Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
wtorek 20 kwiecień 2021

Wymień kocioł z dotacją lub wydzierżaw !!!

Wójt Gminy Marklowice ogłasza nabór wniosków na:

1. Dzierżawę kotłów na ekogroszek lub pelet w ramach wymiany wysokoemisyjnych kotłów węglowych zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Marklowice nr 0050.4.2018 z dnia 10 stycznia 2018r.
- Wniosek (Word)
- Wniosek (PDF)
- Zasady (Word)
- Zasady (PDF)
2. Wymianę wysokoemisyjnych kotłów węglowych na kotły gazowe zgodnie z Zasadami udzielania  dotacji celowej w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w Gminie Marklowice.
- Wniosek (Word)
- Wniosek (PDF)
- Zasady (Word)
- Zasady (PDF)
3. Wymianę kotłów gazowych .
- Wniosek (Word)
- Wniosek (PDF)
- Zasady (Word)
- Zasady (PDF)


Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Marklowice pok. 315 w dniach od 17 do 26 stycznia 2018r.  w godzinach pracy urzędu. W przypadku naboru dla działań 2 i 3 decyduje kolejność wpływu wniosków.
Wnioski dla poszczególnych rodzajów działań wraz z Zasadami dostępne są na stronie internetowej gminy oraz w Urzędzie Gminy pok. 302 i 315.

Rozstrzygnięto konkurs, nagrody zostały wręczone

DSC 4104Jak co roku w naszej gminie przeprowadzono konkurs na "Najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną". Do konkursu zgłoszono 3 posesje. W dniu 4 stycznia 2017 r. 5-osobowa komisja konkursowa dokonała jednorazowych oględzin, zgłoszonych posesji, podczas których były oceniane następujace elementy: ogólne wrażenie estetyczne i atrakcyjność zaprezentowanych elementów świąteczno-noworocznych, ozdoby efektowne nocą i w ciągu dnia, nawiazanie do tradycji, ogólny porzadek i ład posesji.

  • I miejsce zdobyła posesja Państwa Lucyny i Dariusza Wita
  • II miejsce powędrowało do Państwa Mirosławy i Dawida Lorenc
  • III miejsce przyznano Panu Piotrowi Galusowi
oswietlenie 2017 1
I miejsce
oswietlenie 2017 2
II miejsce
DSC 4048
III miejsce

Rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji sanitarnej

W miesiącu  styczniu planowane jest  wykonanie odcinków kanalizacji w terenach położonych od ul. Okrężnej w kierunku ul. Strażackiej.
inwestorem jestm Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o.; 44-300 Wodzisław Śl.; ul. Marklowicka 15, wykonawcą jest INSTAD Adam Rojek; 44-251 Rybnik; ul. Zapłocie 26A

OGŁOSZENIE

uwagaWójt Gminy Marklowice przypomina mieszkańcom gminy o obowiązku wymiany nieważnych dowodów osobistych.

Brak ważnego dowodu osobistego może spowodować utrudnienie w załatwieniu wielu spraw w urzędach czy w bankach, a także podczas zagranicznych podróży.

W przypadku stwierdzenia jego nieważności lub zbliżającego się upływu terminu ważności należy zgłosić się w Urzędzie Gminy Marklowice pok.304 lub dowolnym urzędzie na terenie całego  kraju w celu jego wymiany, a także przez internet (jeżeli osoba posiada podpis elektroniczny potwierdzony profilem zaufanym ePUAP).
Ponadto informuję, że dowody osobiste wydane na czas nieoznaczony nie podlegają wymianie.

Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu:
32/4592840 lub na stronie internetowej https://obywatel.gov.pl/strona-glowna, w zakładce Dokumenty i dane osobowe.

Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Fundacja ITAKA od 1 października 2017 r. realizuje na zlecenie Ministerstwa Zdrowia projekt finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 pn. "Centrum Wsparcia", którego celem jest prowadzenie działań na rzecz zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym. W ramach Centrum Wsparcia udzielana jest całodobowa pomoc osobom znajdujacym się w stanie kryzysu psychicznego poprzez telefon, czat i email.

centrum wsparcia 2018

Na stronie dostepna jest także aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych, która pomaga osobom poszukujacym pomocy samodzielnie uzyskać potrzebne im informacje w sposób szybszy i prostszy.

Konsultacja projektu uchwały Rady Gminy Marklowice

Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały w sprawie regulaminu określającego rodzaje świadczeń przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej dla nauczycieli przedszkola i szkół, korzystających z opieki zdrowotnej oraz warunków i sposobów przyznawania tych świadczeń.

Projekt Uchwały - czytaj (.pdf)


Informujeny, że zmieniła się treść projektu uchwały, prosimy o zapoznanie się z nowym projektem. Uległ zmianie również termin składania uwag i opini z 16 stycznia na 23 stycznia 2018 r.

Projekt Uchwały - czytaj (.pdf)

Więcej artykułów…

  1. Darmowe przejazdy MZK na przełomie roku
  2. Najlepsze życzenia
  3. Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Marklowice w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2018 roku
  4. Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na zadania publiczne Gminy Marklowice w dziedzinie „kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji ” oraz „upowszechnianie kultury fizycznej i sportu” na 2018 rok
  5. MZK - Rozkład jazdy w okresie świątecznym.

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00