Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
niedziela 16 grudzień 2018

Aktualności OPS

Śląska fundacja BŁĘKITNY KRZYŻ

help

Śląska Fundacja Błękitny Krzyż od wielu lat udziela profesjonalnej pomocy osobom uzależnionym, chorym, znajdującym się w trudnym położeniu czy też pokrzywdzonym w skutek rozmaitych przyczyn. Fundacja jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji International Federation of Blue Cross z siedzibą w Bernie, w Szwajcarii, skupiającym 41 oddziałów rozproszonych na całym świecie.

W Polsce Fundacja prowadzi ośrodki terapeutyczne w:

  • Bielsku-Białej,
  • Żywcu,
  • Czechowicach-Dziedzicach
  • Pszczynie

Prowadzona jest tam terapia grupowa oraz indywidualna osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz od czynności (np. uzależnionych od hazardu, komputera, Internetu, telefonu, zakupów, pracy, seksu czy pornografii).

Czytaj więcej...

Grupa Wsparcia dla Kobiet Doświadczających Przemocy

Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śl. ul. Wałowa 30; 44-300 Wodzisław Śląski; tel./fax całodobowy: 032 455 60 32; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ops przemoc

Praca dla referenta w dziale świadczeń rodzinnych

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Marklowicach ogłasza nabór kandydatów do pracy na stanowisko referenta w Dziale Świadczeń Rodzinnych w niepełnym wymiarze czasu pracy, umowa na czas określony.

Zakres zadań, kwestionariusz i oświadczenie - pobierz (.pdf 2,35MB)

Informacja o wynikach naboru.

nabór ops 2018 copy

Szkoła dla Rodziców

ops rodzina 2 2018

Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy  w Rodzinie zaprasza po wakacjach na kolejną edycję zajęć „Szkoły dla Rodziców”.

Cel zajęć: Zwiększenie umiejętności wychowawczych oraz zmiana postaw wychowawczych rodziców na takie, które by zapobiegały lub minimalizowały wystąpienie zachowań problemowych/ryzykownych dzieci młodzieży.
Program Szkoła dla Rodziców jest realizowany w formie 10 spotkań warsztatowych.
Zajęcia zawierają krótkie omówienia tematów, a przede wszystkim ćwiczenia (np. debaty, odwołania do doświadczeń z własnego dzieciństwa). Cennym elementem edukującym jest również wymiana doświadczeń rodzicielskich między uczestnikami oraz tzw. praca domowa, czyli praktyczne zastosowanie w domu, w relacji z dzieckiem, nabytych w trakcie zajęć umiejętności.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 14

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00