Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
sobota 20 kwiecień 2019

Komunikat w sprawie wyścigów.

uwagaOd pewnego czasu mieszkańcy zgłaszają nam, że na terenie Marklowic, w godzinach nocnych urządzane są niebezpieczne wyścigi samochodowe. Proponowali, by zwrócić się do Policji, by ta wzmożyła nadzór nad tego typu zachowaniami kierowców. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim. Z Policji uzyskaliśmy informację, że problem ten jest im doskonale znany, bo nie dotyczy on tylko jednej gminy. Policjanci cały czas mają na uwadze  to zjawisko i w miarę możliwości częściej kontrolują miejsca zagrożone tym procederem. Nie jest jednak możliwe objęcie stałym nadzorem terenu Marklowic czy innego rejonu, choćby dlatego że nigdy nie wiadomo, w który konkretnie dzień kierowcy umówią się na nielegalne wyścigi.

Niezbędna w walce z tym zjawiskiem jest właśnie Państwa pomoc. Dlatego policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców aby niezwłocznie po zauważeniu czegoś niepokojącego powiadamiali policję. Tylko wtedy mundurowi będą w stanie odpowiednio zainterweniować.  Dla ułatwienia kontaktu podajemy numer Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, który proponujemy zapisać sobie w telefonie, by móc to błyskawicznie zgłosić - 32 453 72 55.

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00