Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
poniedziałek 30 listopad 2020

Koncert charytatywny dla Oliwii Nalepka

koncert dla oliwii 2017 128 kwietnia 2017 r. na Słonecznej Wyspie w Marklowicach odbył się koncert charytatywny na rzecz Oliwii Nalepka.

Mukowiscydoza u Oliwii Nalepka – niespełna wtedy 4-letniej dziewczynki, została zdiagnozowana przez lekarzy z Zabrza (wcześniej lekarze leczyli dziecko na zupełnie inną chorobę). Mukowiscydoza objawia się tym, że organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe (m.in. płucach, układzie pokarmowym). Pomimo tak ciężkiej diagnozy, rodzina Oliwii nie poddaje się i każdego dnia walczy o zdrowie dziewczynki.

Zobacz galerię z koncertu

Oliwia w wieku 8 lat została najmłodszym w Polsce biorcą płuc. Transplantację tego organu przeszła w Klinice AKH w Wiedniu. Niestety, w lutym 2017 roku pojawiły się komplikacje: organizm zaczął odrzucać przeszczepione płuca. Rodzina i coraz większe grono przyjaciół dziewczynki robi wszystko, by umożliwić Jej dalsze leczenie. Trzeba dodać, że każdy dzień leczenia w wiedeńskiej klinice to koszt około 1166 euro.

koncert dla oliwii 2017 2Niezwykła trójka! Do nierównej walki z chorobą postanowiło dołączyć troje młodych ludzi. Patryk Zagajewski, Martyna Suchanek, Radek Bujok – to oni poruszeni historią dziewczynki zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy. Zorganizowali koncert charytatywny na rzecz Oliwii, którego gwiazdą wieczoru był zespół „Piersi”. Nie było jednak łatwo. Warunkiem wystąpienia zespołu a zarówno mobilizacją dla organizatorów było zebranie kwoty 30 tysięcy złotych. Dzięki licznym zbiórkom, prowadzonym między innymi na portalu pomagam.pl, udało się zebrać wymaganą kwotę.

28 kwietnia 2017 r. na Słonecznej Wyspie w Marklowicach odbył się koncert charytatywny na rzecz Oliwii Nalepka. Rozprowadzono cegiełki w formie biletów w kwotach 30, 40 i 80 złotych. Pomimo deszczowej pogody atmosfera była gorąca. Jako pierwsza wystąpiła grupa taneczna „Eksplozja tańca”. Ucztę muzyczną rozpoczęli Roots Soldiers a po nich TABU, wprowadzając nas w klimat Reggae. Frekwencja może nie była największa, ale za to wszyscy dobrze się bawili: jedni śpiewali, drudzy tańczyli a jeszcze inni potupywali nogami w rytm muzyki, bo nie sposób było ustać w miejscu. Podczas koncertu przeprowadzono również licytacje. Można było nabyć między innymi kurtkę, srebrne kolczyki, obrazy czy kosz z artykułami spożywczymi - wszystko dzięki sponsorom. Na zakończenie wystąpiła grupa ”Piersi”. Swój występ poprowadzili z dozą humoru, szybko łapiąc kontakt i interakcję z zebraną publicznością. Gwoździem programu był występ Oliwii, która przez cały koncert była obecna pod sceną. Dziewczyna w towarzystwie zespołu zaśpiewała „Bałkanicę”.

Organizacja koncertu była na naprawdę wysokim poziomie. Zadbano o obecność służb medycznych, strażaków, ochrony. Wyrazy szacunku także dla obecnych wolontariuszy, którzy mimo deszczu i chłodu z uśmiechami na twarzach służyli swoją pomocą.

Łącznie udało się zebrać 36 648.37zł. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie dziewczynki. Ale to nie koniec akcji, pieniądze będą nadal zbierane. Przyłączyć można się na dwa sposoby. Ciągle trwa zbiórka w portalu: www.pomagam.pl/koncertdlaOliwii, można również zakupić symboliczną cegiełkę w cenie: 10, 20 i 50 zł. Bieżące informacje na profilu Facebook „Dla nas to nie problem, by Oliwii dać swój oddech”.

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00