Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 15 styczeń 2021

Jakość powietrza

XI Mistrzostwa Tae Kwon Do

Kwiecień w Marklowicach zakończył się gorącym akcentem a to za sprawą zorganizowania przez Gminę Marklowice i  klubu  Taekwondo UKS ,,WON-HYO”,  XI Mistrzostw Taekwondo o Puchar Wójta Gminy Marklowice. Zawody odbyły się w sobotę 29.04.2017 r. w Gminnej Hali Sportowej. W zawodach wzięło udział koło 80 zawodników z następujących klubów: Keiko – Jastrzębie, Master – Rydułtowy, Pyskowickie Centrum Taekwondo – Pyskowice, UKS ,,WON-HYO” Marklowice i Wu – Shu Sanda – Gaszowice.

tae kwon do 2017 1 tae kwon do 2017 2 tae kwon do 2017 7

tae kwon do 2017 4Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych: dzieci  (5-9 lat), młodzik (10-12 lat) , kadet (13-15 lat) i junior (16-18 lat) - podzieleni byli ze względu na wzrost, startowali w czterech konkurencjach: dzieci – techniki specjalne (kopnięcia na czas), walki soft (walki pałkami) i układy formalne, 3 pozostałe kategorie walki semi contakt (walki przerywane), walki soft, układy i techniki specjalne (kopniecie z wyskoku w górę). Zawody przebiegły w sportowej atmosferze. Zawodnicy naszego klubu zdobyli 44 medale.

tae kwon do 2017 3Na pochwałę zasłużyli zawodnicy, którzy w tym roku zmienili kategorię z dzieci na młodzicy ponieważ od 10 roku życia zawodnicy Taekwondo mogą startować w walkach semi contakt, zawodnicy mieli o tyle trudniej, że były to ich pierwsze walki i dodatkowo byli najmłodsi w swojej kategorii wiekowej, ale i tak dobrze się spisali zdobywając medale, wśród nich: Bartosz Zając, Dominika Zając, Kuba Wojtaś, Karol Koszut i Mateusz Nawój. Reszta zawodników także zasługują na pochwałę zdobywając również medale w swoich kategoriach wiekowych i poszczególnych konkurencjach.

Na wielkie podziękowania zasłużyli  również rodzice naszych zawodników, którzy jak zawsze z chęcią pomogli w organizacji  zawodów, pomagając w przygotowaniach sali do zawodów jak również przygotowując posiłek dla uczestników, robieniu kawy czy herbaty jak i upieczeniu ciast  dla kibiców jak i całych ekip startujących w zawodach, podziękowania dla sędziów zawodów oraz dla Gminy Marklowice za pomoc w organizacji zawodów.

Zobacz GALERIĘ

Likwidacja niskiej emisji - PROGRAM SMOG STOP

b_200_200_16777215_00_http___www.wfosigw.katowice.pl_images_kwiecien17_smog_stop_logo2.pngProgram SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji" jest kontynuacją Programu Pilotażowego realizowanego w 2016 roku. O udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Warunkiem koniecznym uzyskania dotacji w ramach Programu SMOG STOP jest wymiana źródła ciepła w oddanym do użytkowania i ogrzewanym obiekcie, tj. fizyczna likwidacja dotychczasowego źródła ciepła opalanego paliwem stałym pracującego na potrzeby centralnego ogrzewania, zabudowa nowego źródła
Więcej informacji na stronie http://www.wfosigw.katowice.pl/smog-stop.html

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą
od 15 do 26 maja 2017 roku
.

Koncert charytatywny dla Oliwii Nalepka

koncert dla oliwii 2017 128 kwietnia 2017 r. na Słonecznej Wyspie w Marklowicach odbył się koncert charytatywny na rzecz Oliwii Nalepka.

Mukowiscydoza u Oliwii Nalepka – niespełna wtedy 4-letniej dziewczynki, została zdiagnozowana przez lekarzy z Zabrza (wcześniej lekarze leczyli dziecko na zupełnie inną chorobę). Mukowiscydoza objawia się tym, że organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe (m.in. płucach, układzie pokarmowym). Pomimo tak ciężkiej diagnozy, rodzina Oliwii nie poddaje się i każdego dnia walczy o zdrowie dziewczynki.

Zobacz galerię z koncertu

Oliwia w wieku 8 lat została najmłodszym w Polsce biorcą płuc. Transplantację tego organu przeszła w Klinice AKH w Wiedniu. Niestety, w lutym 2017 roku pojawiły się komplikacje: organizm zaczął odrzucać przeszczepione płuca. Rodzina i coraz większe grono przyjaciół dziewczynki robi wszystko, by umożliwić Jej dalsze leczenie. Trzeba dodać, że każdy dzień leczenia w wiedeńskiej klinice to koszt około 1166 euro.

koncert dla oliwii 2017 2Niezwykła trójka! Do nierównej walki z chorobą postanowiło dołączyć troje młodych ludzi. Patryk Zagajewski, Martyna Suchanek, Radek Bujok – to oni poruszeni historią dziewczynki zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy. Zorganizowali koncert charytatywny na rzecz Oliwii, którego gwiazdą wieczoru był zespół „Piersi”. Nie było jednak łatwo. Warunkiem wystąpienia zespołu a zarówno mobilizacją dla organizatorów było zebranie kwoty 30 tysięcy złotych. Dzięki licznym zbiórkom, prowadzonym między innymi na portalu pomagam.pl, udało się zebrać wymaganą kwotę.

Czytaj więcej...

13. Turniej Tenisa Stołowego za nami.

tenis stolowy 2017 1W sobotę 22 kwietnia na sali gimnastycznej marklowickiego Gimnazjum zgromadzili się sympatycy, tenisa stołowego. Rozegrano turniej, który skierowany był wyłącznie do tenisistów-amatorów, nie biorących udziału w rozgrywkach ligowych.

Cały turniej podzielony był na kategorie wiekowe. W sobotni poranek jako pierwsi zmierzyli się najmłodsi. W tej grupie dało się zauważyć spore zainteresowanie. Już gorzej liczebnie wypadła grupa gimnazjalistów. „Za taki stan odpowiada długa przerwa w nauce jaką miały młodsze klasy z racji odbywających się w gimnazjum egzaminów trzecioklasistów. Młodzież z młodszych klas w mury szkoły po świątecznej przerwie wróciła dopiero 24 kwietnia.” - komentuje Pani Aleksandra Pustołka – prowadząca zawody.

tenis stolowy 2017 5 tenis stolowy 2017 2 tenis stolowy 2017 4

W tegorocznym turnieju wzięło udział 73 uczestników, w zdecydowanej większości byli to mężczyźni. Najlepszą frekwencję odnotowała grupa z rocznika 2001-2003. Oprócz uczestników z Marklowic, byli również zawodnicy z pobliskich Świerklan, Wodzisławia, Jastrzębia Zdroju, Gorzyc, Orzesza, Kalet a także rodzina spod Tarnowskich Gór.
tenis stolowy 2017 3
Turniej odbywający się od 13 lat cieszy się coraz większym uznaniem, co potwierdzają uczestnicy, chwaląc organizację i atmosferę zawodów. Dekoracji wygranych i wręczenia ufundowanych przez Gminę upominków, dokonał Zastępca Wójta Gminy Marklowice – Piotr Galus, który również aktywnie włączył się w turniej, sędziując zawodnikom.

Zobacz GALERIĘ

Uchwała antysmogowa - co należy wiedzieć.

7 kwietnia sejmik śląski jednogłośnie przyjął uchwałę antysmogową dla całego województwa śląskiego.
Od 1 września 2017 roku bedzie obowiazywał zakaz używania paliw, których stosowanie powoduje wysoką emisję trujących substancji do atmosfery, czyli węgla brunatnego, mułów i flotokoncentratów oraz wilgotnego drewna.

Złóż deklarację

Kontynuując działania proekologiczne Gmina Marklowice tworzy bazę danych mieszkańców zainteresowanych wymianą starych kotłów na nowe ekologiczne, w celu określenia i zaplanowania skali działań oraz wybrania konkretnego programu odpowiadającego zapotrzebowaniu.

Dlatego też prosi się właścicieli nieruchomości zainteresowanych udziałem w takim programie o składanie deklaracji chęci uczestnictwa. Złożone deklaracje nie będą jeszcze wiążące, gdyż w sejmiku województwa śląskiego tworzona jest uchwała antysmogowa i to ona określi konkretne kierunki możliwych działań oraz wskaże te,  które mogą być dofinansowywane przez gminę oraz ze środków zewnętrznych. Wysokość i zakres dofinansowania zostanie określony dopiero po uruchomieniu danego programu ograniczenia niskiej emisji.

Otwórz wrota swoich możliwości.

Stowarzyszenie LGD Morawskie Wrota nadal prowadzi rekrutację do projektu "Otwórz WROTA swoich możliwości" adresowanego do osób m.in. usamodzielniających się i niepełnosprawnych oraz z rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, które posiadają asystenta rodziny. Oferujemy pomoc w zdobyciu umiejętności społecznych, udział w szkoleniach a ślad za tym staże u pracodawców z możliwością dalszego zatrudnienia.

Deklaracje udziału są do pobrania na stronie www.morawskie-wrota.pl w zakładce "Otwórz WROTA swoich możliwości". Pytania można kierować pod nr tel. 32 451-50-34 lub 32 739-55-12

ZAPRASZAMY!

lgd mw otworz wrota 2017 copy

APLAUZ kibicuje siatkarzom z Jastrzębia

We wtorek 18 kwietnia o godzinie 18:00 drużyna "Jastrzębskiego Węgla" podjęła w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej zespół wicemistrza Polski, Asseco Resovię Rzeszów. Było to pierwsze z dwóch spotkań o brązowy medal play off PlusLigi.

Seniorki grupy "Aplauz Marklowice" miały przyjemność kibicować zawodnikom w ich zmaganiach. Cheerleaderki miały kilka wejść prezentując się w układach POM-POM. Przed każdym wejściem dziewczyny były zapowiadane a ponieważ mecz był transmitowany przez Polsat Sport, można powiedzieć, że wykonały kawał dobrej roboty również dla promocji Marklowic.

Siatkarze z Jastrzębia postawili pierwszy krok w walce o brąz, wygrywając 3:1 na własnej hali.
Rewanż w Rzeszowie w niedzielę 23 kwietnia o godz. 17:30.

aplauz siatka 2017 1 aplauz siatka 2017 2 aplauz siatka 2017 3
aplauz siatka 2017 4 aplauz siatka 2017 5 aplauz siatka 2017 6
aplauz siatka 2017 7 aplauz siatka 2017 8 aplauz siatka 2017 9

Jakość wody w I kwartale 2017

jakosc wody 4 2016Zarząd Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji przesłał zbiorcze zestawienie parametrów jakości wody dostarczanej odbiorcom. Zestawienia te potwierdzają zgodność jakości dostarczanej wody z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Więcej artykułów…

  1. Najlepsze życzenia!
  2. Koncert charytatywny dla Oliwki
  3. XI Mistrzostwa Tae Kwon Do
  4. 22 kwietnia Turniej Tenisa Stołowego
  5. Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00