Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
wtorek 20 kwiecień 2021

Darmowe przejazdy MZK na przełomie roku

Na przełomie roku oraz w połowie stycznia pasażerowie MZK nie zapłacą za przejazd.

Wolontariusze i imprezowicze jadą za darmo

Przypominamy, że przed nami kolejne dni bezpłatnej komunikacji. Za darmo będzie można dojechać na sylwestrową zabawę i z niej wrócić. W niedzielę 31 grudnia od godz. 17.00 do godz.12.00 w pierwszym dniu Nowego Roku będzie można jeździć bez biletu. Zasada ta obowiązywać będzie na wszystkich liniach Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

Za darmo pojadą także wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zasada ta obowiązywać będzie w dniu finału akcji, a więc w niedzielę 14 stycznia. Do bezpłatnego przejazdu wszystkimi liniami upoważniał będzie ważny identyfikator WOŚP.

- Zarówno bezpłatne przejazdy sylwestrowe jak i darmowa komunikacja dla wolontariuszy WOŚP to tylko niektóre propozycje skierowane do mieszkańców wszystkich samorządów tworzących MZK. Jestem przekonany, że dzięki stabilnej sytuacji budżetowej Związku, w przyszłym roku będziemy mogli zaproponować pasażerom nowe formy przejazdów promocyjnych – mówi Piotr Galus, członek Zarządu MZK.

MZK - Rozkład jazdy w okresie świątecznym.

MZKW niedzielę 24 grudnia (Wigilia Bożego Narodzenia) obowiązuje niedzielny rozkład jazdy. Autobusy będą kończyły kursowanie między godziną 16.00-18.00. Pierwszy dzień świąt poruszamy się zgodnie z rozkładem świątecznym, natomiast w drugi dzień świąt obowiązuje rozkład niedzielny.

Od środy 27 grudnia do piątku 29 grudnia autobusy będą jeździć zgodnie z rozkładem jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej.
W Sylwestra z kolei obowiązuje niedzielny rozkład jazdy. Autobusy będą kończyły kursowanie między godziną 18.00-20.00. 1 stycznia ważny jest rozkład jazdy świąteczny, a w 6 grudnia w święto Trzech Króli - rozkład niedzielny. Przypominamy, że w Sylwestra od godziny 17.00 do godziny 12.00 Nowego Roku przejazdy naszymi autobusami są bezpłatne.

Mikołaj na sportowo

DSC 3982W dniu 16.12.2017 r. w Gminnej Hali  Sportowej odbyły się IV Zawody Taekwondo . Zawody rozpoczęły się wręczaniem przez Mikołaja paczek ze słodyczami dla wszystkich startujących zawodników. Zawody nasze cieszą się coraz większym zainteresowaniem o czym swiadczy liczba starujących ( 125 ) oraz jiczba klubów ( 7) i to nie tylko klubu ćwiczace Taekwondo i tak ;  ,,Keiko” Jastrzębie ,  ,,Śląskie Centrum Taekwondo ''Pyskowice ,  ,,Master Rydułtowy '',  ,,Striker'' Siemianowice ,  ,,Wu – Shu Sanda '' Gaszowice ,   ,,Jiu- Jitsu Bushi'' Pyskowice i nasz klub ,, Won-Hyo''  Marklowice. Zawody zorganizował nasz klub przy pomocy Gminy Marklowice. Zawodnicy Startowali  3 kategoriach wiekowych dzieci (4-9lat ) , młodzicy (10-12lat) i kadeci(13-15 lat)podzieleni na grupy wzrostowe i  4 konkurencjach walki semi contakt ( walka przerywana ) , walki soft ( walka pałkami ), układy i techniki specjalne( dzieci kopniecia na czas , młodzicy i kadeci kopniecia z wyskoku). Zawody przyniosły jak zawsze ogromne emocje , zawodnicy naszego klubu zdobyli łącznie 36 medali, chciałbym dodac ze większość zawodników naszego klubu  ćwiczy dopiero od września co bardzo cieszy i daje dobre perspektywy na dalsze lata. Niestety nie obyło się i bez przykrych momentów , zawodniczka naszego klubu Dominika Zając w pierwszej swojej konkurencji( kopniecia z wyskoku ) w której i tak zdążyła zdobyć 3 miejsce , uległa dosyć poważej kontuzji co ja wyeliminowało z dalszego startu w zawodach , zyczymy jej szybkiego powrotu do zdrowia i dalszych treningów. Na koniec pragnę podziękować  wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tych zawodów tj. rodzicom zawodników , Gmnie Marklowice , GZGK a przede wszystkim mamom naszych dziecie które jak zwykle zadbały o słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych na naszych zawodach ,Dziękuję  w imieniu swoim jak i Zarządu Klubu.

(oryg. opr. J.G)

Zobacz GALERIĘ

TMM zaprasza!

Towarzystwo Miłośników Marklowic organizuje w dniu 03.02.2018 r. na godz. 16.00 wyjazd do Teatru Ziemi Rybnickiej na spektakl komediowy Teatru Capitol "Dama bije króla. Szach-mat" (występują m.in. Joanna Żółkowska, Maciej Damięcki, Jacek Kopczyński, Marek Siudym). Koszt 60 zł (z przejazdem) Wpłata do 18 grudnia w UG, pok. 306. Zapraszamy.

spektakl dama 2017

„Siekiera w domu musi być…” Ofensywa antysmogowa pod hasłem „Nie truj sąsiada” wraca wspierana przez Mariana Dziędziela i zespół Tabu!

nie truj 3Wkraczamy w kolejny sezon grzewczy więc – co niestety nieuchronne – przed nami kolejny etap zmagań z niską emisją. Doniesienia o limitach emisji pyłu zawieszonego przekroczonych o kilkaset procent znów zaczynają być naszą codziennością. Eksperci szacują, czy na choroby powiązane z zanieczyszczeniem powietrza umiera corocznie 45, 47, czy 50 tysięcy Polaków.

Alarmujące raporty jednoznacznie potwierdzają, iż w trakcie epizodów smogowych notuje się więcej zgonów niż w inne dni, a niska emisja jest jedną z istotnych przyczyn chorób nowotworowych, chorób układu oddechowego, krążenia czy alergii. A my co? Niewiele…

Czytaj więcej...

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów Uproszczonych Planów Urządzenia Lasu dla lasów

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów Uproszczonych Planów Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych, dla obrębów ewidencyjnych Gminy MARKLOWICE

Na podstawie Art. 21 ust. 4 Ustawy o Lasach z dnia 28 września 1991 roku (tekst jednolity: Dz. U z 2017 poz.788), zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów Uproszczonych Planów Urządzenia Lasu dla obrębów ewidencyjnych Gminy Marklowice od dnia 20.11.2017 r. do dnia 19.01.2018 r. w siedzibie Urzędu Gminy Marklowice przy ul. Wyzwolenia 71, Pion Infrastruktury Technicznej i Rozwoju, pokój nr 302, piętro II, w godzinach od 8.00 – 15.00 (poniedziałek, wtorek, środa), od 8.00 do 16.30 (czwartek), od godz. 8.00 do 13.00 (piątek).

Uproszczony Plan Urządzenia Lasu będzie podstawą naliczenia podatku leśnego.

W terminie 30 dni od daty wyłożenia projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu zainteresowani właściciele lasów mogą składać zastrzeżenia i wnioski w sprawie planu.
Uwagi należy składać na piśmie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20.12.2017 r. w siedzibie Urzędu Gminy Marklowice.
Projekty Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu opracował "TAXUS UL" Sp. z o.o., ul. Płomyka 58 z siedzibą w Warszawie, na podstawie ewidencji gruntów i budynków uzyskanej z Wydziału Geodezji w Wodzisławiu Śląskim.
Kontakt z Biurem Obsługi Interesantów TAXUS UL możliwy jest pod numerem telefonu:
• (+48) 530 794 720 w godzinach 8:00 – 16.00.

Więcej artykułów…

  1. Uczciliśmy 99 lat niepodległości
  2. III Turniej Tenisa Ziemnego
  3. Budowa ogólnodostępnej infrastruktury wypoczynkowo- turystyczno- rekreacyjnej na terenie Gminy Marklowice
  4. WÓJT GMINY MARKLOWICE ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej pod budownictwo mieszkaniowe własność: Gmina Marklowice
  5. Niebezpieczeństwa zwiazane z korzystaniem z tzw. "dzikich lodowisk".

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00