Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
środa 23 styczeń 2019

Jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny

Czym jest Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski program opracowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. To system zniżek dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.

Karta ułatwia rodzinom 3+ dostęp do kultury, aktywnego spędzania czasu oraz obniża koszty codziennego życia.

Jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny

Informacja o funkcjonowaniu Karty Dużej Rodziny od 1 stycznia 2015 r.

Ustawa z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2014 r., poz. 1863) weszła w życie 1 stycznia 2015 r.

Z programu mogą korzystać członkowie rodzin wielodzietnych, czyli takich w których jest troje i więcej dzieci – niezależnie od osiąganego dochodu. Rodzice otrzymują KDR na czas nieokreślony (bezterminowo), a dzieci: do ukończenia 18 roku życia; do ukończenia 25 lat w przypadku kontynuowania nauki; bez ograniczeń wiekowych gdy mają orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności (na czas jego ważności).

Czytaj więcej...

Rusza ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Urząd Gminy Marklowice informuje, że w związku z ukazaniem się w dniu 5 czerwca 20214 r. w Dzienniku Ustaw rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych od 16 czerwca 2014 r. w Pionie Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich przy ul. Wyzwolenia 71 w pokoju nr 304 (II piętro) przyjmowane są wnioski w sprawie przyznania Karty Dużej Rodziny.
Więcej informacji na temat Karty znajduje się na stronie: www.mpips.gov.pl
Uprawnienia
Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje - na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny.
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny".

Pełna informacja

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00