Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
czwartek 21 luty 2019

Mikołaj przybył dzień wcześniej!

mikolaj 2018

Mikołaj szczególnie musi lubić marklowickie dzieci, skoro nie mógł się doczekać i odwiedził je, już dzień wcześniej, czyli 5 grudnia.

Odwiedziny rozpoczęły się rano i jako pierwsze możliwość przywitania Świętego miały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 na Chałupkach. Dzieci zapewniły, że cały rok pilnie się uczyły, a na dowód tego zaprezentowały piosenki i wierszyki, by Mikołajowi było milej. Dzieci chcąc wyrazić sympatię, przygotowały również prezent dla Mikołaja, był to piernikowy medal i cukrowa laurka. Niezwykłą inwencją twórczą wykazała się grupa chłopców, która z tej okazji wystąpiła, śpiewając piosenkę z ułożonym przez siebie tekstem, oczywiście o tematyce świąteczno-mikołajkowej. Prezenty zostały rozdane zarówno uczniom SP2 jak również kilku maluszkom, z którymi rodzice postanowili odebrać paczki właśnie w tej placówce zamiast na Sali Sportowej.

Następnie Mikołaj, który podróżował w towarzystwie Śnieżynki, udał się do Przedszkola. Tam już oczekiwany z niecierpliwością został powitany piosenką i krótkim programem artystycznym. Nie zabrakło recytacji wierszy jak i tańców. Tu również dostojnych gości obdarowano prezentami – szalikiem na zimę i ozdobami świątecznymi. Prezenty trafiły do rąk dzieci, wykonano też pamiątkowe zdjęcia grupowe z Mikołajem.

Teraz przyszedł czas na wręczenie prezentów najmłodszym. Dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do przedszkola zaproszone zostały na Salę Sportową. Niektóre wykazywały się odwagą i nawet przybijały „żółwika” z Świętym, dla innych był to nie lada stres, co kończyło się płaczem i krzykiem. Chyba wszyscy jeszcze pamiętamy z dzieciństwa te emocje związane z odwiedzinami Mikołaja

Po paczki dotarły także dzieci z SP1 i Gimnazjum. Dzieci niezwykle zdyscyplinowane, ładnie, parami, klasa za klasą podchodziły po prezenty. Jak zapewniały WSZYSTKIE – są bardzo grzeczne i wzorowo się uczą. (Mikołaj dał się nabrać. )

Ostatnią grupą dzieci, z którymi spotkał się Mikołaj, były dzieci szczególnej troski z naszej Gminy. Dzieci i młodzież wraz z opiekunami zebrali się na Sali Sportowej na wspólnym poczęstunku. Była okazja do zabaw ze Śnieżynką i oczywiście odebrania paczek. W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy – Tadeusz Chrószcz.

Gmina przygotowała ponad 1000 paczek, a dzieciom szczególnej troski, które nie mogły przybyć na spotkanie z Mikołajem organizatorzy dostarczyli paczki do domów.

Dziękujemy Mikołajowi i Śnieżynce, że nas odwiedzili i przenieśli nas już w świąteczny magiczny czas.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy Mikołajkowej, a pomocnikom Świętego Mikołaja, za pomoc w przygotowaniu paczek.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Zapraszamy do GALERII - klik

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00