Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
poniedziałek 18 styczeń 2021

Jakość powietrza

Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Fundacja ITAKA od 1 października 2017 r. realizuje na zlecenie Ministerstwa Zdrowia projekt finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 pn. "Centrum Wsparcia", którego celem jest prowadzenie działań na rzecz zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym. W ramach Centrum Wsparcia udzielana jest całodobowa pomoc osobom znajdujacym się w stanie kryzysu psychicznego poprzez telefon, czat i email.

centrum wsparcia 2018

Na stronie dostepna jest także aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych, która pomaga osobom poszukujacym pomocy samodzielnie uzyskać potrzebne im informacje w sposób szybszy i prostszy.

Konsultacja projektu uchwały Rady Gminy Marklowice

Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały w sprawie regulaminu określającego rodzaje świadczeń przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej dla nauczycieli przedszkola i szkół, korzystających z opieki zdrowotnej oraz warunków i sposobów przyznawania tych świadczeń.

Projekt Uchwały - czytaj (.pdf)


Informujeny, że zmieniła się treść projektu uchwały, prosimy o zapoznanie się z nowym projektem. Uległ zmianie również termin składania uwag i opini z 16 stycznia na 23 stycznia 2018 r.

Projekt Uchwały - czytaj (.pdf)

Darmowe przejazdy MZK na przełomie roku

Na przełomie roku oraz w połowie stycznia pasażerowie MZK nie zapłacą za przejazd.

Wolontariusze i imprezowicze jadą za darmo

Przypominamy, że przed nami kolejne dni bezpłatnej komunikacji. Za darmo będzie można dojechać na sylwestrową zabawę i z niej wrócić. W niedzielę 31 grudnia od godz. 17.00 do godz.12.00 w pierwszym dniu Nowego Roku będzie można jeździć bez biletu. Zasada ta obowiązywać będzie na wszystkich liniach Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

Za darmo pojadą także wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zasada ta obowiązywać będzie w dniu finału akcji, a więc w niedzielę 14 stycznia. Do bezpłatnego przejazdu wszystkimi liniami upoważniał będzie ważny identyfikator WOŚP.

- Zarówno bezpłatne przejazdy sylwestrowe jak i darmowa komunikacja dla wolontariuszy WOŚP to tylko niektóre propozycje skierowane do mieszkańców wszystkich samorządów tworzących MZK. Jestem przekonany, że dzięki stabilnej sytuacji budżetowej Związku, w przyszłym roku będziemy mogli zaproponować pasażerom nowe formy przejazdów promocyjnych – mówi Piotr Galus, członek Zarządu MZK.

MZK - Rozkład jazdy w okresie świątecznym.

MZKW niedzielę 24 grudnia (Wigilia Bożego Narodzenia) obowiązuje niedzielny rozkład jazdy. Autobusy będą kończyły kursowanie między godziną 16.00-18.00. Pierwszy dzień świąt poruszamy się zgodnie z rozkładem świątecznym, natomiast w drugi dzień świąt obowiązuje rozkład niedzielny.

Od środy 27 grudnia do piątku 29 grudnia autobusy będą jeździć zgodnie z rozkładem jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej.
W Sylwestra z kolei obowiązuje niedzielny rozkład jazdy. Autobusy będą kończyły kursowanie między godziną 18.00-20.00. 1 stycznia ważny jest rozkład jazdy świąteczny, a w 6 grudnia w święto Trzech Króli - rozkład niedzielny. Przypominamy, że w Sylwestra od godziny 17.00 do godziny 12.00 Nowego Roku przejazdy naszymi autobusami są bezpłatne.

Mikołaj na sportowo

DSC 3982W dniu 16.12.2017 r. w Gminnej Hali  Sportowej odbyły się IV Zawody Taekwondo . Zawody rozpoczęły się wręczaniem przez Mikołaja paczek ze słodyczami dla wszystkich startujących zawodników. Zawody nasze cieszą się coraz większym zainteresowaniem o czym swiadczy liczba starujących ( 125 ) oraz jiczba klubów ( 7) i to nie tylko klubu ćwiczace Taekwondo i tak ;  ,,Keiko” Jastrzębie ,  ,,Śląskie Centrum Taekwondo ''Pyskowice ,  ,,Master Rydułtowy '',  ,,Striker'' Siemianowice ,  ,,Wu – Shu Sanda '' Gaszowice ,   ,,Jiu- Jitsu Bushi'' Pyskowice i nasz klub ,, Won-Hyo''  Marklowice. Zawody zorganizował nasz klub przy pomocy Gminy Marklowice. Zawodnicy Startowali  3 kategoriach wiekowych dzieci (4-9lat ) , młodzicy (10-12lat) i kadeci(13-15 lat)podzieleni na grupy wzrostowe i  4 konkurencjach walki semi contakt ( walka przerywana ) , walki soft ( walka pałkami ), układy i techniki specjalne( dzieci kopniecia na czas , młodzicy i kadeci kopniecia z wyskoku). Zawody przyniosły jak zawsze ogromne emocje , zawodnicy naszego klubu zdobyli łącznie 36 medali, chciałbym dodac ze większość zawodników naszego klubu  ćwiczy dopiero od września co bardzo cieszy i daje dobre perspektywy na dalsze lata. Niestety nie obyło się i bez przykrych momentów , zawodniczka naszego klubu Dominika Zając w pierwszej swojej konkurencji( kopniecia z wyskoku ) w której i tak zdążyła zdobyć 3 miejsce , uległa dosyć poważej kontuzji co ja wyeliminowało z dalszego startu w zawodach , zyczymy jej szybkiego powrotu do zdrowia i dalszych treningów. Na koniec pragnę podziękować  wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tych zawodów tj. rodzicom zawodników , Gmnie Marklowice , GZGK a przede wszystkim mamom naszych dziecie które jak zwykle zadbały o słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych na naszych zawodach ,Dziękuję  w imieniu swoim jak i Zarządu Klubu.

(oryg. opr. J.G)

Zobacz GALERIĘ

Więcej artykułów…

  1. TMM zaprasza!
  2. Mikołaj u najmłodszych
  3. „Siekiera w domu musi być…” Ofensywa antysmogowa pod hasłem „Nie truj sąsiada” wraca wspierana przez Mariana Dziędziela i zespół Tabu!
  4. Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów Uproszczonych Planów Urządzenia Lasu dla lasów
  5. Uczciliśmy 99 lat niepodległości

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00