Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
sobota 15 sierpień 2020

Spotkanie w sprawie wdrażania zmian w systemie oświaty

klasaDyrektor Delegatury w Rybniku serdecznie  zaprasza przedstawicieli rodziców uczniów marklowickich  szkół na spotkanie z pracownikami Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatury w Rybniku, dotyczące wdrażania zmian w systemie oświaty od września 2017r. Zaprasza szczególnie  rady rodziców danej szkoły oraz  wszystkich innych rodziców zainteresowanych tym tematem.

Spotkanie odbędzie się dnia 2 marca 2017r. o godz. 16.30 w Gimnazjum w Marklowicach, ul. Wyzwolenia 152, 44-321 Marklowice.

Konsultacja w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola Akademia Wyobraźni

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu uchwały Rady Gminy Marklowice

 1. Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego  do Przedszkola Akademia Wyobraźni prowadzonego przez Gminę  Marklowice oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.
 2. Opinie i uwagi należy składać w formie pisemnej do dnia 28 lutego 2017 r. bezpośrednio do Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Marklowicach.
 3. Uwagi i opinie dotyczące przedmiotu konsultacji, o którym mowa w pkt 1 powinny zawierać odniesienie do konsultowanego dokumentu (nazwa dokumentu, artykuł, paragraf, punkt) wraz z uzasadnieniem i propozycjami zmian.
 4. Za przeprowadzenie konsultacji odpowiedzialny jest Gminny Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Marklowicach.

PROJEKT UCHWAŁY

Konsultacje w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym przy przyjęciu kandydatów zamieszkałych poza obwodem do publicznej szkoły podstawowej

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu uchwały Rady Gminy Marklowice

 1. Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym przy przyjęciu kandydatów zamieszkałych poza obwodem do publicznej szkoły podstawowej prowadzonej przez gminę Marklowice oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.
 2. Opinie i uwagi należy składać w formie pisemnej do dnia 28 lutego 2017 r. bezpośrednio do Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Marklowicach ul. Wyzwolenia 71 lub przesłać droga elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 3. Uwagi i opinie dotyczące przedmiotu konsultacji, o którym mowa w pkt 1 powinny zawierać odniesienie do konsultowanego dokumentu (nazwa dokumentu, artykuł, paragraf, punkt) wraz z uzasadnieniem i propozycjami zmian.
 4. Za przeprowadzenie konsultacji odpowiedzialny jest Gminny Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Marklowicach.

PROJEKT UCHWAŁY

WAŻNE!

info star pow 2017Starosta wodzisławski informuje, że w dniach 20.02.2017 r. - 10.03.2017 r. w godzinach od 8.00 - 14.00, właściciele nieruchomości w Marklowicach mogą sprawdzić dokumenty związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków na obszarze gminy Marklowice.

Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości oraz dokument własności lub władania nieruchomością.
Szczegóły w ogłoszeniu.

Informacji udzielą pracownicy wydziału Geodezji Starostwa przy ulicy Mendego 3.

Informacja - pobierz (.pdf 333KB)

Paczkomat już działa!

paczkomat 1 paczkomat 2 paczkomat 3

 Od 18.01.2017 r. działa paczkomat firmy InPost, usytuowany przy ulicy Wyzwolenia 154 (z boku budynku). Zachęcamy do korzystania.

Zrób zakupy
Przy zakupach w sklepie internetowym wybierz opcję dostawy do Paczkomatu. Podaj swój numer telefonu i adres e-mail oraz wybierz Paczkomat, który znajduje się w najbardziej dogodnej dla Ciebie lokalizacji. Listę maszyn znajdziesz na stronie https://twoj.inpost.pl/pl/znajdz-punkt-inpost marklowicki paczkomat to: MKL01N

Zaczekaj na powiadomienie
W momencie nadania paczki przez nadawcę, otrzymasz specjalny komunikat mailowy.
Co więcej – w chwili dostarczenia przesyłki do Twojego Paczkomatu otrzymasz od nas powiadomienie z kodem odbioru (6 cyfr). Zachowaj je, by móc odebrać paczkę!

Odbierz paczkę
Podejdź do Paczkomatu i podaj na ekranie swój numer telefonu oraz kod odbioru. Po chwili otworzy się skrytka z Twoją paczką.
Na odbiór masz 72 godziny od momentu otrzymania powiadomienia. Jeśli nie masz czasu, poproś kogoś zaufanego, by zrobił to za Ciebie!

Więcej informacji na temat korzystania z paczkomatu dostępne na stronie: https://twoj.inpost.pl/pl/centrum-pomocy

Wyborco!

Kliknij aby powiększyć.

wyborco 1a 2017 wyborco 2a 2017

Spotkanie Społecznej Rady Konsultacyjnej

rada kons styczen 2017 1W poniedziałek 30 stycznia, tak jak co roku, z inicjatywy Wójta, w auli marklowickiego Gimnazjum spotkała się Społeczna Rada Konsultacyjna. W jej skład wchodzą przedstawiciele wszystkich działających w gminie środowisk. Wójt Tadeusz Chrószcz witając zebranych  złożył członkom Rady życzenia noworoczne oraz podziękował im za bardzo dobrą współpracę w ubiegłym roku. Podkreślił, przy tej okazji, że zebrani na Sali to ludzie, którzy robią najwięcej dla naszej społeczności.

W tym roku po raz pierwszy wystąpił działający w Gimnazjum, pod dyrekcją Ewy Skupień zespół „Coda”. Młodzież zaśpiewała wiązankę kolęd i pastorałek. Po koncercie Wójt przedstawił jak w naszej gminie kształtowała się sytuacja demograficzna w minionym roku i na przestrzeni 20  lat. Po raz pierwszy odnotowano wzrost liczby zgonów nad urodzinami oraz tradycyjnie przewagę zameldowań nad wymeldowaniami.  Kolejnym tematem było omówienie zeszłorocznego budżetu i porównanie go z budżetem na ten rok. rada kons styczen 2017 2Wójt przy tej okazji przedstawił sprawy związane ze zwrotem podatku od górniczych budowli podziemnych. Powiedział, że pomimo tego iż Trybunał Konstytucyjny kilka lat temu wydał wyrok w sprawie podatków od budowli podziemnych Sejm RP nadal nie uregulował tych spraw pogłębiając chaos w tej dziedzinie. Dlatego m. in. Gmina musiała oddać 2,15 mln zł co postawiło budżet na ten rok w trudnej sytuacji.

Trudną sytuację gminy pogłębiła też reforma oświaty, dzięki której otrzymaliśmy mniejszą o około 400 tys. zł subwencję oświatową.  Następnie omówił wydatki inwestycyjne na przestrzeni 20 lat. Gmina w tym czasie zainwestowała około 105 mln zł (bez waloryzacji tej kwoty). Poinformował też zebranych, że w tym samym czasie z odsetek od lokat bankowych gmina pozyskała ponad 10 mln zł.  Wójt przedstawił propozycje planu inwestycyjnego na lata 2017-2018.rada kons styczen 2017 3W tym okresie zaplanowano m. in. kontynuację inwestycji z zakresu ochrony środowiska, czyli budowę kanalizacji (planowana jest dalsza budowa sieci od centrum gminy w kierunku Marklowic Górnych) i przydomowych oczyszczalni ścieków oraz o programie ograniczenia niskiej emisji z przydomowych kotłów co. Zaplanowano również zaprojektowanie i budowę instalacji zasilania energetycznego 5 gminnych obiektów przez instalacje fotowoltaiczne w wariancie optymistycznym, kiedy otrzymamy dofinansowanie z zewnętrznych źródeł, lub 1 obiektu – Słonecznej Wyspy w przypadku braku dofinansowania.

Kontynuowane będzie również wsparcie likwidacji azbestu. Poinformował, że zaplanowano budowę nowego budynku OSP oraz remont i przebudowę budynku starego przedszkola oraz remont budynku na os. Kolorowym. Przedstawił też inwestycje w ramach Lokalnej Grupy Działania. Na koniec zebrani zapoznali się z planem imprez i konkursów jakie będzie organizowała Gmina w 2017 r. W dalszej dyskusji uczestnicy spotkania  prowadzili w kuluarach, przy kołoczu, dyskusję na interesujące ich tematy.

Więcej artykułów…

 1. Rozstrzygnięcie konkursu ofert na zadania publiczne Gminy Marklowice na udzielenie świadczenia usług zdrowotnych na 2017 rok.
 2. Ferie dobiegają końca!
 3. Jakość wody w IV kwartale 2016
 4. Plan dyżurów inspektorów szkód górniczych w 2017 r.
 5. Urząd Statystyczny w Katowicach informuje.

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00