Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
środa 23 styczeń 2019

Zagościły u nas arie

koncert wiosenny 2016 1Koncert wiosenny to wydarzenie, które już na dobre zapisało się w program gminnych imprez. Odbywa się cyklicznie co roku na przełomie marca i kwietnia. Każdorazowo przybiera inne barwy, było juz kabaretowo, biesiadnie, a tym razem na scenie zagościły arie operetkowe i musicalowe.

Tłumnie przybyła widownia mogła podziwiać wykonawców z teatru muzycznego CASTELLO - sopran w wykonaniu Moniki Rajewskiej, tenor Witolda Wrony przy akompaniamencie Haliny Mansarlińskiej. Nie zabrakło standardów takich jak "Barcelona" z operetki "Clivia", utworów z operetki "Hrabina Mariza", "Przetańczyc całą noc" z musicalu "My Fair Lady", duetów z "Księżniczni Czardasza" czy arie z "Wiktoria i jej huzar".koncert wiosenny 2016 2

Widownia spisała się wzorowo, konferansjerce udało się nawet namówic zebranych do zaśpiewania z wykonawcami "Usta milczą" z "Wesołej Wdówki".

Koncert można uznać za bardzo udany, dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału i zapraszamy za rok.

Zobacz GALERIĘ

IV Festiwal Taneczny APLAUZ juz za nami!

aplauz 2016 1W sobotę 9 kwietnia Gminna Sala Spotrowa eksplodowała kolorami i dźwiękami. W niezwykle dynamicznych układach tanecznych mogliśmy podziwiać aż 12 zespołów mażoretek i cheerlederek: "Aplauz" - Marklowice, "Arabeska" - Zawada Książęca, "Copacabana" - Ciasna, "Eksplozja" - Żory, "Fantazja" - Dobrodzień, "Flesz" - Lubomia, "Gimone" - Sosnowiec, "Gracja" - Stara Wieś, "Presto" - Mykanów, "Promyczek" - Kuźnia Raciborska, "Uśmiech" - Tworków, "Zygzak" - Czerwionka-Leszczyny.aplauz 2016 2

Uczestniczki, a było ich 560, zmagały się w konkurencjach POM-POM i BATON. Sędziowie w składzie: Zofia Dąbrowska [POL] - od 20 lat nauczyciel i wykładowca tańca współczesnego, Artur Stelmaczonek [POL] - tancerz, choreograf, pedagog, juror. Założyciel i choreograf rybnickiego Teatru Tańca "Navras" oraz mgr. Milan Ludvik [CZE] - nauczyciel, wykładowca, pianista i akompaniator w Artystycznej Szkole Muzycznej w czeskim Ołomuńcu, oceniali występy i przyznawali punkty według kryteriów: technika tańca, choreografia i pomysłowość, estetyka (dobór kostiumów i muzyki), ogólny wyraz artystyczny.

aplauz 2016 5 aplauz 2016 4

Słowa pochwały należą się również prowadzącym festiwal: Aleksandrze Pająk i Przemysławowi Koszowskiemu, którzy niezwykle płynnie, lekko i z dozą humoru wprowadzali nas w kolejne etapy festiwalu. Nie zabrakło także atrakcji podczas przerw w występach a to za sprawą Julii Zawadzkiej, która poprowadziła Zumbę porywając wszystkich zebranych do tańca oraz Uczniowskiego Klubu Spotrowego "Won-Hyo", który z pokazem sztuki walki - Tae Kwon Do, wystąpił gościnnie na scenie.

aplauz 2016 6 aplauz 2016 7 aplauz 2016 8

Wspomnieć jeszcze należy, że nasz Aplauz zdobył 5 nagród w różnych kategoriach, a Grand Prix z 81 punktami powędrował do zespołu "Uśmiech" - Tworków. Dekoracji i wręczenia pucharów z wyrazami uznania i słowami podziękowania za tak profesjonalnie zorganizowane wydarzenie dokonał Wójt gminy Tadeusz Chrószcz.

Zobacz GALERIĘ

Taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków

woda scieki cennikPrzedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Wodzisławiu Śląskim informuje, że w sprawie przedłużenia terminu obowiązywania taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków dla Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, w okresie od dnia 01.05.2016 do dnia 30. 04.2017 roku będzie obowiązywała dotychczasowa taryfa.

Goście w urzędzie gminy

na 4 lapy 6W poniedziałek Wójta gminy odwiedzili laureaci tegorocznego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych 2015/2016 organizowanego przez TVP. Uczniowie Teatru "Na Cztery Łapy" przynieśli wieści o zwycięstwie w swojej kategorii - spektaklem "Podwórkowe opowieści" w reżyserii Izabeli Karwot, złożyli również wyrazy podziękowania za zaangażowanie gminy w działania teatru.

Wójt pogratulował zajęcia wysokiej lokaty w tak prestiżowym konkursie, obdarował także dzieci słodkim poczęstunkiem i małymi upominkami.

na 4 lapy 1na 4 lapy 2na 4 lapy 3

na 4 lapy 4na 4 lapy 5

II Turniej Szachowy 2016

szachy 2016W ubiegłą sobotę (02.04.2016), już po raz drugi, przy współpracy UMKS Hetman Marklowice, Urzędu Gminy, Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Gimnazjum z Marklowic, odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Marklowice.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim - 7 rund z tempem 15 minut dla każdego zawodnika.

UGM 1517W tegorocznym turnieju szachowym o Puchar Wójta Gminy Marklowice udział wzięło 76 wspaniałych szachistów. Do Marklowic na turniej przyjechali zawodnicy z całego regionu jak również z Krakowa czy Chrzanowa. Najmłodsza uczestniczka Hanna Oskwarek miała 7 lat a najstarszy Żydek Stanisław 63 lata.

Turniej podzielony był w czterech kategoriach. W kategorii do 8 lat wygrał Bartoszczuk Adam - UKS przy SP 8 Chrzanów, drugie miejsce zajął Kubik Bartosz - MKSZ Rybnik, na trzecim miejscu Lach Beniamin klub Baszta Wodzisław Śląski. UGM 1560W kategorii do lat 10 o tytuł najlepszego zawodnika walczyły 23 osoby, najlepszy okazał Karwacki Piotr członek klubu SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza, drugie miejsce zajął Smołka Miłosz z Rybnika trzecie miejsce Grzonka Wojciech UKS Baszta Wodzisław Śląski. Kolejna kategoria do lat 14 pierwsze miejsce zajął członek naszego klubu UMKS HETMAN Marklowice Kotula Paweł, druga była Pyzio Amelia Chess in Chrzanów, trzecie miejsce Gardian Adam.

UGM 1348Najbardziej liczna grupa to uczestnicy kategorii OPEN. 28 zawodników walczyło o puchar wójta gminy Marklowice. Najlepszy Smołka Marcin - MKSZ Rybnik, zaraz za nim Szczurek Krzysztof KKSZ Kraków, trzecie miejsce zajął zawodnik z Rybnika Tymrakiewicz Rafal. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju.

Zobacz GALERIĘ

X Mistrzostwa Tae Kwon Do

UGM 1614W Marklowicach znów było gorąco a to za sprawą UKS ,,WON – HYO” Marklowice i Gminy Marklowice, którzy wspólnie zorganizowali X Mistrzostwa Taekwondo o Puchar Wójta Gminy.

Zawody z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, w tym roku w zawodach uczestniczyło 110 zawodników z 5 klubów: ,,Czarny Smok” z Wodzisławia Śląskiego, ,,Kekio” z  Jastrzębia Zdroju, ,,Master” z Rydułtów, ,,ENSO” z Karapkowic oraz nasz ,,WON-HYO”.
UGM 1371
Zawodnicy startowali w 4 konkurencjach: techniki specjalne (kopnięcia na czas), walki semi contakt (walki przerywane), walki soft (walki pałkami) i układy formalne. Zawody od samego początku były bardzo emocjonujące. Zawodnicy naszego klubu zdobyli łącznie 27 medali.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji tych zawodów,  a w szczególności Urzędowi Gminy Marklowice oraz rodzicom naszych zawodników, bez których trudno byłoby przygotować taką imprezę.

Zobacz GALERIĘ

500 plus ruszyło

ops 500 plus 2016Program "Rodzina 500+" ruszył. W naszej gminie pierwszy dzień składania wniosków upływa bardzo spokojnie. Nie ma kolejek, strony przyjmowane są na bieżąco. Zapraszamy zainteresowanych.

Światowy Dzień Wody!

dzien wody przedszkolaki 2016 3Celem Światowego Dnia Wody w roku 2016, obchodzonym pod hasłem – Woda i Praca – jest pokazanie, jak wystarczająca ilość i poprawa jakości wody, może zmienić życie i źródła utrzymania pracowników, a w efekcie przekształcić społeczeństwa i gospodarki świata.

Z tej okazji do naszego urzędu gminy zawitali nietypowi goście - przedszkolaki z Przedszkola Akademia Wyobraźni w Marklowicach, obdarowując pracowników urzędu butelkami źródlanej wody.

dzien wody przedszkolaki 2016 1 dzien wody przedszkolaki 2016 2

Zmiana godzin urzędowania Ośrodka Pomocy Społecznej w Marklowicach

W  związku  z  realizacją  Programu  500+  kierownik  Ośrodka  Pomocy  Społecznej w  Marklowicach informuje, że w okresie od 1.04.2016 r. do 30.04.2016 r. zmianie ulegają godziny urzędowania Ośrodka Pomocy Społecznej w Marklowicach:

poniedziałek, środa, piątek 7.30 – 15.30
wtorek, czwartek 7.30 – 18.00

Informuje się, że we wtorki dział świadczeń rodzinnych przyjmuje strony od godz. 12.00.
Od 1.04.2016 r. wnioski można składać w pokojach: 07 (niski parter), 111, 116, 117 (parter).

Świątecznie, wiosennie

Słoneczna wyspa przybrała barwy świąteczno - wiosenne. Zachęcamy do spacerów.

wyspa wielkanoc 2016 1 wyspa wielkanoc 2016 1 wyspa wielkanoc 2016 1
wyspa wielkanoc 2016 1 wyspa wielkanoc 2016 1 wyspa wielkanoc 2016 1
wyspa wielkanoc 2016 1 wyspa wielkanoc 2016 1

Więcej artykułów…

  1. Ochrona zwierząt - informacje
  2. 500+
  3. Program Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Marklowice na 2016 rok.
  4. Świadczenia Rodzinne
  5. Świetne rozpoczęcie sezonu dla Zespołu Aplauz
dzierzawa copy

BADZ EKO

harmonogram

kurier marklowicki

gospodarka odpadami
Deklaracje - 32 4592817
Informacje techniczne 32 4592835

sip

ochrona zwierzati

pogoda
stacja

Miasta Partnerskie

Miasta partnerskie

Czechy - Stonava Francja -Barlin

 

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00