Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
wtorek 20 kwiecień 2021

Na Sali Sportowej zagościły Sztuki Walki

festiwal sztuk walki 2017 1W minioną sobotę, 21 października 2017 r. w Gminnej Sali Sportowej zaprezentowali się zawodnicy z kilku różnych stylów walki.

Festiwal Sztuk Walki został zorganizowany przez marklowicką sekcję Tae-Kwon-Do – Uczniowski Klub Sportowy „Won-Hyo” przy współpracy z Gminą Marklowice. Tegorocznym pokazom towarzyszyło hasło „Poprzez sport pomagamy chorym dzieciom”.

W festiwalu wzięło udział 50 zawodników z pięciu różnych stylów walki. Kung-Fu zaprezentowała grupa Pszczyńskiej Szkoły Sztuk Walki i Sportów „Wojownik”, prowadzona przez Krzysztofa Hibnera, Ju-Jitsu zaprezentowane przez „Bushi” Pyskowice z mistrzem  Tadeuszem Tarnowskim, Tai-Chi zaprezentowane przez Akademię DAO pod przewodnictwem głównego instruktora akademii Adama Wyparta, Szermierka Japońska  Szkoły Musō Jikiden Eishinryū Iaijutsu – Komei Juku z Gliwic zaprezentowana  przez uczniów  Shibucho Edwarda Pieczara, którzy pokazali jak władać samurajskimi mieczami katana oraz naginata (halabarda), Tae-Kwon-Do zaprezentowane przez gospodarzy festiwalu grupę „Won-Hyo” Marklowice z mistrzem Jerzym Gawełczykiem.

festiwal sztuk walki 2017 2 festiwal sztuk walki 2017 3 festiwal sztuk walki 2017 4
festiwal sztuk walki 2017 9 festiwal sztuk walki 2017 8 festiwal sztuk walki 2017 6

 

Zawodnicy w efektowny sposób pokazali techniki kopnięć, padów, w humorystyczny sposób obejrzeć mogliśmy techniki samoobrony - tu furorę zrobili najmłodsi zawodnicy. Podziwiać mogliśmy zarówno spokojne figury tai-chi, jak również mrożące krew w żyłach rozbicia desek, bloczków czy płyty chodnikowej na brzuchu zawodnika. Pokazy spotkały się z gorącymi reakcjami widowni chociaż większość  występujących, to małe dzieci zaczynające dopiero przygodę ze sportami walki.

Podczas festiwalu były zbierane datki na chore dzieci w naszej gminie.

Na koniec pokazów Wójt Gminy - Tadeusz Chrószcz wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale, dyplomy a mistrzom każdej drużyny - statueki.

„I Festiwal Sztuk Walki należy do kolejnej udanej imprezy organizowanej w naszej Gminie i mamy nadzieję że wejdzie na stałe do kalendarza imprez.” - komentuje Jerzy Gawełczyk – trener marklowickiego klubu Tae-Kwon-Do - „Pragnę podziękować również za przybycie i występ zaproszonym klubom, rodzicom za pomoc w organizacji i jak zwykle za słodki poczęstunek, który upiekły mamy naszych zawodników, jak i przygotowanie przekąsek, oraz dla Gminy Marklowice  za wszelka pomoc”. - dodaje.

Zobacz GALERIĘ

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00