inwestycji zabezpieczających gospodarstwa przed skutkami suszy oraz na rozwój usług rolniczych.

Czytaj więcej...

Nowy termin składania wniosków o przyznanie pomocy na małe przetwórstwo i RHD - informacja ARiMR

arimr logoTermin składania wniosków o przyznanie pomocy na małe przetwórstwo i RHD wydłużony o miesiąc
Termin przyjmowania wniosków o przyznane pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" został wydłużony
do 24 grudnia 2020 r.

Czytaj więcej...

Po pieniądze z PROW jeszcze w tym roku

arimr logo copyPo pieniądze z PROW jeszcze w tym roku – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomia w końcówce roku cztery nowe nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – informuje Halina Szymańska, prezes ARiMR. – Wśród nich jest np. program pomocy dla tych rolników, którzy chcą przeciwdziałać skutkom suszy i zaopatrzyć swoje gospodarstwa w urządzenia nawadniające. Przed kolejnym sezonem wiosenno-letnim warto o takich inwestycjach pomyśleć. Zachęcam więc do zapoznania się z naszą ofertą pomocy i skorzystanie ze środków dostępnych z budżetu PROW 2014-2020.

Czytaj więcej...

Powszechny Spis Rolny 2020

Loteria spisowaSpisz się przez Internet i weź udział w #LoteriaPSR.
23 listopada oglądaj online ostatnie losowanie i sprawdź, czy wygrałeś!
Szczegóły: https://loteria.spisrolny.gov.pl/ lub pod numerem infolinii: 22 122 18 11

#LiczySięRolnictwo #PSR2020 #SpisRolny

Pamiętamy o bohaterach...

W 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Parafii św. Stanisława biskupa i męczennika w Marklowicach o godzinie 9 sprawowana była Msza święta w intencji ojczyzny. W Mszy uczestniczyły władze samorządowe Gminy Marklowice składając w miejscach pamięci wiązanki kwiatów w atmosferze ciszy i zadumy. Mimo, że obchody Święta Niepodległości z powodu trwającej pandemii w tym roku są skromniejsze niż zwykle, składamy hołd bohaterom, którzy tę wolność wywalczyli - chwała ich pamięci!

11listopada

11listop1

11listop2

Informacja dla przedsiębiorców branży gastronomicznej

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie chcemy również pomóc przetrwać naszym lokalnym restauratorom oraz firmom kateringowym. Zapraszamy przedsiębiorców branży gastronomicznej do przedstawienia swojej oferty, a my zamieścimy ją na stronie internetowej Urzędu Gminy. W ten sposób, być może, zachęcimy mieszkańców do składania zamówień u lokalnych przedsiębiorców, by ci w jak najmniejszym stopniu odczuli panujący kryzys i nie stanęli przed koniecznością zwalniania pracowników.

Szanowni Czytelnicy

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącymi zamknięcia instytucji kultury oraz rekomendacją Biblioteki Narodowej, Gminna Biblioteka Publiczna w Marklowicach będzie nieczynna
dla czytelników w dniach od 9-29 listopada 2020 roku.
O dalszych postępowaniach będziemy Państwa informować.

Wspieraj seniora

wpierajOśrodek Pomocy Społecznej w Marklowicach informuje, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej kierując się troską o bezpieczeństwo osób starszych w okresie obowiązującego stanu epidemii opracowało na rok 2020 program „Wspieraj Seniora".
Program „Wspieraj Seniora" ma na celu wsparcie osób powyżej 70 roku życia, które w obowiązującym stanie epidemii zdecydowały się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących przede wszystkim artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.
Senior podaje wykaz niezbędnych artykułów i ponosi koszty ich zakupu.
W ramach programu uruchomiono bezpłatną ogólnopolską infolinię pod numerem telefonu 22 505 11 11
Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje je do Ośrodka Pomocy Społecznej, a pracownik kontaktuje się telefonicznie z Seniorem i weryfikuje zgłoszenie. Przyznanie usługi wsparcia nie wymaga przeprowadzenia wywiadu środowiskowego i wydania decyzji administracyjnej.
Realizacja usługi wsparcia nie przysługuje osobie korzystającej z usług opiekuńczych.

Więcej artykułów…

  1. Uwaga 1 listopada ul. Cmentarna wyłączona z ruchu
  2. Rozporządzenie w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów
  3. Informacja Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.
  4. Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Marklowice 2021
  5. Od poniedziałku rozkład szkolny zawieszony

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00