Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
wtorek 20 kwiecień 2021

W ZDROWYM CIELE AKTYWNY UMYSŁ – projekt KS Hetman Marklowice trwa.

hetman prelekcja 03.2018Jeszcze do kwietnia 2018r  wraz z partnerami – Fundacją PZU i Urzędem Gminy Marklowice,  SP nr 1 w Marklowicach, Klub Sportowy Hetman Marklowice realizuje projekt mający na celu wdrażanie zdrowego trybu życia przy aktywności umysłowej  podczas szachowych zajęć treningowych,  udziału w turniejach szachowych, uczenia się oraz pracy wymagającej koncentracji i skupienia.

W ramach projektu zorganizowano już trzy prelekcje w grudniu, styczniu i lutym, których tematyka obejmowała wdrażanie nawyków zdrowego żywienia,  zdrowego trybu życia oraz tego jak  dieta wpływa na pracę mózgu, koncentrację oraz zdolności uczenia się. 13 marca o godz. 18.30 zapraszamy na czwarte już bezpłatne spotkanie otwarte z Dietetykiem Patrycją Szewczyk-Nagietowicz, które odbędzie się  w Auli Sp 1 - Gimnazjum w Marklowicach, tym razem słuchacze będą mieli okazję poznać sposoby na unikanie pułapek w żywności. ZNAJDŹ godzinkę i wstąp do Hetmana – warto.

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych pasjonatów gry w szachy do udziału w kwietniowym turnieju O PUCHAR WÓJTA GMINY MARKLOWICE , szczegóły w afiszach oraz na www.chessarbiter.pl – turnieje szachowe. 

Wstąp do nas, WARTO! Zapraszamy.

Zarząd KS Hetman Marklowice
Fundacja PZU
UG Marklowice
SP 1 w Marklowicach

 

W ZDROWYM CIELE AKTYWNY UMYSŁ – projekt KS Hetman Marklowice trwa.

 

Jeszcze do kwietnia 2018r wraz z partnerami – Fundacją PZU i Urzędem Gminy Marklowice, SP nr 1 w Marklowicach, Klub Sportowy Hetman Marklowice realizuje projekt mający na celu wdrażanie zdrowego trybu życia przy aktywności umysłowej podczas szachowych zajęć treningowych, udziału w turniejach szachowych, uczenia się oraz pracy wymagającej koncentracji i skupienia.
W ramach projektu zorganizowano już trzy prelekcje w grudniu, styczniu i lutym, których tematyka obejmowała wdrażanie nawyków zdrowego żywienia, zdrowego trybu życia oraz tego jak dieta wpływa na pracę mózgu, koncentrację oraz zdolności uczenia się. 13 marca o godz. 18.30 zapraszamy na czwarte już bezpłatne spotkanie otwarte z Dietetykiem Patrycją Szewczyk-Nagietowicz, które odbędzie się w Auli Sp 1 - Gimnazjum w Marklowicach, tym razem słuchacze będą mieli okazję poznać sposoby na unikanie pułapek w żywności. ZNAJDŹ godzinkę i wstąp do Hetmana – warto.

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych pasjonatów gry w szachy do udziału w kwietniowym turnieju O PUCHAR WÓJTA GMINY MARKLOWICE , szczegóły
w afiszach oraz na www.chessarbiter.pl – turnieje szachowe.


Wstąp do nas, WARTO

Zapraszamy.

Zarząd KS Hetman Marklowice

Fundacja PZU

UG Marklowice

SP 1 w Marklowicach

 

Stuletnia Jubilatka

stuletnia jubilatka 2018

23 lutego mieszkanka Marklowic Pani Anna Cyroń dołączyła do zacnego grona stulatków. Jubilatkę odwiedziła delegacja Rady oraz Urzędu Gminy Marklowice na czele z Wójtem Tadeuszem Chrószczem. Wcześniej delegacja uczestniczyła we Mszy św. w intencji Pani Anny.  Przedstawiciele Gminy złożyli Jubilatce życzenia i kwiaty oraz wręczyli paczkę ze słodyczami.

“Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” - za nami finał największego w Polsce konkursu antysmogowego: “Nie Truj Sąsiada!”

gala konk nie truj sasiada

16 lutego w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku podsumowano konkurs Nie Truj Sąsiada! realizowany w ramach kampanii edukacyjno-ekologicznej “Gmina z (dobrą) energią” organizowanej przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz Planergia.pl - głównego partnera projektu.

Do udziału w konkursie antysmogowym przystąpiło ponad 170 placówek z terenu Subregionu Zachodniego, które rywalizowały w czterech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Zmagania trwały cały rok i były oceniane na podstawie kwartalnych sprawozdań, w których organizatorzy punktowali m.in. liczbę podjętych działań, ich pomysłowość, jakość i różnorodność, a także zasięg podejmowanych działań.

Zobacz GALERIĘ

Czytaj więcej...

Walne zebranie strażaków

walne osp 2018 1W sobotę 10 lutego 2018 r. w remizie OSP w Marklowicach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na spotkaniu obecny był wójt Tadeusz Chrószcz, radni gminy, a także: Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. - Rafał Adamczyk, Wiceprezes Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej – Jerzy Szkatuła i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – Piotr Mikołajczyk.

walne osp 2018 2Oprócz podziękowań za dotychczasową pracę strażaków na rzecz ochrony zdrowia i mienia naszych mieszkańców oraz zabezpieczanie każdej z ważniejszych imprez gminnych, Wójt gminy zaprezentował również gotowy projekt dokumentacji nowego budynku OSP, który jak stwierdził uzyskał już pozwolenie na budowę.
Ponad to w szeregi członków OSP przyjęto Druha Piotra Zająca, jako członka wspierającego i Druha Bartosza Sciepurę na członka czynnego. Nadano też Józefowi Kowolowi tytuł członka honorowego.

Obecni na walnym zebraniu druhowie jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi OSP w Marklowicach.

Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

JPK VAT szkolenie 2018

W Urzędzie Skarbowym w Wodzisławiu Śl. w czwartek 15 lutego 2018r. o godz. 13.00 w sali nr 208 (II piętro) zostanie zorganizowane szkolenie dla mikroprzedsiębiorców dotyczące JPK_VAT oraz profilu zaufanego eGO. Szkolenie będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych, nie ma konieczności wcześniejszego zgłaszania uczestnictwa.

Ponadto w dniach 17 i 24 lutego 2018r. (soboty) w tut. Urzędzie od godz. 9.00 do godz. 13.00 uruchomione zostaną punkty potwierdzania profilu zaufanego eGO oraz punkty informacyjne JPK_VAT, a w dniach 14 do 23 lutego 2018r. na sali obsługi tut. Urzędu uruchomiony zostanie punkt informacyjny, w którym mikroprzedsiębiorcy uzyskają podstawowe  informacje dotyczące składania JPK_VAT.

  • Trwa kampania informacyjno-edukacyjna ułatwiająca mikroprzedsiębiorcom złożenie JPK_VAT
  • Ministerstwo Finansów udostępniło darmową aplikację do tworzenia i wysyłki pliku – e-mikrofirma
  • Mikroprzedsiębiorcy pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) za styczeń 2018 r. muszą złożyć do 26 lutego br.

Do dużych, średnich oraz małych firm, wraz z początkiem roku dołączyli mikroprzedsiębiorcy. Tym samym w lutym po raz pierwszy wszyscy czynni podatnicy podatku VAT prześlą do administracji skarbowej JPK_VAT. Ostatnią grupą objętą obowiązkiem wysyłania pliku są mikroprzedsiębiorcy, czyli firmy zatrudniające do 10 osób (i osiągające do 2 mln euro obrotów), które składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, także jednoosobowe działalności gospodarcze.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Ostrzeżenia meteorologiczne i dotyczace jakośći powietrza
  2. Powiadomienie o jakości powietrza w województwie śląskim
  3. Bezpieczne ferie z Hetmanem
  4. W ZDROWYM CIELE AKTYWNY UMYSŁ – projekt KS Hetman Marklowice trwa.
  5. Uwaga na marznący deszcz!

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00