Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
niedziela 20 wrzesień 2020

Ferie dobiegają końca!

ferie 2017Nie wszystkie dzieci miały możliwość spedzenia ferii poza Marklowicami. Dla tych, którzy zostali w naszej gminie, szkoły i gimnazjum przygotowały ciekawe zajęcia. Były wyjazdy na basen, kręgle, lodowisko, do fikolandii, warsztaty teatralne, kulinarne, turniej tenisa stołowego. Było i coś dla starszych i coś dla najmłodszych.

W Szkole Podstawowej Nr 1 w Marklowicach Zajęcia realizowane w Szkole Podstawowej Nr 1 w Marklowicach w czasie ferii zimowych przebiegały pod hasłem „Spędzamy czas aktywnie i w grupie”. Liczebność grup w poszczególnych dniach: poniedziałek – 26 osób, wtorek – 41 osób, środa – 37 osób, czwartek – 26 osób, piątek – 26 osób. Każdy dzień rozpoczynał się apelem – powitanie, przedstawienie opiekunów, harmonogramu dnia, sprawdzenie obecności, odczytanie regulaminów obowiązujących podczas ferii. Tematyka zajęć plastycznych: „Sznurkowe rysowanie” – wyklejanie obrazka sznurowadłami, „Proszę Państwa, oto miś” – wykonanie zabawki misia z różnokolorowych materiałów. Podczas zajęć dzieci rozwijały talenty i zainteresowania, integrowały się poprzez wspólną zabawę w grupie.

Zobacz GALERIĘ

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy na basen (2 wyjazdy). Ponad to uczestnicy ferii mieli możliwość udziału w wyjazdach do Domu Kultury w Boguszowicach (3 wyjazdy). Każdy wyjazd obejmował seans filmowy (filmy: „Artur ratuje gwiazdkę”, „Dzwoneczek”, „Scooby – Doo i oporny wilkołak” oraz warsztaty: zajęcia muzyczno – taneczne Zumba, warsztaty teatralne i warsztaty astronomiczne z elementami języka angielskiego. Każdego dnia dzieci korzystały ze stołówki z Gimnazjum Marklowice, gdzie czekał na nich smaczny poczęstunek w formie drugiego śniadania. Każdy dzień kończył się apelem, podczas którego wspólnie podsumowano dzień i omówiono zasady bezpiecznego powrotu do domu.

Również uczniowie gimnazjum mieli ciekawą i bogatą ofertę tegorocznych ferii w gminie.

Udział gimnazjalistów w zorganizowanych feriach w szkole stanowi istotną pomoc dla rodziców zwłaszcza czynnych zawodowo.
W naszym gimnazjum w pierwszym tygodniu ferii przygotowano dla uczniów atrakcyjne i lubiane przez nich zajęcia. Gimnazjaliści wyjeżdżali do:  Cinema City w Rybniku na film premierowy „Wielki mur” 3D, do Pszowa na lodowisko i na turniej kręgli do Amadeusa w Wodzisławiu Śl. Młodzież chętnie brała udział w organizowanych „konkursach dla każdego”:  turnieju tenisa stołowego, turniejach gier elektronicznych oraz konkursie kulinarnym „Szaszłykowe fantazje”. Zwycięzcy organizowanych  konkursów odebrali atrakcyjne,  firmowe  nagrody rzeczowe. W świetlicy szkolnej  19 stycznia odbyły się warsztaty kulinarne z degustacją smacznej i zdrowej żywności. Na uczestników feryjnego pobyty w szkole czekał codziennie ciepły posiłek, napoje i owoce.

O zdrowie uczniów, ich bezpieczeństwo, serdeczny i przyjazny klimat zajęć dbali pracownicy gimnazjum: Dyrektor Halina Winkler, Bożena Szlufik, Agnieszka Marczykowska, Łukasz Budka, Marzena Szyszka oraz psycholog Martyna Jezusek-Stopa.  Na   zajęcia  podczas ferii  przyszło ogółem  170  uczniów gimnazjum.

Ferie już się kończą a co za tym idzie czas włożyć nowe wysiłki w zdobywanie jak najlepszych ocen w ławkasz szkolnych. Życzymy powodzenia!

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00