Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
sobota 15 sierpień 2020

MZK przypomina o konieczności aktualizacji ulgi na przejazdy komunikacją miejską.

mzk logoMiędzygminny Związek Komunikacyjny przypomina o konieczności aktualizacji ulgi na przejazdy komunikacją miejską. Osoby, które nie potwierdziły prawa do ulgi mogą mieć problemy przy doładowaniu e-biletu.

Aktualizacja ulgi jest ważna ze względu na doładowania e-biletu. Jeśli w systemie MZK nie będzie aktualnej informacji o tym, że pasażer ma prawo do ulgi, może mieć problem z doładowaniem e-karty biletem ulgowym. Będzie wtedy zmuszony do kupienia droższego biletu normalnego.

Aktualizacji można dokonać w trzech punktach. W Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Przemysłowej w Jastrzębiu-Zdroju, w punkcie obsługi przy ul. Piłsudskiego w Jastrzębiu (budynek Małej Galerii), a także na Dworcu Autobusowym w Wodzisławiu przy ul. Targowej.

Aby zaktualizować e-bilet należy posiadać dokument uprawniający do ulgi np. legitymację szkolną.

Czytaj więcej...

Jubileusz Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów

kolo 50 lecie 2016 1Dzień ten był wielkim wydarzeniem w działalności Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Marklowicach. Koło, 25 września świętowało Jubileusz 50. lecia swojego istnienia.

Główna uroczystość jubileuszowa Koła, w której uczestniczyli jego członkowie wraz z zaproszonymi gośćmi miała miejsce w gminnej sali sportowej w Marklowicach. Jubileusz był przede wszystkim okazją do przypomnienia historii Koła, a także uhonorowania jego zasłużonych działaczy, społeczników. Złotą Odznakę Honorową otrzymali Emil Macionczyk i Hildegarda Ziętek. Ponadto pięciu członkom zarządu Koła wręczono dyplomy za zasługi, a 28 najbardziej zasłużonym członkom Koła wręczono okolicznościowe podziękowania.

kolo 50 lecie 2016 3Koło Marklowickie powstało w październiku 1966 roku. Założycielem i pierwszym jego przewodniczącym był Emil Sobik. W zarządzie Koła w poprzednich latach pracowali między innymi: Karol Pieczka, Katarzyna Radecka, Augustyn Kłosok, Joachim Barteczko, Rajmund Francuz, Bernard Radecki, Stanisław Prudel, Alojzy Szymiczek, Maria Mrozek, Regina Kozioł, Otton Banko, Helena Cichy, Zygmunt Ziętek, Róża Kowalska, Róża Maroszek, Elżbieta Kominek i Jan Eliasz.

Zobacz GALERIĘ

Od początku istnienia Koła, by uatrakcyjnić jego działalność, zarząd Koła skupił wiele swoich uwagi na organizowaniu różnorodnych imprez i spotkań dla marklowickich seniorów. W tym szerokim wachlarzu imprez znalazły się m. in.: pielgrzymki, wycieczki krajowe i zagraniczne, spotkania okolicznościowe z okazji: Dnia Kobiet, Dnia Seniora, Świąt Bożego Narodzenia, a także zabawy taneczne. Z inicjatywy Koła każdego roku odprawiane są w marklowickim kościele parafialnym dwie msze święte: za zmarłych członków Koła oraz z okazji Dnia Seniora. W każdym roku około 35 członków zostaje obdarowanych paczkami z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a także z okazji: 75, 80, 85, 90 urodzin członków Koła.

kolo 50 lecie 2016 2Obecnie koło liczy 142 członków. Od 2013 roku w skład zarządu Koła wchodzą: Jerzy Wesoły – przewodniczący, Hildegarda Ziętek – skarbnik, Małgorzata Cichy – sekretarz, Małgorzata Szczyrba, Róża Maroszek, Tadeusz Kocjan, Emil Macionczyk.

Należy w tym miejsce wspomnieć, że Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów jest organizacją pozarządową, dobrowolną, samodzielną i neutralną pod względem politycznym. Działalność Związku jest oparta przede wszystkim na pracy społecznej ogółu jego członków. Nadrzędnym celem jest integracja lokalnego środowiska, jak również poprawa warunków socjalno-bytowych jego członków oraz niesienie im pomocy, reprezentowanie ich interesów wobec organów administracji publicznej.

Pomoc w tworzeniu i rozwijaniu przedsiębiorstw.

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Morawskie Wrota” zaprasza do składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”.

morawskie wrota dofinansowania 1 morawskie wrota dofinansowania 2
Rozwój przedsiębiorstw - OGŁOSZENIE (.pdf 712KB) Tworzenie przedsiębiorstw - OGŁOSZENIE (.pdf 707KB)

Wnioski i instrukcje do pobrania na stronie www.morawskie-wrota.pl

Wyniki II-go Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Marklowice

tenis ziemny 2016 2Po rozegraniu we wrześniu meczów eliminacyjnych w systemie „każdy z każdym” (do dwóch wygranych setów) na dzień 1 października 2016 r. zaplanowano turniej finałowy na obiekcie gminnym przy SP2 na Chałupkach.

Wyniki turnieju finałowego:

W finale Czesław Grzesik wygrał z Adamem Mańka 6-2, 6-4.
III miejsce zdobył Marcin Kałat wygrywając 6-1, 6-4 z Sebastianem Rduchem
W żeńskim finale Julia Wieszołek po zaciętej i długiej walce pokonała Aleksandrę Wieszołek (2-1 w setach).

Puchary i nagrody rzeczowe wręczyli Wójt Gminy Marklowice Tadeusz Chrószcz oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej przy Radzie Gminy Marklowice Jarosława Mańka.

Bieg uliczny o puchar Wójta Gminy 2016

 MG 8384Ponad 210 uczestników wzięło udział w sobotnim XVIII biegu ulicznym o puchar Wójta Gminy. Na dystansie 100 metrów pobiegli najmłodsi, chłopcy a po nich dziewczynki z roczników 2010 i młodsi. Najmłodsi zawodnicy mieli zaledwie roczek.

Zarówno dziewczynki i chłopcy z roczników 2009-2008 mieli do pokonania 200 metrów a nieco starsi od nich z roczników 2007-2006 oraz w kolejnych biegach roczniki 2005-2004, pobiegli na dystansie 600 metrów. Z dystansem 1200 metrów musieli się zmierzyć roczniki 2003-2002 oraz 2001-1999, zarówno chłopcy i dziewczyny.

Na koniec odbył się bieg główny. Zawodnicy z roczników 1998 i starsi, mieli do pokonania 4750 metrów. Trasa biegła ulicami: Astrów, Wiśniowa, T. Zana, Bławatkowa, Jabłoniowa, Wiśniowa, T. Zana, Astrów. Najstarsza zawodniczka miała 60 lat. Bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Winkler z czasem 15:38.

Dodać należy również, że zawody były bardzo dobrze przygotowane pod względem organizacyjnym. Sprawnie działało biuro zapisów, szybko ogłoszono wyniki. Wszystkie trasy były oznaczone kolorami, zabezpieczone przez strażaków z marklowickiej OSP.

Zobacz GALERIĘ

Tabela wyników po kliknięciu "czytaj więcej"

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski UKS-ów i Finał Pucharu Polski 2016 na nartorolkach

SOBOTA
nartorolki 2016 sobota 9Pierwszego dnia Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w biegu stylem dowolnym rywalizowały ze sobą kategorie juniorek i juniorów C, D i E. Jako pierwsze na trasę wyruszyły juniorki E (dziewczęta urodzone w roku 2005 i młodsze), zawodniczki miały do pokonania jedną pętlę - 2 kilometry.

W tej kategorii zwyciężyła zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Weronika Juzeluk, z czasem 6:25,3 minuty. Drugie miejsce zajęła Klaudia Traczyk z MKS Karkonosze Jelenia Góra (strata 31,1 sekundy), medal brązowy wywalczyła Katarzyna Rećko z UKS Orliki w Starej Kamionce. Kasia straciła do zwyciężczyni 39,3 sekundy.

Zobacz GALERIĘ

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Korowód Dożynkowy
  2. Nartorolkarze na zawodach w Jeleniej Górze
  3. Marklowickie lato 2016 - ujęcia z drona
  4. Podziękowania za Dożynki
  5. XXII Dożynki Gminne

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00