Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
sobota 15 sierpień 2020

Korowód Dożynkowy


Autor filmu - DAMIAN KOMINEK

Nartorolkarze na zawodach w Jeleniej Górze

W minioną sobotę tj. 10 września, narciarze UMKS Marklowice wzięli udział w Mistrzostwach Polski w biegach na  nartorolkach w Jeleniej Górze. Oczywiście powodów do dumy mamy wiele, ponieważ nasi zawodnicy wynikowo wspinają się coraz wyżej. Godnie reprezentowali nasz klub i Gminę Marklowice - Zuzanna Fujak, Lilianna Nowak, Aneta Marszolik, Zuzanna Dudek, Oliwia Przesdzing , Wojciech Chrószcz, Marcin Warzecha i Adrian Marcol. Było to pierwsze przetarcie przed Mistrzostwami UKS w Marklowicach.

nartorolki zawody jelenia gora 2016 1 nartorolki zawody jelenia gora 2016 4 nartorolki zawody jelenia gora 2016 5 nartorolki zawody jelenia gora 2016 6
nartorolki zawody jelenia gora 2016 2 nartorolki zawody jelenia gora 2016 3 nartorolki zawody jelenia gora 2016 7 nartorolki zawody jelenia gora 2016 8

Podziękowania za Dożynki

 MG 8066Szanowni Państwo, z całego serca dziękuję wszystkim tym, którzy włożyli chociażby małą cząstkę serca w to, aby Dożynki Marklowickie były wspaniałe i udane. Jeszcze raz dziękuję: organizatorom, rolnikom, księżom proboszczom obydwu parafii, starostom dożynek oraz uczestnikom wspaniałego korowodu, jak również uczestnikom festynu za szerokie uczestnictwo w tym naszym marklowickim dożynkowym świętowaniu. Tylko z Waszym udziałem wszystko mogło się udać.
Tadeusz Chrószcz - Wójt Gminy

XXII Dożynki Gminne

W gorącej atmosferze, nie tylko za sprawą upalnej pogody, minęły XXII Dożynki Gminne. Obchody święta rozpoczęto porannymi, dziękczynnymi Mszami Świętymi w obydwu marklowickich parafiach. Parafianie dziękowali za obfite, tegoroczne zbiory. Jak co roku, nie zabrakło koron dożynkowych i chleba wykonanych z zebranych plonów.

 1 kosciol 9   1 kosciol 13  1 kosciol 19

Wydarzenia centralne rozpoczął przejazd barwnego korowodu ulicami Marklowic. W korowodzie pojechało 37 pojazdów, 11 jeźdźców i 14 bryczek, plus wozy: policyjny i strażacki. Dodać trzeba, że pojazdy brały udział w konkursie na najładniej udekorowany pojazd dożynkowy, toteż niektórzy już z tygodniowym wyprzedzeniem przygotowywali swoje pojazdy. Oceniane były elementy związane z świętem plonów, wygląd zewnętrzny oraz pomysłowość i wkład pracy.

dozynki1 61 dozynki1 8 dozynki2 82

Główną nagrodę, wykaszarkę ogrodową, wygrał pojazd „Górnicy i rolnicy” - Michał Skupień, II miejsce otrzymały Kobiety Aktywne „Biuro matrymonialne” - Damian Chrószcz a III miejsce przypadło pojazdowi „Produkty mleczne” - Jakub Szubski.

 

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

rozpoczecie roku 2016 4W szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek, znów na korytarzach zrobiło się tłoczno i gwarno. Dzieci po dwumiesięcznym wypoczynku, pełne nowych wrażeń i energii zasiadły w ławkach szkolnych.

Rok szkolny rozpoczęto uroczystą akademią z odśpiewaniem Hymnu Polski w towarzystwie Sztandaru Szkolnego. W SP1 dzieci przygotowały krótki humorystyczny występ artystyczny, ogłaszając nowy regulamin, gdzie między innymi lekcje mają trać 10 minut a przerwy 45 a przy niekorzystnym barometrze sprawdziany mają być odwołane. Po występie i życzeniach wielu sukcesów złożonych przez dyrektora, klasy udały się do swoich sal na spotkanie z wychowawcami.

rozpoczecie roku 2016 1 rozpoczecie roku 2016 2 rozpoczecie roku 2016 3

W związku ze zniesieniem obowiązku szkolnego dla sześciolatków, w naszej SP1 nie zostały utworzone pierwsze klasy. Jedna grupa pierwszaków została utworzona w SP2 i liczy 15 dzieci.

W gimnazjum zastępca wójta Piotr Galus dokonał pasowania na uczniów trzy klasy pierwsze, liczące po 26 osób – dodać należy, że jest to najliczniejszy rocznik w murach gimnazjum.

Wszystkim rozpoczynającym rok szkolny 2016/2017 życzymy wielu osiągnięć naukowych, sportowych i artystycznych.

Zobacz GALERIĘ

Narciarze UMKS szykują się do nartorolek

narciarze zakopane 4Zawodnicy UMKS Marklowice odbyli szkolenie treningowe w drugiej połowie sierpnia na obozie sportowym w Zakopanem. Baza i tamtejsze zaplecze,  jest idealnym miejscem do każdego rodzaju treningu.

Zacząwszy od boisk, tras nartorolkowych, tras krosowych i najważniejsze szlaków górskich. Dla aktywnej regeneracji basenów i wód termalnych nie brakuje. Młodzi narciarze doskonalili swoje umiejętności, sprawność, wytrzymałość a przede wszystkim elementy techniczne w jeździe na nartorolkach.

narciarze zakopane 6 narciarze zakopane 7 narciarze zakopane 10

Co roku cyklicznie organizujemy obóz sportowy w tym miejscu bo spełnia nasze największe oczekiwania. Zbliża się największa impreza nartorolkowa  w Polsce, która właśnie rozgrywana jest w Marklowicach i priorytetem naszych narciarzy jest nie tylko udział i pobijanie zeszłorocznych, własnych rekordów czasowych na trasie, ale zdobywanie najwyższych miejsc na podium.

Teraz należy utrzymać to co zostało wypracowane na obozie i liczyć na dobry doping Marklowiczan!

Zobacz GALERIĘ

Jakość wody w II kwartale 2016

jakosc wody ii kwartal 2016Zarząd Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji przesłał zbiorcze zestawienie parametrów jakości wody dostarczanej odbiorcom. Zestawienia te potwierdzają zgadność jakości dostarczanej wody z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Więcej artykułów…

  1. Ogłoszenie Wójta Gminy Marklowice o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego dzielnicę „Chałupki” - wschodnią część ul. Wiosny Ludów oraz rejon ul. Astrów i ul. Jabłoniowej
  2. Ćwiczenia OSP
  3. Zakończenie sezonu w WON - HYO
  4. „Jestem dumny z Was, bądźcie również dumni z Waszego marklowickiego gimnazjum”
  5. Odbyło się spotkanie w sprawie nazewnictwa ulic.

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00