Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
wtorek 24 listopad 2020

XI Mistrzostwa Tae Kwon Do

Kwiecień w Marklowicach zakończył się gorącym akcentem a to za sprawą zorganizowania przez Gminę Marklowice i  klubu  Taekwondo UKS ,,WON-HYO”,  XI Mistrzostw Taekwondo o Puchar Wójta Gminy Marklowice. Zawody odbyły się w sobotę 29.04.2017 r. w Gminnej Hali Sportowej. W zawodach wzięło udział koło 80 zawodników z następujących klubów: Keiko – Jastrzębie, Master – Rydułtowy, Pyskowickie Centrum Taekwondo – Pyskowice, UKS ,,WON-HYO” Marklowice i Wu – Shu Sanda – Gaszowice.

tae kwon do 2017 1 tae kwon do 2017 2 tae kwon do 2017 7

tae kwon do 2017 4Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych: dzieci  (5-9 lat), młodzik (10-12 lat) , kadet (13-15 lat) i junior (16-18 lat) - podzieleni byli ze względu na wzrost, startowali w czterech konkurencjach: dzieci – techniki specjalne (kopnięcia na czas), walki soft (walki pałkami) i układy formalne, 3 pozostałe kategorie walki semi contakt (walki przerywane), walki soft, układy i techniki specjalne (kopniecie z wyskoku w górę). Zawody przebiegły w sportowej atmosferze. Zawodnicy naszego klubu zdobyli 44 medale.

tae kwon do 2017 3Na pochwałę zasłużyli zawodnicy, którzy w tym roku zmienili kategorię z dzieci na młodzicy ponieważ od 10 roku życia zawodnicy Taekwondo mogą startować w walkach semi contakt, zawodnicy mieli o tyle trudniej, że były to ich pierwsze walki i dodatkowo byli najmłodsi w swojej kategorii wiekowej, ale i tak dobrze się spisali zdobywając medale, wśród nich: Bartosz Zając, Dominika Zając, Kuba Wojtaś, Karol Koszut i Mateusz Nawój. Reszta zawodników także zasługują na pochwałę zdobywając również medale w swoich kategoriach wiekowych i poszczególnych konkurencjach.

Na wielkie podziękowania zasłużyli  również rodzice naszych zawodników, którzy jak zawsze z chęcią pomogli w organizacji  zawodów, pomagając w przygotowaniach sali do zawodów jak również przygotowując posiłek dla uczestników, robieniu kawy czy herbaty jak i upieczeniu ciast  dla kibiców jak i całych ekip startujących w zawodach, podziękowania dla sędziów zawodów oraz dla Gminy Marklowice za pomoc w organizacji zawodów.

Zobacz GALERIĘ

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00