Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 15 styczeń 2021

Jakość powietrza

Koncert charytatywny dla Oliwki

Bilety do nabycia także w Urzędzie Gminy Marklowice pokój 316 od 18 kwietnia
Bilet Rodzinny 80 zł (2 dorosłych + 1 dziecko) lub ( 2 dorosłych + 2 dzieci )
Bilet Normalny 30 zł ( 40 zł w dnu koncertu)
Dzieci do lat 5 wejście za darmo

koncert dla oliwki 2017

XI Mistrzostwa Tae Kwon Do

tae kwon do marklowice

29 kwietnia 2017 r. Gmina Marklowice i UKS "WON-HYO" Marklowice zapraszają na:

XI Mistrzostwa Tae Kwon Do o puchar Wójta Gminy Marklowice

  • walki semi contakt
  • walki soft
  • techniki specjalne
  • układy formalne

Gminna Sala Sportowa
Start o godz.: 9.00
WSTĘP WOLNY

Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu

armwrestling 04 2017 1W dniach 31.03 -2.04.2017r. w Szczyrku odbyły się Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu. Klub UKS Samson Marklowice wystawił dziewięciu zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczynali juniorzy którzy byli najliczniejszą grupą naszego klubu. W dniu 01 kwietnia 2017r. toczyły się walki na lewą rękę, w których to nasi zawodnicy zakończyli rywalizację na poniższych pozycjach:

Zawodnicy UKS SAMSON MARKLOWICE

JUNIOR 18 MEN LEFT 55 KG
4. BARTOSZ HEJCZYK

JUNIOR 18 MEN LEFT 60KG
3. KACPER NOWAK
6. STANISŁAW OLMA

JUNIOR 18 MEN LEFT 65KG
5. RADOSŁAW WALTAR

JUNIOR 18 MEN LEFT +80KG
1. TOBIASZ PIERCHAŁA

SENIOR MEN LEFT 80KG
11. ARKADIUSZ KWIATKOWSKI
17. ADRIAN SURMA

MASTER MEN LEFT 80KG
5. ARKADIUSZ KWIATKOWSKI

MASTER MEN LEFT 90KG
3. TOMASZ STEFANIAK

armwrestling 04 2017 3 armwrestling 04 2017 4 armwrestling 04 2017 2

Czytaj więcej...

Zmiana Taryf

za dostarczenie wody, odprowadzenie ścieków oraz stawki opłaty abonamentowej
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji 3p z 0.0. w Wodzisławiu Śląskim informuje, że w trybie art.24 ust.5 Ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (tj. Dz.U z 2017 r. poz. 328), na podstawie uchwały nr K/39/2017 Zgromadzenia Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim z dnia 31.03.2017 roku, z dniem 01.05.2017 roku zostanie wprowadzona nowa taryfa. Od dnia 01.05.2017
roku do dnia 30.04.2018 roku będą obowiązywać następujące wysokości cen i stawek opłat:
- za dostarczanie Im3 wody 5,61 zł/m3 brutto (dotychczasowa stawka 5,50 zł/m3 nie była zmieniana od czterech lat) - wzrost 0,11 zł/m3
- za odprowadzenie 1 m3 ścieków 7,25 zł/m3 brutto (dotychczasowa stawka 6,99 zł/m3 nie była zmieniana od dwóch lat) - wzrost 0,26 zł/m3
- opłata abonamentowa dla faktur w wersji papierowej 12,20 zł/mc brutto - (bez zmian)
- opłata abonamentowa dla faktur w wersji e-faktury 11,12 zł/mc brutto (dotychczasowa stawka 12,20 zł/mc) - obniżka o 1,08 zł/mc.
1.1. Wysokość cen za dostarczoną wodę i stawek opłaty abonamentowej

Czytaj więcej...

V Festiwal Taneczny APLAUZ 2017

aplauz 2017 4W sobotę (1.04.2017 r.), na scenie Gminnej Hali Sportowej w Marklowicach, niczym w kalejdoskopie wirowała cała paleta barw. Mogliśmy podziwiać zmagania uczestników Festiwalu Tanecznego „APLAUZ”.

Festiwal obchodził swój mały jubileusz, była to już 5. edycja. „Po raz pierwszy podjęliśmy się zorganizowania tego typu wydarzenia w 2013 roku i było to z okazji 10-cio lecia istnienia grupy APLAUZ” - wspomina Pani Monika Rutkowska – Prezes Stowarzyszenia Artystycznego Zespołu Aplauz.

aplauz 2017 1„Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oprócz udziału zespołów z pobliskich miejscowości, zgłosiły się do nas po raz pierwszy grupy z czeskiego Cieszyna, Hecznerowic, Sompolna koło Poznania, Dębicy, Rudy Śląskiej, Chełmka, Piekar Śląskich” - dodaje Pani Monika

Konkurencja była bardzo duża. Na scenie wystąpiło 1057 uczestników – zespołów, mini formacji i solistek. W pierwszej części swoje układy zaprezentowały Mażoretki, Cheerlederki oraz solistki. Dziewczyny wystąpiły w konkurencjach BATON, POM-POM i osobowość sceniczna. Na scenie zagościły również te dojżalsze tancerki, w karegorii 30+. W drugiej części festiwalu zadebiutowała nowa kategoria - były to „Inne Formy Taneczne”.

aplauz 2017 2Nie lada orzech do zgryzienia miał skład sędziowski, owocowało to dłuższymi niż zaplanowano posiedzeniami, JURY w składzie:

Po raz pierwszy, Pani Dorota Krawczyk [POL] - były dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury, obecnie pełni funkcję kierownika Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w WCK. Reżyser młodzieżowego i dziecięcego teatru. Była aktorka. Prowadzi wiele warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży w tym również dla tancerzy. Szkoli instruktorów teatralnych głównie w zakresie ruchu scenicznego, ekspresji i improwizacji.

Po raz kolejny sędziowali:

Zofia Dąbrowska [POL] - od ponad 20 lat nauczyciel i wykładowca tańca współczesnego. Swoją edukację taneczną rozpoczęła w Szkole Baletowej w Bytomiu (gdzie także była nauczycielem). Prowadzi warsztaty z modern-jazz w kraju i za granicą.

mgr. Milan Ludvik [CZE] - nauczyciel, wykładowca, pianista i akompaniator w Artystycznej Szkole Muzycznej w czeskim Ołomuńcu. Związany z ruchem mażoretek od 1995 roku jako założyciel zespołów mażoretkowych, juror międzynarodowych festiwali i mistrzostw w kategorii mażoretkowych oraz organizator Międzynarodowego Memoriału Jiriho Necida.

aplauz 2017 3GRAND PRIX zdobył zespół RYTM z Czerwionki Leszczyn, zaś Nagroda Prezesa Stanisława Rewieńskiego, obecnego na festiwalu, za debiut - powędrowała do zespołu Mix i Takt z Sompolna. Wręczenia nagród i pucharów, jak również statuetek dla trenerów dokonał Wójt Gminy Marklowice Tadeusz Chrószcz, który jak sam mówi: „Dziękuje za tak fantastyczną robotę promująca Gminę Marklowice.”

Zobacz GALERIĘ

Turniej szachowy 2017 r.

szachy 2017 1W niedzielę 19.03.2017r. już po raz trzeci, odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Marklowice.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, 7 rund z tempem 15 minut dla każdego zawodnika. Szachiści rywalizowali w czterech grupach. Kategoria wiekowa do 8, 11 i 15 lat oraz grupa OPEN.

W III TURNIEJU SZACHOWYM O PUCHAR WÓJTA GMINY MARKLOWICE wzięło udział 71 wspaniałych szachistów. Najmłodszym uczestnikiem był Leon Szymik z Rybnika, który miał 5 lat a najstarszym Rybak Kazimierz z KSz Zefir Boguszowice.
W kategorii do lat 8 najlepszy okazał się Kubik Bartosz MKSz Rybnik, drugie miejsce zajęła Więcek Olga PSSz Pszczyna, a trzecie miejsce wywalczyła Wojs Alicja UKS Baszta Wodzisław Śląski, czwarty był Szymik Miłosz MKSz Rybnik, piąty Sobik Paweł MKSz Rybnik a szósty Reszczyński Szymon UKS Baszta Wodzisław Śląski.

W kategorii do lat 11 o tytuł najlepszego zawodnika rywalizowało 30 szachistów, była to najliczniejsza grupa. Zwycięzcą w tej kategorii był Karwacki Piotr SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza, który co roku wyjeżdża z marklowickim pucharem. Drugą lokatę uzyskał zawodnik naszego klubu KS HETMAN MARKLOWICE Wojciech Grzonka, trzecie miejsce zajął Zaborski Igor KS Roszada Żory, czwarty był Szuścik Mateusz KS HETMAN MARKLOWICE, piąty Lubszczyk Piotr KS HETMAN MARKLOWICE, szóste miejsce zajęła Mainka Anna z UKS Baszta Wodzisław Śląski.

szachy 2017 2 szachy 2017 3 szachy 2017 4


Zobacz GALERIĘ

W kategorii do lat 15 pierwsze miejsce zajął Gardian Adam KS HETMAN Marklowice, na drugim miejscu był zawodnik klubu MKSz Rybnik Oleś Martin, na kolejnych miejscach uplasowali się ponownie zawodnicy KS HETMAN MARKLOWICE: trzecie miejsce zajął Kotula Paweł, czwarty był Borkowski Maciej, piąty Leńczowski Alex, szóste miejsce zajął Wróbel Remigiusz.
W grupie OPEN o Puchar Wójta Gminy Marklowice rywalizowało 18 zawodników. Puchar wywalczyła Dziodzio Angelika z klubu MKSz Rybnik, drugie miejsce zajął zawodnik naszego klubu KS HETMAN MARKLOWICE Skwarczyński Marcin, na trzecim miejscu był Janiszewski Maciej KS DORS Ruda Śląska.

Zwycięzcy w każdej grupie wiekowej otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Za miejsca drugie i trzecie zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od czwartego do szóstego otrzymali medale oraz dyplomy. W grupie OPEN za zdobycie miejsca na podium były nagrody finansowe.
Każdy uczestnik turnieju otrzymał słodki poczęstunek oraz pamiątkowy gadżet szachowy.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju.

Turniej został zorganizowany przy współpracy KLUBU SPORTOWEGO HETMAN MARKLOWICE, URZĘDU GMINY MARKLOWICE, GMINNEGO ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ oraz przy wsparciu: P&C CENTERGUM MARKLOWICE, SYSTEM BAROSZ-GWIMET Sp. z o.o., STOWARZYSZENIE "RAZEM NA SZYBIKU" WODZISŁAW ŚL., MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W RADLINIE, WRÓBEL MARTA - HANDEL HURTOWY ART. PRZEMYSŁOWYCH, SKLEP ZABAWKOWY NAPIÓRKOWSCY - RADLIN.

Okresowa ocena jakości wody

jakosc wody sanepid 2017 1024

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim stwierdza przydatność wody do spożycia, dostarczanej w ramach zbiorowego zaopatrzenia w wodę z urządzeń wodociągowych na terenie Gminy Marklowice w 2016 r.

Beniaminek w grze!

Szkocki pisarz Arthur Doyle powiedział, że „dziesięć morderstw nie mieści w sobie tyle zbrodni ile jedna partia szachów”. To nie tylko gra. To potyczka, która na 64 polach rozgrywa się między dwoma dowódcami. Szachowy arcymistrz Daniel King zauważył, że jej stawka jest dużo większa niż wygrana czy przegrana partia. Gra toczy się o prestiż!

Strategia, taktyka, umiejętność oceny sytuacji, planowanie, logiczne myślenie, zdolność do rozwiązywania problemów, a nawet szukanie abstrakcyjnych rozwiązań. Każdy rodzic wie, że są to cechy nie tylko przydatne podczas gry szachy, ale również w dorosłym życiu - „Kiedy mój syn powiedział, że chce pójść do klubu szachowego sądziłam, że to tylko słomiany zapał. Teraz wiem, że zapisanie go do Marklowic było świetnym pomysłem! Od ponad roku uczęszcza na zajęcia szachowe do profesjonalnego klubu. Czwartkowe popołudnia zarezerwowane są na trening. Odkąd zaczął grać w szachy jest lepiej zorganizowany w domu i poprawił oceny w szkole” - dodaje mama młodego szachisty.

Klub HETMAN Marklowice powstał niedawno, bo w 2009 roku. Na początku zrzeszał przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym. Szybko okazało się, że pod okiem dobrego trenera, Krzysztofa Wołyńskiego – młodzi zawodnicy zaczęli odnosić sukcesy zdobywając kategorie szachowe i puchary. Obecnie do klubu należy 38 osób, które aktywnie uczestniczą w zajęciach i rozgrywkach szachowych.

HETMAN marklowice

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Przetarg na wynajem pawilonu gastronomicznego na "Słonecznej Wyspie"
  2. Zaproszenie do składania ofert na realizację zadania Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na: modernizację i remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z lokalami mieszkalnymi na oś. Kolorowym 13 w Marklowicach
  3. Dzielne marklowiczanki
  4. Dzień Kobiet z Biesiadą Śląską 2017
  5. Kompleksowe unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest z budynków jednorodzinnych i gospodarczych na terenie gminy Marklowice

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00