Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 19 październik 2018

Aktualności OPS

Informacja o wynikach naboru.

nabór ops 2018 copy

Praca dla referenta w dziale świadczeń rodzinnych

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Marklowicach ogłasza nabór kandydatów do pracy na stanowisko referenta w Dziale Świadczeń Rodzinnych w niepełnym wymiarze czasu pracy, umowa na czas określony.

Zakres zadań, kwestionariusz i oświadczenie - pobierz (.pdf 2,35MB)

Jak być dobrym rodzicem? - Ruszamy po wakacjach

ops rodzina 2018


Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie zaprasza po wakacjach na kolejne trzy bezpłatne warsztaty dla rodziców, podczas których chcemy:

  • wzmacniać umiejętności wychowawcze,
  • wspierać w rozwiązywaniu trudnych sytuacji,
  • edukować, bawić się,
  • wymieniać się doświadczeniami.

Czytaj więcej...

Szkoła dla Rodziców

ops rodzina 2 2018

Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy  w Rodzinie zaprasza po wakacjach na kolejną edycję zajęć „Szkoły dla Rodziców”.

Cel zajęć: Zwiększenie umiejętności wychowawczych oraz zmiana postaw wychowawczych rodziców na takie, które by zapobiegały lub minimalizowały wystąpienie zachowań problemowych/ryzykownych dzieci młodzieży.
Program Szkoła dla Rodziców jest realizowany w formie 10 spotkań warsztatowych.
Zajęcia zawierają krótkie omówienia tematów, a przede wszystkim ćwiczenia (np. debaty, odwołania do doświadczeń z własnego dzieciństwa). Cennym elementem edukującym jest również wymiana doświadczeń rodzicielskich między uczestnikami oraz tzw. praca domowa, czyli praktyczne zastosowanie w domu, w relacji z dzieckiem, nabytych w trakcie zajęć umiejętności.

Czytaj więcej...

Informacja Ośrodka Pomocy Społecznej o swiadczeniach 500+, "Dobry Start", funduszu alimentacyjnym i swiadczeniach rodzinnych

Ośrodek Pomocy Społecznej w Marklowicach informuje, że wnioski na nowy okres świadczeniowy / zasiłkowy 2018/2019 dla świadczeń z Programu Rodzina 500+, Programu Rządowego „Dobry start”, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń rodzinnych będzie można składać:

  • ELEKTRONICZNIE – od dnia 1 lipca 2018 r.,
  • PAPIEROWO – od dnia 1 sierpnia 2018 r.

Podstawą ustalania prawa do świadczeń będzie rok 2017 z uwzględnieniem wszystkich zmian dochodowych jakie nastąpiły po roku 2017 (dot. sytuacji utraty oraz uzyskania dochodu).

Czytaj więcej...

Strona 1 z 13

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00