Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
niedziela 20 wrzesień 2020

Świetne rozpoczęcie sezonu dla Zespołu Aplauz

aplauz pucharW sobotę 12.03.2016 nasze Kadetki z tańcem "Hokus pokus" zajęły 2 miejsce a Seniorki z tańcem "Bassima" zdobyły wyróżnienie I stopnia podczas Festiwalu Tańca "Inspiracje" 2016.

III miejsce w konkursie poetyckim.

konkurs poetyckiW miniony piątek, tj. 11 marca br, uczennica 3 klasy Gimnazjum w Marklowicach – Anna Olszewska – przygotowywana pod kierunkiem Pani Dyrektor Gimnazjum Haliny Winkler –  zdobyła 3 miejsce w  II Regionalnym Konkursie Poetyckiim "...daj mi SŁOWO"dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, pod honorowym patronatem Starosty Wodzisławskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w  Liceum im. Ks prof. J. Tichnera w Wodzisławiu Śl.

Wiersze Ani nagradzane były wielokrotnie na wielu konkursach, na szczeblu lokalnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Niektóre z nich publikowane są w ogólnopolskim czasopiśmie literackim „Horyzonty”.

Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich  w przyszłości.

Laureaci Przeglądu uczniowskich Zespołów Teatralnych 2015/2016.

na4lapyZ ogromną radością przedstawiamy laureatów tegorocznego Przeglądu uczniowskich Zespołów Teatralnych 2015/2016.
Nagrodę Główną w kategorii „szkoła podstawowa” – otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1 w Marklowicach, Teatr na Cztery Łapy – „Podwórkowe Opowieści”.

Film z gali - zobacz

Spotkanie "Wielkiej Piątki"

wielka piatka 2016

W dniu 10 marca Wójt z Przewodniczącą Rady Gminy Marklowice uczestniczyli w spotkaniu "Wielkiej Piątki". Na początek trochę historii gwoli przypomnienia. Ponad 21 lat temu w grudniu 1994 r. Rada Ministrów wydała Rozporządzenie, na mocy którego w Polsce powstało 16 nowych miast i gmin. W województwie śląskim (wtedy katowickim) powstały 2 gminy: Chełm Śląski i Marklowice oraz 3 miasta: Imielin, Miasteczko Śląskie i Pszów. Chełm Śląski i Imielin zostały wyodrębnione z Mysłowic, Miasteczko Śląskie z Tarnowskich Gór, a Marklowice i Pszów z Wodzisławia Śląskiego.

Pierwsze, inauguracyjne posiedzenia rad tych nowych jednostek administracyjnych odbyły się w marcu i kwietniu 1995 r. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku w okolicy marca/kwietnia spotykają się wójtowie, burmistrzowie, skarbnicy i sekretarze tych gmin, nazwanych przez wójta Chełma Śląskiego "Wielką Piątką". Każdego roku uroczystość organizuje inna gmina spośród tej "5-tki". W tym roku organizatorem była gmina Chełm Śląski.

Na spotkaniach tych władze gminy-organizatora przedstawia co zostało wykonane w tej gminie od ostatniego spotkania. Ponadto kierownictwo tych gmin przedstawia swoje sukcesy,  wymienia  doświadczenia, omawia  problemy, z jakimi muszą się zmierzyć gminy, także podpatruje jakie rozwiązania istniejące w innych gminach może "przenieść" do siebie. Ostatnie spotkanie było 21 z kolei, uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich gmin, co dowodzi, że wspólne doświadczenie bardzo jednoczy.

Strona 78 z 78

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00