Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
sobota 15 sierpień 2020

Przetarg na wynajem pawilonu gastronomicznego na "Słonecznej Wyspie"

DYREKTOR GMINNEGO ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNANEJ

ogłasza pisemny przetarg ofertowy na najem części nieruchomości oznaczonej jako działka
nr 1924/204 wraz z znajdującym się na niej pawilonem gastronomicznym położonym na terenie Gminnego Centrum Rekreacji "Słoneczna wyspa" w Marklowicach przy ul. Wyzwolenia.

Z PRZEZNACZENIEM NA MAŁĄ GASTRONOMIĘ
Cena wywoławcza wynosi 10,00 zł/m2 (netto) miesięcznie;
Czas najmu kwiecień 2017 – marzec 2020;
Powierzchnia nieruchomości do oddania w najem wynosi - 125, 2 m2
Przetarg odbędzie się w dniu 7 kwiecień 2017 r. o godz. 10.00 w budynku Gminnego Ośrodka Sportu przy
ul. Astrów 4A
Pisemne oferty zainteresowani mogą składać pod adresem:
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, ul. Astrów 4A, 44-321 Marklowice do dnia 6 kwiecień 2017 roku.
Oferta winna być złożona w zaklejonej kopercie i zawierać:
•    nazwę siedziby i adres składającego ofertę;
•    oferowaną stawkę czynszu w zł. za 1 m2 (netto);
•    datę sporządzonej oferty;
•    podpisy osób upoważnionych do składania oświadczeń mogących spowodować zobowiązania finansowe;
•    zaświadczenia o wpisie do ewidencji gospodarczej;
•    na kopercie należy umieścić napis: "PRZETARG-SŁONECZNA WYSPA"
Szczegółowe warunki przetargowe można uzyskać w Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej,
ul. Astrów 4A, 44-321 Marklowice, tel. 032 455 0292 w godz. 07:00 do 14:00 oraz na stronie internetowej www.bip.marklowice.pl

Zaproszenie do składania ofert na realizację zadania Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na: modernizację i remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z lokalami mieszkalnymi na oś. Kolorowym 13 w Marklowicach

Wójt Gminy Marklowice zaprasza do składania pisemnych ofert na realizację zadania Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na: modernizację i remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z lokalami mieszkalnymi na oś. Kolorowym 13 w Marklowicach.

Opis przedmiotu zamówienia

Materiały pogladowe

Dzielne marklowiczanki

W dniu 6 marca br. Towarzystwo Miłośników Marklowic, w ramach cyklu „Ludzie tej ziemi", zorganizowało w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet, prelekcję pt. „Dzielne marklowiczanki" a bohaterkami były:
- Anna Płaczek z domu Skrobol, pierwsza dyplomowana położna w Marklowicach, i tu urodzona.
W jej ślady poszła córka Jadwiga, po mężu Wojaczek, która bardzo wielu marklowiczanom pomogła
przyjść na świat i którą wielu z nas dobrze pamięta.
- Zofia Musiolik (Musiolikówna – pisownia obowiązująca w Polsce przed II wojną światową), pierwsza
marklowiczanka która chodziła w spodniach, jeździła konno i na motorze.
Zawodniczka Rybnickiego Klubu Narciarskiego. Była w reprezentacji Polski w konkurencjach
biegowych i zjazdowych pań, nie ustępując wiele takim sławom jak np. Helena Marusarzówna.

Anna Płaczek - stoi w dniu odebrania dyplomu
Anna Płaczek - stoi, w dniu odebrania dyplomu
Zofia Musiolikówna - w Zakopanem 1933r.
Zofia Musiolikówna - w Zakopanem 1933r.
Szyld na domu Anny Płaczek
Szyld na domu Anny Płaczek
W prelekcji wzięli czynny udział przedstawiciele rodzin tych pań, udostępniając pamiątki rodzinne. Serdecznie im za to dziękujemy.

Dzień Kobiet z Biesiadą Śląską 2017

dzien kobiet 2017 2W niemal kameralnym gronie, ponieważ na koncert przybyło niewiele ponad 100 widzów odbył się Dzień Kobiet z Biesiadą Śląską. W roli konferansjera wystąpił Jacek Swoboda z TVS. Jako pierwszy wystąpił duet "Baba z Chopym", wprowadzając zebranych w biesiadny nastrój, muzyką na śląską nutę. Swój występ poprzedzili "modlitwą" o dobry humor, zaś część muzyczna poprzeplatana była  anegdotami i żartami.

Kolejnym występującym na scenie był Grzegorz Stasiak, który jak sam o sobie powiedział: "W opowiadaniu kawałów ktoś inny może być lepszy od Niego, ale w godaniu wiców - nie!" Tu długo nie trzeba było czekać na salwy śmiechu. Pojawiły się żarty na temat żon, teściowych, dzieci... a za obietnicą Pana Grzegorza, jak wnuki podrosną, to kolejnym razem i o nich coś opowie.

Pozostawieni w rozbawionych nastrojach, przeszliśmy do trzeciej części Biesiady. Na zakończenie wystąpiła Mona Lisa z zespołem. Wokalistka zaznaczyła, że za każdym razem trudno Jej wybrać zestaw piosenek z bogatej, bo składającej się z ponad 300 pozycji listy. Oprócz takich hitów jak: "Buzi, buzi daj" czy "Dwa serca" pojawiły się niespodzianki muzyczne w postaci kilku piosenek z najnowszej płyty, która ukaże się w połowie marca.

Oczywiśnie nie zabrakło również życzeń płynacych od wszystkich wykonawców z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Zobacz GALERIĘ

dzien kobiet 2017 1 dzien kobiet 2017 3 dzien kobiet 2017 4

Kompleksowe unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest z budynków jednorodzinnych i gospodarczych na terenie gminy Marklowice

W dniu 31 stycznia Zarząd Województwa Śląskiego przyjął uchwałę nr 156/169/V/2017 w sprawie zatwierdzenia Listy ocenionych projektów zawierającej wyniki prac Komisji Oceny Projektów i wyboru do dofinansowania projektów w ramach konkursu dla Działania 5.2.2. Gospodarka odpadami – RIT Subregionu Zachodniego, w której to projekt Gminy Marklowice na „Kompleksowe unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest z budynków jednorodzinnych i gospodarczych na terenie gminy Marklowice” został wybrany do dofinansowania w ramach przedmiotowego konkursu.

Pod koniec sierpnia 2016r. został złożony wniosek o dofinansowanie, który zakładał kompleksową wymianę pokryć dachowych z materiałów zawierających azbest a mianowicie demontaż i utylizację starego pokrycia dachowego, montaż folii dachowej, przekładkę i uzupełnienie ołacenia dachu, wykonanie nowego pokrycia z blachodachówki oraz przekładkę rynien dachowych i rur spustowych. We wniosku uwzględniono 50 posesji (65 obiektów) z terenu naszej gminy o łącznej powierzchni dachów w ilości około 6250 m2. Projekt będzie realizowany w latach 2017-2018 a jego całkowita wartość to 1.038.106,84 zł, z czego 85 % tj, 882.390,81 zł to środki pochodzące z dotacji.

To już kolejny projekt naszej gminy, który znalazł uznanie w RIT Subregionu Zachodniego – pierwszym był projekt wymiany oświetlenia ulicznego na energooszczędne typu LED, na który uzyskaliśmy równie wysoką dotację.

Wójt Gminy ogłasza konkurs na stanowiska dyrektorskie

Ogłoszenie konkursów na stanowisko:

  • Dyrektora Przedszkola Akademia Wyobraźni w Marklowicach, ul. Widokowa 2
  • Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Marklowicach, ul. Wiosny Ludów 78

Zarzadzenie
Załącznik do zarządzenia

Nie truj sąsiada - tym razem z Rezim.

W Miasto Wodzisław Śląski odbyła się premierowa emisja drugiego spotu promującego akcję #NieTrujSasiada! Udostępniamy Wam naszą "świeżynkę" już teraz!

Tym razem kampanię wspiera Rezigiusz - wraz z ekipą „chłopaków z osiedla” wypowiada wojnę sąsiadom palącym w piecach „bele czym”. W walce wspomaga ich Babcia.

 

Grypa ptaków

kuryNa terenie Europy (Holandia, Niemcy, Wielka Brytania) w ostatnim czasie stwoerdzono kilkanaście ognisk grypy ptaków, wirus H5N8 wyizolowany został również od ptaków dzikich na terenie Niemiec i Holandii.

W związku z powyższym Powiatowy Lekarz Weterynariii w Wodzisławiu Śląskim zwraca uwagę na konieczność wzmożenia w tym zakresie czujności przez producentów drobiu - zarówno utrzymujących drób w warunkach fermowych jak i osób utrzymujących ptaki w chowie przydomowym.

Co to jest ptasia grypa?

To bardzo zaraźliwa choroba wirusowa atakująca wszytskie gatunki ptaków wolno żyjących i domowych (największe straty w hodowlach kur i indyków).

Wirus może przeżyć w środowisku kurnika do 5 tygodni, w mięsie drobiowym nawet 30 dni, dezaktywuje go obróbka termiczna. Wirus jest wrażliwy na powszechnie stosowane środki dezynfekcyjne. Najczęstszym źródłem zakażenia są ptaki wolno żyjące będące bezobjawowymi nosicielami, a w szczególności migrujące ptaki wodne. Wirus wydalany jes do środowiska w dużych ilościach z kałem oraz w wydzielinie z oczu i dróg oddechowych.

Do zakażenie dochodzi przez kontakt bezpośedni (kontakt z dzikimi ptakami) oraz pośrednio poprzez zanieczyszczone pasze, środowisko, sprzęt. środki transportu i ludzi.

Czytaj więcej...

Marzec - Ogólnopolska Akcja Sterylizacji Zwierząt

Sterylizacja i kastracja psów i kotów jest jednym z bardziej pospolitych i bezpieczniejszych zabiegów chirurgicznych, wykonywanych codziennie w gabinetach weterynaryjnych w całej Polsce, który niesie sporo korzyści dla samych psów i kotów.

dog-1217513 1280

Coraz większa liczba właścicieli decyduje się na przeprowadzenie u swoich podopiecznych zabiegów sterylizacji czy kastracji. Wybór ten często wynika nie tylko z troski o zdrowie psów i kotów, ale również z chęci zapobiegnięcia niechcianym miotom; niejednokrotnie bardzo trudno jest znaleźć dom kilku psiakom i kotkom rocznie. Niestety, nadal niektórzy ludzie na sterylizacje patrzą jak na krzywdę wyrządzaną zwierzętom, równocześnie wielu z nich nie widzą nic złego w topieniu, duszeniu, czy porzucaniu na pewną śmierć szczeniaków i kociąt.

Czytaj więcej...

Zbieramy eksponaty do Izby Regionalnej

Towarzystwo Miłośników Marklowic zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Marklowic posiadających stare, niepotrzebne przedmioty gospodarstwa domowego, rękodzieła, itp. o przekazanie ich na rzecz powstającej Izby Regionalnej Gminy Marklowice.

Chętni do podzielenia się swymi pamiątkami proszeni są o przyniesienie eksponatów do budynku urzędu gminy, pok. 306. Kontakt 32/4592847

izba regionalna luty 2017 8 izba regionalna luty 2017 9 izba regionalna luty 2017 5
izba regionalna luty 2017 1 izba regionalna luty 2017 11 izba regionalna luty 2017 12
izba regionalna luty 2017 10 izba regionalna luty 2017 3 izba regionalna luty 2017 7

Więcej artykułów…

  1. Spotkanie w sprawie wdrażania zmian w systemie oświaty
  2. Konsultacja w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola Akademia Wyobraźni
  3. Konsultacje w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym przy przyjęciu kandydatów zamieszkałych poza obwodem do publicznej szkoły podstawowej
  4. WAŻNE!
  5. Paczkomat już działa!

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00