Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 15 styczeń 2021

Jakość powietrza

Marklowickie Dożynki w Nowinach

dożynki nowinyZachęcamy do zakupu nowego numeru Nowin, gdzie znajduje sie wzmianka o Marklowickich Dożynkach.

Kompleksowe unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest – ruszamy z wymianą pokryć dachowych.

dachKontynuując działania mające na celu usunięcie pokryć dachowych zawierających azbest, w drodze przetargu została wybrana firma, która będzie realizowała to zadanie na terenie naszej gminy. Została już zawarta umowa z wykonawcą, który przedstawił wstępny harmonogram robót uwzględniający podział środków finansowych przeznaczonych do wydania w poszczególnych latach.

W roku bieżącym planujemy wymienić pokrycia na 6 posesjach, a na pozostałych w roku 2018. Pracownicy wykonawcy odwiedzili już posesje mieszkańców wyznaczone do wymiany w tym roku, dokonali wstępnych pomiarów połaci dachowych i są na etapie kompletowania niezbędnych materiałów. Pierwsze wymiany pokryć dachowych planowane są wstępnie na początek września bieżącego roku.

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi „Wyprawka szkolna” 2017/2018

wyprawkaDofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to główny cel rządowego programu „Wyprawka szkolna” przyjętego przez Radę Ministrów.

Wsparcie dotyczy zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej.
Wysokość środków przewidzianych na jego realizację w br. wynosi 13 mln zł.

Czytaj więcej...

Zawody wędkarskie

W niedzielę 30.07.17 r. przy zbiorniku Z6 w Marklowicach odbyły się ogólnopolskie zawody wędkarskie o Puchar "Okoń Teamu" organizowane przez Stowarzyszenie Wędkarskie "ORKA", Gminę Marklowice oraz sklep wędkarsko - zoologiczny OKOŃ.

Zawody trwały od godz. 7:00 do 15:00.
Udział wzięło 54 zawodników z całego śląska i nie tylko.
Podium wywalczyli:
1. Tarczoń Marcin z wynikiem 7200g
2. Tarczoń Bogdan z wynikiem 5540g
3. Potyrcha Mirosław z wynikiem 4640g

Nad przebiegiem zawodów czuwał profesjonalny sędzia dyscyplin wędkarskich P. Wiesław Grobelny.
Sponsorem nagród był sklep OKOŃ, pula nagród wynosiła 5000 zł. Dzięki uprzejmości Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Gminy Marklowice udostępniono namioty, stoły i ławki oraz zajęto się koszeniem trawy wokół zbiornika. Członkowie Stowarzyszenia Wędkarskiego ORKA w ramach czynu społecznego przygotowali stanowiska wędkarskie do zawodów.

orka zawody 08 6 orka zawody 08 1 orka zawody 08 2
orka zawody 08 3 orka zawody 08 4 orka zawody 08 5

Miłe zakończenie sezonu dla grupy APLAUZ

aplauz koniec sezonu 2017 2Koniec sezonu to czas refleksji i podsumowania ciężkiej pracy. Dla zespołu Aplauz był to czas wyjątkowo udany i bogaty w laury. Dziewczyny wiele razy stawały na podium zdobywając bardzo wysokie lokaty na  szczeblu  od wojewódzkiego po międzynarodowy. Jednak największym sukcesem dla zespołu jest zdobycie tytułu Mistrza i I v-ce Mistrza Polski podczas  XIX Mistrzostw Polskich  Mażoretek.

Cała ekipa zespołu świętowała zakończenie tak wspaniałego sezonu podczas pikniku w Rudach Raciborskich. „Na zespół czekało wiele atrakcji od przejazdu kolejką wąskotorową po przejazd drezynami do ciekawej przygody z przewodnikiem, który oprowadził nas po zabytkach techniki, w czasie której poznałyśmy historię okolicy i stacji.” - wspominają tancerki z grupy Aplauz. Na zakończenie wszyscy usiedliśmy przy ognisku i smażyliśmy kiełbaski. W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do Opactwa Cystersów w Rudach, gdzie spotkaliśmy bardzo miłego księdza, który poświęcił nam swój czas i oprowadził nas po budynkach i obejściu klasztorno-pałacowym opowiadając historię opactwa.”

„Był to miło spędzony czas integrujący zespół, który dał nam nowe pomysły i siłę do walki w następnym sezonie. Już we wrześniu rozpoczynamy pracę nad nową choreografią gdyż z roku na rok staramy się tworzyć coraz to lepsze i ciekawsze układy taneczne.” - dodają dziewczyny.

„Już dziś zapraszamy do oglądania Nas na scenie w przyszłym sezonie.”

aplauz koniec sezonu 2017 1 aplauz koniec sezonu 2017 3 aplauz koniec sezonu 2017 4
aplauz koniec sezonu 2017 5 aplauz koniec sezonu 2017 6 aplauz koniec sezonu 2017 7

"Samson Marklowice" to nie tylko sport...

W dniu 08.07.17r ekipa Samsona wraz z firmą DB Cargo S.A. wzięła udział w wolontariacie, dzięki któremu odmalowana została jedna z sal lekcyjnych w szkole SP1 w Marklowicach.

DB Cargo S.A. godnie wystapiło w roli sponsora wszelkich środków potrzebnych, aby odnowić salę. Jednak to nie wszystko, w całej akcji pomogło nam również kilku pracowników firmy.

Ekipa Samsona dzielnie pracowała. Do pracy dołączyło kilku juniorów. Na pochwałę zasługują również rodzicie, którzy dołączyli swoją parę rąk w tej pracy.

"Dziękuję Wszystkim za pomoc w tym wolontariacie, myślę że to nie koniec różnego rodzaju akcji z naszym klubem." - mówi Arkadiusz Kwiatkowski - prezes klubu "Samson".

samson maluje 2017 1 samson maluje 2017 2 samson maluje 2017 3
samson maluje 2017 4 samson maluje 2017 5 samson maluje 2017 6

Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru Gminy Marklowice, obejmującego centralną część gminy o powierzchni ok. 56 ha.

Marklowice, 11 lipca 2017 r.
OGŁOSZENIE
Wójta Gminy Marklowice

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu
miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru Gminy Marklowice, obejmującego centralną część gminy o powierzchni ok. 56 ha.

Na podstawie art. 17 pkt 9 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 1073) oraz uchwały nr XL/228/10 Rady Gminy Marklowice z dnia 25 lutego 2010 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego centralną część gminy, zmienionej uchwałą nr XXXIV/184/13 Rady Gminy Marklowice z dnia 28 sierpnia 2013 r. w sprawie zmiany uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego centralną część gminy
zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru Gminy Marklowice, obejmującego centralną część gminy o powierzchni ok. 56 ha, w granicach określonych na załączniku graficznym do ww. uchwały wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w dniach od 19.07.2017 r. do 18.08.2017 r., w siedzibie Urzędu Gminy Marklowice, 44-321 Marklowice, ul. Wyzwolenia 71, pok. nr 302, w godzinach od 9:00 do 14:00.
Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego odbędzie się w dniu 17.08.2017 r. w auli Gimnazjum w Marklowicach, ul. Wyzwolenia 152, o godzinie 16:00.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Wzór to najlepsza inspiracja
  2. Piknik rodzinny na Z6
  3. Ponowny przetarg na Kompleksowe unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest z budynków jednorodzinnych i gospodarczych na terenie Gminy Marklowice
  4. Festyn na 95-lecie działalności "Polonii" Marklowice
  5. Młodzież zagrała w piłkę plażową

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00