Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
niedziela 18 listopad 2018

Jakość wody w II kwartale 2018

jakosc wody 2 2018Zarząd Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji przesłał zbiorcze zestawienie parametrów jakości wody dostarczanej odbiorcom. Zestawienia te potwierdzają zgodność jakości dostarczanej wody z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Kotły już jadą

Wójt Gminy informuje, że od 16 lipca do 22 sierpnia firma Defro będzie sukcesywnie dostarczać kotły C.O. przeznaczone do dzierżawy.
O możliwości odbioru kotła, każdy kto podpisał umowę wstępną zostanie poinformowany indywidualnie SMS-em.
Odbiór kotła możliwy będzie na terenie Gminnego Ośrodka Sportowego przy ul. Astrów we wtorki od godz. 8 00 do 15 00 i czwartki od 8 00 do 17 00.
Możliwe będzie indywidualne ustalenie terminu odbioru w inne dni tygodnia.
Przy odbiorze kotła będzie konieczność podpisania umowy ostatecznej przez właściciela (należy mieć przy sobie dowód tożsamości).
W przypadku współwłaścicieli, do podpisania umowy konieczne będzie posiadanie upoważnień do podpisania umowy od pozostałych współwłaścicieli (dotyczy to osób które, nie złożyły takich upoważnień przy umowach wstępnych) lub ich osobisty udział przy podpisywaniu umowy.
Druk upoważnienia do pobrania tutaj.
Szczegółowe informacje będą zamieszczane na stronie internetowej Gminy Marklowice i na Facebooku gdzie również będzie publikowana lista adresowa osób które już mogą odebrać kotły.

Półkolonie trwają! - Dziś klocki LEGO

Dziś dzielni półkoloniści rozpoczęli dzień od udziału w zajęciach kreatywnych z tysiącem klocków LEGO. Powstawały wieże Eiffla i pałace a także robociki, które się poruszają oraz samochodziki, które oczywiście musiały wziąć udział w wyścigach. Prawdziwe zawody drużyn konstruktorskich :) Po zajęciach na dzieci czeka jeszcze zabawa na basenie.

polkolonie lego 2018 1 polkolonie lego 2018 2 polkolonie lego 2018 3
polkolonie lego 2018 4 polkolonie lego 2018 5 polkolonie lego 2018 6
polkolonie lego 2018 7 polkolonie lego 2018 8 polkolonie lego 2018 9
polkolonie lego 2018 10 polkolonie lego 2018 11 polkolonie lego 2018 12
polkolonie lego 2018 13 polkolonie lego 2018 14 polkolonie lego 2018 15

UWAGA WAŻNE !!! Dla osób ubiegających się o stypendium Wójta

StypendiaZgodnie z protokołem  z dnia 29.06.2018 r. w sprawie przyznawania stypendium Wójta Gminy Marklowice dla uzdolnionych dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Gminy Marklowice wpłynęło 54 wnioski. Komisja zaopiniowała pozytywnie 51 wniosków stypendialnych, które spełniały warunki regulaminu. Komisja zaopiniowała negatywnie 3 wnioski stypendialne, ponieważ nie spełniały wymogów regulaminu. Przychylając się do opinii Komisji w dniu 3.07.2018 r. Wójt podpisał 51 wniosków o udzieleniu stypendium.

W związku z powyższym zapraszamy stypendystów pełnoletnich lub jednego z rodziców od dnia 16.07.2018 r. w godz. od 10.00 do 13.00. podpisania umowy stypendialnej w pokoju 307 Urzędu Gminy. Stypendysta lub rodzic dostarcza w dniu podpisania umowy PESEL oraz nazwę i nr konta bankowego. Czym prędzej się zgłosisz tym prędzej wypłacimy pieniądze na konto.

Lista osób którym przyznano stypendium w dziedzinie nauki, sportu i artystycznej:

Karolina Niemiec, Martyna Draga, Natalia Cuber, Oliwia Hofman, Martyna Gonsior, Natalia Rutkowska, Georginia Kłapsia, Adriana Barteczko, Patrycja Skupień, Karolina Kucharczyk, Zuzanna Kirkiewicz, Wiktoria Juraszek, Paulina Knapek, Nikola Irzyk, Emilia Morgała, Oliwia Barteczko, Martyna Morgała, Emilia Komraus, Kinga Skupień, Patrycja Duda, Szymon Musioł, Aleksandra Bujok, Artur Fojcik, Oliwia Woryna, Marta Witebska, Jan Marzecki, Radosław Waltar, Rafał Bernacki, Tobiasz Pierchała, Paweł Kotula, Mateusz Kocjan, Lilianna Nowak, Karolina Chrószcz, Dawid Niesporek, Aleksandra Chrószcz, Jakub Tomecki, Kamil Winkler, Kamil Antończyk, Zuzanna Dudek, Jagoda Błatoń, Roksana Burket, Julia Wieszołek, Kinga Olejniczak, Wiktoria Rduch, Dawid Woryna, Kamil Czapla, Julia Kotula, Dawid Niemiec, Błażej Błatoń, Artur Baczyński.

GUS informuje

gus ulotka lipiec2018Główny Urząd Statystyczny informuje, że w dniach od 2 do 20 lipca 2018 r. na terenie województwa Ślaskiego przeprowadzone zostanie badanie ankietowe dotyczące uczestnictwa w podróżach krajowych i zagranicznych. Badanie realizowane będzie przez sieć ankieterską, techniką bezpośredniego wywiadu. Każdy ankieter posiada legitymację służbową oraz upoważnienie do przeprowadzania badań ankietowych.

Przetarg rozstrzygnięty

smog-3125312Uff! 5 lipca br. rozstrzygnęliśmy przetarg na dostawę kotłów na ekogroszek i pelet.

Przetarg wygrała firma DEFRO z Warszawy. Za 260 kotłów zapłacimy 2.442.600 zł. Będą to kotły typu KOMFORT EKO LUX dla ekogroszku i DELTA EKO PELL dla peletu.

„Mam nadzieję, że w ciągu kilku dni zostanie podpisana umowa z dostawcą i w ciągu 2 tygodni od podpisania umowy nastąpi pierwsza dostawa. Dlatego od 18 lipca zapraszamy do Urzędu Gminy osoby, które podpisały umowy wstępne celem podpisania umów ostatecznych. Proszę też śledzić gminną stronę internetową, gdzie będziemy zamieszczać informacje w tej sprawie.” – mówi Piotr Galus – Zastępca Wójta Gminy.

I edycja konkursu dla mieszkańców woj. śląskiego „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie śląskim”

twoja ulubiona trasa rowerowa slaskie 2018

Drodzy Mieszkańcy!
Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

Czytaj więcej...

"Źródlana Oaza" - Rozstrzygnięto konkurs na nazwę zalewiska Z-6

z-6Zakończył się organizowany przez Wójta Gminy Marklowice oraz Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej konkurs na nazwę zalewiska Z-6.

Konkurs skierowany był zarówno do uczniów szkół jak i mieszkańców Marklowic.
Zgłoszenia można było składać od 14 do 20 czerwca 2018 r. Uczestnicy zgodnie z regulaminem mieli prawo do podania kilku propozycji, jednak każdą należało w kilku zdaniach uzasadnić. Nazwa mogła np. nawiązywać do charakteru obiektu, jego położenia, nazwy regionu, miejscowości, historii, itp.

Do rywalizacji przystąpiło dziewięć osób, podając łącznie 26 nazw. Komisja w składzie Piotr Galus, Jacek Pawelec, Wiesława Szlachta, Czesława Somerlik wyłoniła zwycięzcę – propozycję Pani Eweliny Nowak – „Źródlana Oaza”. Komisję jak i Radnych, którzy nazwę zatwierdzili urzekło uzasadnienie Pani Eweliny: „Według Słownika Języka Polskiego PWN "oaza" to też „miejsce, w którym można znaleźć spokój, wytchnienie", a kto tam był i przespacerował się ścieżką wokół zalewiska, doświadczył wszechogarniającego spokoju wynikającego z kontaktu z naturą. Spokój bijący od tafli wody, naturalne dźwięki pszczół pracowicie zapylających rzepak (no oczywiście, gdy został tam zasiany i gdy akurat kwitnie), śpiewu ptaków, szumu wiatru w pszenicy lub kukurydzy działają jak balsam na skołatane serce w tych hałaśliwych, zagonionych i nerwowych czasach. A dlaczego źródlany? Słownik Języka Polskiego pod red. W. Doroszewskiego podaje: "źródlany - mający związek ze źródłem (wody), pochodzący ze źródła", a to właśnie bijące tam źródła czystej wody głównie zasilają to powstałe w wyniku deformacji po eksploatacji górniczej zalewisko Z-6 i to trzeba zaakcentować.”

Więcej artykułów…

  1. Informacja Ośrodka Pomocy Społecznej o swiadczeniach 500+, "Dobry Start", funduszu alimentacyjnym i swiadczeniach rodzinnych
  2. Obwieszczenie Starosty Wodzisławskiego
  3. Utrudnienia w ruchu na ul. Wiśniowej
  4. Utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Goplany
  5. GRANTY
dzierzawa copy

harmonogram

kurier marklowicki

gospodarka odpadami
Deklaracje - 32 4592817
Informacje techniczne 32 4592835

sip

ochrona zwierzati

pogoda

BADZ EKO

stacja

Miasta Partnerskie

Miasta partnerskie

Czechy - Stonava Francja -Barlin

 

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00