Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
środa 20 styczeń 2021

Rozstań czas

gimnazjum koniecroku 2017 4Zabrzmiał ostatni, szkolny dzwonek. Nadszedł czas upragnionych wakacji. W tym roku kolejny etap w swoim życiu zamykają nie tylko dzieci, które zdobyły promocję do następnej klasy w szkołach podstawowych, nie tylko absolwenci opuszczający mury Gimnazjum czy Przedszkola, ale również  dwie wybitne osoby: Dyrektor Przedszkola Publicznego – Pani Ewa Winkler oraz Dyrektor Gimnazjum – Pani Halina Winkler.

„Jest taki dzień, dzień inny niż wszystkie dni - dzień radosny, ale i pełen zadumy, refleksji, bo to dziś powiemy sobie dziękuję, do widzenia, do zobaczenia na innej płaszczyźnie.” - rozpoczęła swoje wystąpienie przechodząca na emeryturę Pani Ewa Winkler. „Czeka nas nowe, Wasze dzieci edukacja szkolna, moje nowe jeszcze nie sprecyzowało swoich kształtów, ale wiem że nowe  zawsze jest jasne, czyste bo wolne od błędów (chociaż na początku), pełne wyborów, oczekiwań, nowe jest ciekawe i pełne nadziei, bo to ona mobilizuje nasze umysły, naszą energię, nasze siły witalne i duchowe. Nowe z pewnością jest twórcze i kreatywne.” - kontynuowała.

W tym roku mury Przedszkola opuściło 66 wychowanków. Dzieci niejednokrotnie związane były z placówką od trzeciego roku życia. Opuszczają Przedszkole ze wspomnieniami chwil pięknych, pełnych przeżyć, wzruszeń dzięki specyfice tego miejsca, inicjowanym sytuacjom, barwom, kształtom, dźwiękom i smakom, które towarzyszyły im przez te wszystkie lata w Akademii Wyobraźni.

Obecni na uroczystości zakończenia roku, przedstawiciele naszych placówek oświatowych a także Wójt Gminy – Tadeusz Chrószcz, złożyli podziękowania za ponad 30-letni staż pracy oraz za podniesienie rangi Przedszkola, które stało się rozpoznawalnym znakiem nie tylko na szczeblu wojewódzkim czy krajowym ale także międzynarodowym.

gimnazjum koniecroku 2017 1 gimnazjum koniecroku 2017 2 gimnazjum koniecroku 2017 3

Zapraszamy do Galerii

W Gimnazjum dzisiejsza uroczystość miała także dosyć szczególny charakter, bo obchodzono nie tylko zakończenie konkretnego roku szkolnego 2016/2017, ale podsumowano i zamknięto 18-letni czas istnienia i funkcjonowania naszego Gimnazjum. Decyzją minister edukacji oświaty z dniem 1 września 2017 r. z przestrzeni oświatowej znikają gimnazja, które w takiej czy innej formie zakończą swoją działalność w 2019 roku.

W Marklowicach Gimnazjum zostało powołane do życia Uchwałą Rady Gminy Marklowice z dnia 12.04.1999 r. Najpierw funkcjonowało gościnnie w budynku SP 1 w Marklowicach (dokładnie przez 5 lat). Sytuacja radykalnie zmieniła się, kiedy decyzją Rady Gminy został wybudowany nowoczesny, komfortowy, na miarę XXI wieku, obecny budynek naszego Gimnazjum. Otwarcie tej szkoły 9 października 2004 r. było ogromnym wydarzeniem, z udziałem wybitnych gości, władz samorządowych i oświatowych oraz z udziałem rodziny Gruchman. Od tego momentu zaczęła się intensywna praca nad budowaniem właściwego wizerunku tej szkoły, tradycji, ceremoniału, osiągnięć naukowych i sportowych, poczucia bezpieczeństwa i wspólnoty szkolnej, która w ostatnich latach zaczęła przynosić wspaniałe wyniki.
W tym roku mury Gimnazjum opuściło 61 uczniów. W sumie szkoła doczekała się 1096 absolwentów, którzy uczyli się w 49 oddziałach klasowych.

gimnazjum koniecroku 2017 1 gimnazjum koniecroku 2017 2 gimnazjum koniecroku 2017 3

Zapraszamy do Galerii

„Trochę to smutna uroczystość i sytuacja, która mnie osobiście bardzo boli” - padło z ust Wójta Gminy – Tadeusza Chrószcza, komentującego wygaszenie gimnazjów. W dalszej części Wójt podkreślił, że szkoła to nie tylko mury, nie tylko martwa materia, ale przede wszystkim duch, który w niej żyje. Duch, na którego składa się zarówno praca pedagogów jak i młodzieży. Wójt złożył podziękowania za ogrom pracy, kończącej swoją kadencję Dyrektor Gimnazjum – Pani Halinie Winkler. Do podziękowań za współpracę, gdzie Pani Halina dała się poznać jako osoba pozytywna, optymistyczna i profesjonalna dołączyli się również przedstawiciele czeskiej Stonavy. Podziękowania popłynęły również do przechodzących na emeryturę Pań: Teresy Chrószcz, Aleksandry Pustołka i Marii Szmid.

Na zakończenie nie zabrakło rzucania czapek w górę, czym absolwenci pożegnali mury szkoły.

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00