Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
środa 23 styczeń 2019

Konsultacje projektu Programu współpracy Gminy Marklowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019

Zapraszamy wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących projektu Uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Marklowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019.

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Wypełniony formularz należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 25 października 2018:

  • e-mailem na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • w Sekretariacie Urzędu Gminy Marklowice pokój 202
  • faksem 32 459 28 02

Treść:
zarządzenia
projektu Programu Współpracy na rok 2019,
formularz do zgłaszania uwag pdf doc.
uchwała

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze

czyste powietrze logo copyPodstawowym celem nowego Programu NFOŚiGW - „Czyste Powietrze”, jest poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego poprzez gruntowną termomodernizację i wymianę palenisk – źródeł ciepła. Program będzie realizowany przez dziesięć lat, a łączne działania w jego ramach to ogromna kwota około 130 mld zł.

Szczegółwe informacje na stronie katowickiego Funduszu Ochrony Środowiska i GW.

Informacje na temat programu można uzyskać również, dzwoniąc na infolinię, lub pisząc na maila.

  • Infolinia - 32 60 32 252
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Więcej informacji na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/aktualnosci

„Połączyła nas Szkoła na Górnioku”.

IMG 0336W ramach projektu grantowego „Połączyła nas szkoła na Górnioku” w dniu 21 września br. o godz.17.00 w sali GCI Towarzystwo Miłośników Marklowic zorganizowało spotkanie poświęcone historii Szkoły, połączone z prelekcją multimedialną i wystawą.

Obecne były osoby biorące udział w warsztatach komputerowych (warsztaty jednym z działań projektu), grono pedagogiczne, radni dzielnicy Marklowice Górne - absolwenci szkoły, a mianowicie: Tadeusz Adamczyk, Damian Chrószcz, Piotr Zając, Piotr Burszczyk, wnuczka kierownika szkoły Michała Mroza – Aleksandra Kampka, córka kierownika Jana Karety- Stanisława Radziej oraz syn nauczyciela - Ludwik  Radziej,  osoby które przygotowały swoje wspomnienia z czasów swojej edukacji w szkole,  oraz Wójt Gminy, Przewodnicząca Rady Gminy oraz Zarząd TMM.  Z zaproszenia skorzystały byłe dyrektorki szkoły: Dorota Wyciszczok, Grażyna Krutkiewicz, Katarzyna Rybka-Kocuper, nauczycielki: Helena Mokrosz, Iwona Kotyrba, Salomea Tomiczek, Lilianna Możejko, Alicja Wyciszczok, Jadwiga Kisiel. Obecna była również Zastępca Dyrektora SP 1 Halina Winkler – absolwentka Szkoły. Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze. Były to chwile pełne wzruszeń i wspomnień.

Czytaj więcej...

Zawody na nartorolkach za nami

DSC 2577Zgodnie z wieloletnią już tradycją, w ostatni weekend września rozegrały się w Marklowicach zawody na nartorolkach. W pierwszy dzień 22.09.2018 r. Ogólnopolskie Spotkanie Uczniowskich Klubów Sportowych (UKS-ów), zaś drugiego dnia (23.09.2018 r.), Puchar Śląska 2018 będący jednocześnie eliminacjami do Pucharu Polski PZN.

Zawodnicy rywalizowali według kategorii wiekowych. Młodsi ścigali się o zwycięstwo w kategorii, natomiast starsi o punkty zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski PZN 2018 na nartorolkach. W zawodach UKS-ów wystartowały roczniki od juniora/ki F (2009 i młodsi) do juniora/ki C (2003, 2004). Puchar Śląska obejmował wszystkie kategorie wiekowe, łącznie z seniorkami i seniorami. Obowiązywał styl łyżwowy. Nie zabrakło także biegów dla amatorów na dystansach 2km kobiet i 6km mężczyzn.

Na zawodach jak zawsze panowała przyjacielska, jednak sportowa atmosfera, odczuć też się dało nutkę rywalizacji. Wystartowało ponad 200 uczestników.

Zgodnie z wieloletnią już tradycją, w ostatni weekend września rozegrały się w Marklowicach zawody na nartorolkach. W pierwszy dzień 22.09.2018 r. Ogólnopolskie Spotkanie Uczniowskich Klubów Sportowych (UKS-ów), zaś drugiego dnia (23.09.2018 r.), Puchar Śląska 2018 będący jednocześnie eliminacjami do Pucharu Polski PZN.

 

Zawodnicy rywalizowali według kategorii wiekowych. Młodsi ścigali się o zwycięstwo w kategorii, natomiast starsi o punkty zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski PZN 2018 na nartorolkach. W zawodach UKS-ów wystartowały roczniki od juniora/ki F (2009 i młodsi) do juniora/ki C (2003, 2004). Puchar Śląska obejmował wszystkie kategorie wiekowe, łącznie z seniorkami i seniorami. Obowiązywał styl łyżwowy. Nie zabrakło także biegów dla amatorów na dystansach 2km kobiet i 6km mężczyzn.

100 tys. zł na rozpoczęcie działalności pozarolniczej - wnioski można składać od 15 października

Od 15 października do 13 listopada 2018 r. będzie można składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie 100 tys. zł "Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej". Pomoc taka jest finansowana z budżetu PROW 2014 - 2020, a tegoroczny nabór jest drugim z kolei przewidzianym dla całego kraju - poprzedni został przeprowadzony w 2017 roku. W tegorocznym naborze do wykorzystania jest 1,98 mld zł

O premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej mogą ubiegać się rolnicy, domownicy, małżonkowie rolnika, którzy m.in. podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie , nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Parafia św. Stanisława BiM podziękowała za 100 lat istnienia
  2. OGŁOSZENIE Wójta Gminy Marklowice o przystąpieniu do sporządzania „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego dzielnicę „Chałupki” - zachodnią część ul. Wiosny Ludów pomiędzy ul. Orlą i Wantuły
  3. Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika zaprasza do świętowania 100-lecia
  4. Dożynki 2018 – pod znakiem marchewki.
  5. Dożynki - fotorelacja
dzierzawa copy

BADZ EKO

harmonogram

kurier marklowicki

gospodarka odpadami
Deklaracje - 32 4592817
Informacje techniczne 32 4592835

sip

ochrona zwierzati

pogoda
stacja

Miasta Partnerskie

Miasta partnerskie

Czechy - Stonava Francja -Barlin

 

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00