Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
sobota 24 październik 2020

APLAUZ MISTRZEM i V-CE MISTRZEM POLSKI!!!!

Trzydniowe  XIX Mistrzostwa Polski  Mażoretek, które trwały od 19-21 maja 2017 r. a odbyły się w hali „Azoty” w Kędzierzynie-Koźlu, zgromadziły  1800 zawodniczek ze 128 zespołów. Był tam również nasz APLAUZ!

Imprezę zainicjował barwny przemarsz przez centrum miasta, po czym rozpoczęła się walka o medale. W hali widowiskowo-sportowej „Azoty”, tancerki z 72 miast zaprezentowały 597 choreografii scenicznych, w tym 198 formacji scenicznych, 48 przemarszów oraz 431 małych form tanecznych.

Podczas  XIX Mistrzostw Polskich Mażoretek zespół APLAUZ wystartował z czterema tańcami  w różnych kategoriach tanecznych.
Upragnione złoto czyli tytuł Mistrza Polski dziewczyny zdobyły w kategorii - seniorki baton klasyczny w składzie: Patrycja Skupień, Natalia Rutkowska, Martyna Draga, Adriana Barteczko, Natalia Cuber, Natalia Dolnik, Emilia Nawrat, Georginia Kłapsia, Emilia Witek, Oliwia Hofman, Patrycja Wróbel, Martyna Gonsior, Karolina Niemiec.

Kolejnym sukcesem zespołu jest zdobycie tytułu v-ce Mistrza Polski w kategorii defilada pom-pom seniorki w składzie: Patrycja Skupień, Natalia Rutkowska, Martyna Draga, Adriana Barteczko, Natalia Cuber, Natalia Dolnik, Emilia Nawrat, Georginia Kłapsia, Emilia Witek, Martyna Pękała, Weronika Skupień, Karolina Niemiec, Martyna Gonsior.

Pozostałe dwa tańce również z wysokimi wynikami:

  • 5 miejsce - mini formacja kadetki pom-pom w składzie: Oliwia Barteczko, Martyna Morgała, Kinga Skupień, Dominika Zając, Nikola Irzyk, Emilia Komraus
  • 7 miejsce - solo Karolina Niemiec

Punktowane były: dobór muzyki, estetyka tańca,  choreografia, perfekcyjne i poprawne wykonanie elementów tanecznych ustalonych w regulaminie i strój. Były również punkty karne za złe wykonanie wymaganych elementów, potknięcia,  upuszczenie rekwizytów.

„Był bardzo wysoki poziom i nie było łatwo. Emocje wzrastały cały czas, gdyż była bardzo duża konkurencja. O podium walczyły mażoretki z całej Polski.” - komentuje Pani Monika Rutkowska -  Prezes Stowarzyszenia Artystycznego Zespołu Aplauz. „Szczególnie dziękujemy Naszym Mażoretkom oraz Pani Ilonie Świerczek i Panu Jerzemu Grech za wspólną pracę na rzecz zespołu i przygotowanie do sukcesu.” - dodaje.

Wszystkim, którzy ciężko pracowali na tak wysokie lokaty należą się ogromne gratulacje!!!

Dodać należy, że Mistrzostwa zorganizowało Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich w Opolu. Impreza tej rangi odbyła się w Kędzierzynie-Koźlu już po raz trzeci. Imprezę objęła honorowym patronatem prezydent miasta Sabina Nowosielska.

aplauz mistrz 2017 1 aplauz mistrz 2017 2 aplauz mistrz 2017 4
aplauz mistrz 2017 3 aplauz mistrz 2017 5 aplauz mistrz 2017 6
aplauz mistrz 2017 7 aplauz mistrz 2017 8 aplauz mistrz 2017 9

Nominacja na dyrektora przedszkola wręczona

nominacja dyr przedszkola 2017

W dniu 23 maja 2017 r. Wójt Gminy wręczył Pani Wiolecie Dudziak-Radeckiej dokument powierzenia stanowiska dyrektora Przedszkola „Akademia Wyobraźni” w Marklowicach na okres pięciu lat, to jest do 2022 r.

Przeprowadzony w marcu konkurs na to stanowisko nie został rozstrzygnięty, ponieważ żaden z kandydatów nie otrzymał bezwzględnej większości głosów. Wójt powierzył stanowisko dyrektora Pani Wiolecie Dudziak-Radeckiej – nauczycielce Szkoły Podstawowej nr 1 w Marklowicach, która spełniła wszystkie konieczne wymogi do objęcia stanowiska dyrektora przedszkola. Jej kandydatura uzyskała akceptację Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz pozytywną opinię Rady Pedagogicznej Przedszkola „Akademia Wyobraźni”.

Pani Ewa Winkler, obecna dyrektor przedszkola, przechodzi na emeryturę. Uroczyste pożegnanie Pani dyrektor odbędzie się w czerwcu, na zakończenie zajęć dydaktycznych w przedszkolu.

XLII sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

Szanowni Państwo,

sesja SZGiP 2017 1Uprzejmie informuję, iż w dn. 19 maja 2017 r. (piątek) - na zaproszenie p. Anny Hetman, Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój - odbyła się w Jastrzębiu-Zdroju XLII sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów (regionalnej organizacji samorządu lokalnego województwa śląskiego). W XLII sesji Zgromadzenia Ogólnego wziął udział p. Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski, p. Grzegorz Wolnik - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego oraz p. Tomasz Zjawiony - Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. W XLII sesji Zgromadzenia Ogólnego uczestniczyło 71 delegatów – prezydentów, starostów, burmistrzów, wójtów (lub zastępców), reprezentujących 132 gminy i powiaty członkowskie Związku (liczba członków stowarzyszenia w ostatnich kilkunastu miesiącach stale wzrasta).

W trakcie XLII sesji odbyła się dyskusja nt. koniecznych działań w związku z przeprowadzanymi i planowanymi zmianami w ustroju samorządu terytorialnego z udziałem zaproszonych gości reprezentujących ogólnopolskie i regionalne organizacje samorządowe:

  1. p. Zygmunta Frankiewicza – Prezesa Związku Miast Polskich;

  2. p. Henryka Brzyszcza – Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego, Prezesa Stowarzyszenia Związku Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego, który w pierwszym półroczu br. sprawuje prezydencję w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych (utworzonego przez dziewięć regionalnych organizacji samorządowych).

Czytaj więcej...

Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej pod budownictwo usługowe własność: Skarb Państwa - Gmina Marklowice

WÓJT GMINY MARKLOWICE

ogłasza  przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej pod budownictwo usługowe własność: Skarb Państwa - Gmina Marklowice w użytkowaniu wieczystym

Działka jest niezabudowana, uzbrojona, poza niewykorzystywanymi służebnościami drogowymi wolna od obciążeń, położona w Marklowicach przy ul. Pawła Musioła. Przeznaczenie w planie miejscowym:  52 U – tereny usług komercyjnych:

1. Działki nr 985/22, 1003/22 o pow. ogółem  0,2744 ha, KW Nr GL1W/00013306/0, KW Nr GL1W/00013307/7,
Cena wywoławcza: 196.000,00 zł (zawiera podatek VAT);
    wadium: 19.600,00 zł;

1. Opis nieruchomości:
Nieruchomość przeznaczona jest pod usługi komercyjne. Położona jest przy drodze publicznej ul. Pawła Musioła. Uzbrojenie terenu: kanalizacja sanitarna, woda i energia elektryczna, oświetlenie publiczne. Ulica jest częściowo zgazyfikowana. W sąsiedztwie osiedlowa nowa zabudowa jednorodzinna oraz nowe przedszkole.

przetarg 06 2017 1

Czytaj więcej...

Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.
 
Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.
 
„Moja Komenda” już dziś dostępna jest na telefony z Androidem i na iOS. Usługa jest bezpłatna. Do pobrania tu: Moja Komenda

moja komenda

Taka Niedziela!

To niedzielne popołudnie można zdecydowanie zaliczyć do wyjątkowo udanych. Zarówno marklowickie rodziny, jak i goście odwiedzający Marklowice w tym dniu mogli cieszyć się słoneczną pogodą podczas odpustu parafialnego. Oprócz tradycyjnych kramików, dzieci mogły spożytkować energię na karuzelach, zaś na Słonecznej Wyspie, dorośli mieli okazję zaczerpnąć odrobinę relaksu podczas spektaklu kabaretowego, przedstawiającego humorystyczne scenki osadzone w latach dwudziestych. Nasze centrum rekreacji zatętniło życiem po zimowym przestoju. Mamy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma, oczywiście zapraszamy do wypoczynku na Słonecznej Wyspie.

odpust 2017 2 odpust 2017 3 odpust 2017 4
odpust 2017 5 odpust 2017 6 odpust 2017 1
odpust 2017 7 odpust 2017 8 odpust 2017 9
odpust 2017 10 odpust 2017 11 odpust 2017 12

Zapraszamy na Odpust

odpust

Zapraszamy 14 maja 2017 r. na Odpust w marklowickiej Parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Suma odpustowa odprawiona zostanie o 11.00. Oprócz kolorowych kramików ze słodkościami i bibelotami, na placu za urzędem gminy będzie można skorzystać z mini wesołego miasteczka z karuzelami.

Zaś o godzinie 17.00 tego dnia, zapraszamy na występ Teatru Wodzisławskiej Ulicy w spektaklu "Szalone lata dwudzieste", który odbędzie się na Słonecznej Wyspie.

Spektakl "Szalone lata dwudzieste"

Zapraszamy na zabawny spektakl kabaretowo-rewiowy "Szalone lata dwudzieste", w wykonaniu Teatru Wodzisławskiej Ulicy. Spektakl rozpocznie się o godzinie 17.00 na Słonecznej Wyspie.

szalone lata xx 2017

Więcej artykułów…

  1. Nabór ofert dla zadania: Projekt budowlany przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 932 (ul. Wyzwolenia) z ul. Cmentarną w Marklowicach
  2. ul. Długa
  3. V Festiwal Taneczny APLAUZ - okiem kamery
  4. XI Mistrzostwa Tae Kwon Do
  5. Likwidacja niskiej emisji - PROGRAM SMOG STOP

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00